Zavrieť

Porady

Vyplnenie tlaciva dane z motorovych vozidiel

Ahojte, nie su mi jasne niektore riadky v danovom priznani k dani z motorovych vozidiel, prosim mozte mi ich objasnit ci mam do nich nieco pisat?
do riadku 02 staci značka len Renault alebo aj Kangoo? riadok 07 danovnik podla §85 to sa ma vyplnovat? riadok 18 ako sa ma zaokruhli dan ked vyslo 69,705 ma sa toto zaokruhlenie pisat ajdo riadku 18? riadok 52 predpokladana dan ... sa ma vypisovat? a este chcem vediet akou formou sa plati tato dan ci rovno na danovou urade, sekom alebo ako?dakujem vam velmi pekne
Usporiadat
coro coro

coro je offline (nepripojený) coro

Prepáčte že to bolo úplne mimo tému. Už to navyše tak nie je (už je to posunuté, do konca mesiaca).
Chcel som len ukázať že tam boli len nuly a čísla mesiacov, daňová povinnosť nevznikla, nič nebolo odvedené, ... ale bolo to treba podať a nepodanie/neskoré podanie znamenalo pokutu.
O traktore žiaľ nič neviem - záleží čo má presne uvedené v TP.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
coro Pozri príspevok
Prepáčte že to bolo úplne mimo tému. Už to navyše tak nie je (už je to posunuté, do konca mesiaca).
Chcel som len ukázať že tam boli len nuly a čísla mesiacov, daňová povinnosť nevznikla, nič nebolo odvedené, ... ale bolo to treba podať a nepodanie/neskoré podanie znamenalo pokutu.
O traktore žiaľ nič neviem - záleží čo má presne uvedené v TP.
Coro všetko v pohode. Ja som len chcel poukázať na maličkú nezrovnalosť v tvojom príspevku, ohľadne termínu podávania.
0 0
Heluš Heluš

Heluš je offline (nepripojený) Heluš

DAkujem za odpoved, ale mne sa neda vyplnit tlacivo na nete. Mam osobne auto /rok vyroby 2007/ale s mriezkou cize N1 - patrim do skupiny EURO 4, ale minuly rok som mala rocnu dan znizenu v r.09 ale uz neviem preco. Plati to aj tento rok ?A kolko % ? Patrim pod zilinske VUC. DAkujem
0 0
coro coro

coro je offline (nepripojený) coro

coro Pozri príspevok
... to, či vyplniť oddiel II, zaujíma aj mňa - pri PO by tam mohli sedieť os. údaje konateľa?
V poučení to nie je.
Prosím, napíšte niekto aspoň jedným slovom, vypĺňate pri sro Oddiel II,
či necháte prázdny?
To by potom bol celý list paiera zbytočne..
Tlačíte to obojstranne či každá strana zvlášť?
Chcel som si byť istý tak som hľadal aspoň nejaký príklad vyplneného tlačiva, ale nenašiel som to fakt nikde.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
coro Pozri príspevok
Prosím, napíšte niekto aspoň jedným slovom, vypĺňate pri sro Oddiel II,
či necháte prázdny?
To by potom bol celý list paiera zbytočne..
Tlačíte to obojstranne či každá strana zvlášť?
Chcel som si byť istý tak som hľadal aspoň nejaký príklad vyplneného tlačiva, ale nenašiel som to fakt nikde.
Pri PO odd. II. sa musí vyplniť. Uvádzaš tam štatutára.
0 0
Dorinda Dorinda

Dorinda je offline (nepripojený) Dorinda

Nevyplna niekto z Vas teraz priznanie? Uz asi blblnem, ked vyplnim tretiu stranu (mam len 1 MV) uz sa neviem dostat na suhrn na stvrtu stranu. Vie mi niekto poradit co robim zle?? Presnejsie - dostanem sa spat, ale je to uplne prazdne.
Dakujem
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dorinda Pozri príspevok
Nevyplna niekto z Vas teraz priznanie? Uz asi blblnem, ked vyplnim tretiu stranu (mam len 1 MV) uz sa neviem dostat na suhrn na stvrtu stranu. Vie mi niekto poradit co robim zle?? Presnejsie - dostanem sa spat, ale je to uplne prazdne.
Dakujem
Dorinda robilo to aj mne pri vypĺňaní tlačív na drsr, po vyplnení 3-tieho oddielu som musela znovu vypĺňať. Takže znovu vyplň stranu 1 a 4. Nezabudni potvrdenie. Len vydržať. Podrobnejšie: Tak najprv vyplň 1.2,.., vytlač 3. oddiel 2x, potom znovu vyplň 1,2,4 a vytlač 2x, potom vytlač potvrdenie.
Naposledy upravil jozka56 : 28.01.10 at 22:22
0 0
Dorinda Dorinda

Dorinda je offline (nepripojený) Dorinda

Dakujem za podporu v tuto nocnu hodinu.
MAM TO !
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Heluš Pozri príspevok
DAkujem za odpoved, ale mne sa neda vyplnit tlacivo na nete. Mam osobne auto /rok vyroby 2007/ale s mriezkou cize N1 - patrim do skupiny EURO 4, ale minuly rok som mala rocnu dan znizenu v r.09 ale uz neviem preco. Plati to aj tento rok ?A kolko % ? Patrim pod zilinske VUC. DAkujem
Platia rovnaké sadzby ako v predchádzajúcom roku.
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a_vzn_2009.pdf
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
No ja som síce už ukončila všetky DP k MV, jeden klient mi však včera oznámil, že nechce platiť daň, popíšem prečo, ak mi niekto vie poradiť, či je to správne.
Firma s.r.o. vznikla v roku 2009, vzala si na leasing automobil na firmu. Zatiaľ som ho účtovala riadne do nákladov tak ako sa má. Včera mi však klient oznámil, že aj tak mu vychádza strata, takže nepotrebuje leasing do nákladov (nie je ani platca DPH) a teda nechce ani platiť daň z MV, lebo auto nevyužíval na podnikanie (auto naozaj stálo na dvore). Prosím o radu, či je k takémuto automobilu nutné podávať daň z MV a teda aj zaplatiť daň alebo nie? Ďakujem veľmi pekne za radu, dosť na poslednú chvíľu, ale klienti sú niekedy nevyspytateľní :-)
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Lekon Pozri príspevok
No ja som síce už ukončila všetky DP k MV, jeden klient mi však včera oznámil, že nechce platiť daň, popíšem prečo, ak mi niekto vie poradiť, či je to správne.
Firma s.r.o. vznikla v roku 2009, vzala si na leasing automobil na firmu. Zatiaľ som ho účtovala riadne do nákladov tak ako sa má. Včera mi však klient oznámil, že aj tak mu vychádza strata, takže nepotrebuje leasing do nákladov (nie je ani platca DPH) a teda nechce ani platiť daň z MV, lebo auto nevyužíval na podnikanie (auto naozaj stálo na dvore). Prosím o radu, či je k takémuto automobilu nutné podávať daň z MV a teda aj zaplatiť daň alebo nie? Ďakujem veľmi pekne za radu, dosť na poslednú chvíľu, ale klienti sú niekedy nevyspytateľní :-)
Podľa môjho názoru, uplatniť si auto na leasing vo výdavkoch je jeho právo, nie povinnosť.
Otázne však je, že ak oznámil použitie auta na DÚ, či ho DÚ nevyzve k podaniu DP.
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
tinaM Pozri príspevok
Podľa môjho názoru, uplatniť si auto na leasing vo výdavkoch je jeho právo, nie povinnosť.
Otázne však je, že ak oznámil použitie auta na DÚ, či ho DÚ nevyzve k podaniu DP.
Zavolám na daňový úrad, či je možné stiahnuť oznámenie o použití vozidla? On ho kupoval s umýslom používať na podnikanie, ale nenašiel pre to auto využitie a keďže ho vzal na leasing, nemohol ho ani predať. Tak teda neviem, čo s tým, aby nebola pokuta.
0 0
sonda_ss sonda_ss

sonda_ss je offline (nepripojený) sonda_ss

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Pri PO odd. II. sa musí vyplniť. Uvádzaš tam štatutára.
je rozdiel medzi statutarnym organom (konatelom) a statutarnym zastupcom. vyplnala by som tento oddiel len pokial mam niekoho splnomocneho na statutarneho zastupcu. ale nie pri riadnom konatelovi podla OR.
minuly rok som to chapala rovnako ako ty a v prvych priznaniach vyplnila udaje konatela. potom mi bolo zo strany kolegu vysvetlene, ze je rozdiel medzi pojmom statutarny organ - teraz berme konkretne konatela, a pojmom statutarny zastupca.
odvtedy (cize uz aj za rok 2008) som podavala priznaia s tymto oddielom cistym, a doteraz ma nikto nevyzval na doplnenie.
no, nebolo by na skodu, keby niekto "tam hore" konecne zjednotil vsetky danove tlaciva... niekde uvadzame prislusny danovy urad, niekde nie. niekde davame aj peciatku, niekde len podpis. niekde vypisujeme statutara/konatela/osobu opravnenu na podanie DP, niekde nie... uz by si mohli najst nejaku jednotnu koncepciu... alebo aspon pisat detailnejsie poucenia na vyplnenie.
0 0
Getiška Getiška

Getiška je offline (nepripojený) Getiška

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Pri PO odd. II. sa musí vyplniť. Uvádzaš tam štatutára.

Takže znova vypíšem do r 26. názov s.r.o., r. 27 adresu s.r.o.,....atd.Pochopila som správne?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Chcem sa opýtať, či mal niekto problém na daňovom úrade pri odovzdaní DP k DzMV, ak mal toto vytlačené v programe Alfa.
Mne sa to stalo u 2 klientov. Obidvaja patria k jednej správkyni, no ostatní, ktorí patria k iným správcom ale na tom istom DU, s tým problém nemali. Tak tam idem v pondelok volať, ako je možné, že nepostupujú rovnako.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

sonda_ss Pozri príspevok
je rozdiel medzi statutarnym organom (konatelom) a statutarnym zastupcom. vyplnala by som tento oddiel len pokial mam niekoho splnomocneho na statutarneho zastupcu. ale nie pri riadnom konatelovi podla OR.
minuly rok som to chapala rovnako ako ty a v prvych priznaniach vyplnila udaje konatela. potom mi bolo zo strany kolegu vysvetlene, ze je rozdiel medzi pojmom statutarny organ - teraz berme konkretne konatela, a pojmom statutarny zastupca.
odvtedy (cize uz aj za rok 2008) som podavala priznaia s tymto oddielom cistym, a doteraz ma nikto nevyzval na doplnenie.
no, nebolo by na skodu, keby niekto "tam hore" konecne zjednotil vsetky danove tlaciva... niekde uvadzame prislusny danovy urad, niekde nie. niekde davame aj peciatku, niekde len podpis. niekde vypisujeme statutara/konatela/osobu opravnenu na podanie DP, niekde nie... uz by si mohli najst nejaku jednotnu koncepciu... alebo aspon pisat detailnejsie poucenia na vyplnenie.
ja nevyplňujem a nikdy mi nič nepovedali.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať