Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky - odvody

Poradáci mala by som na Vás prosbu a to 2:
- potrebujem preplatiť dovolenku a to zamestnancovi / zostatok dovolenky 36 dní / k 31.01.2010 končí pracovný pomer ako to riešiť dať mu do konca januára dovolenku kde sú aj odvody a ostatné keď mu preplatím tiež odvádzam odvody alebo po skončení PP nepočítajú sa odvody.
- pracovníčka odišla k 31.12.09 nevedeli sme že končí zostala jej dovolenka 6 dní preplatím to až v januárovej výplate / PP končil / platíme tu odvody keš som správne pochopila tak nie ale nie som si istá.
Vedeli by ste mi pomôcť vopred vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnancovi, ktoremu preplatis dovolenku v poslednej vyplate odvedies riadne z nej vsetky odvody. Nemusi cerpat ani den.
    Zamestankyni, ktorej doplatis dovolenku az v januari, odvedies z nej len dan.

    Mimochodom, kolko ma rocny narok ten clovek, ktory ma podla teba ma zostatok 36 dni?
    Mne to nejako pripada privela - 36 dni.
    Myslim, ze maximum dovolenky, ktora by bola pi 25 dnoch naroku je 5 dni z r.2008, 25 dni z r. 2009 a 2 dni z roku 2010, teda max. 32 dni. Mas to zratane dobre?

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Ivka za pomoc a tie dovolenka len pred mesiacom som prebrala účto tej firmy a dovolenky má zostatok 36 dní je to súkromná firma majiteľkin manžel a dovolenku nečerpal. Má tam zostatok aj z minulého roka myslím 2008 dá sa to ešte vôbec preplatiť ? Ďík za pomoc.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Monika C. Pozri príspevok
    Ďakujem Ivka za pomoc a tie dovolenka len pred mesiacom som prebrala účto tej firmy a dovolenky má zostatok 36 dní je to súkromná firma majiteľkin manžel a dovolenku nečerpal. Má tam zostatok aj z minulého roka myslím 2008 dá sa to ešte vôbec preplatiť ? Ďík za pomoc.
    Monika, tých dní je tam fakt veľa. Tak ako píše IVKA.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    drobeceva Pozri príspevok
    Monika, tých dní je tam fakt veľa. Tak ako píše IVKA.
    Ja viem Evička len neviem čo stým robiť ?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Jednoducho neuznáš a nepreplatíš dni nevyčerp.dovolenky nad zákonom určenú hranicu ( v softe určite sa dá nárok na dovolenku prepísať na správne číslo)

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tak ako som pisala, ak ma narok od r. 2008 na 25 dni dovolenky, preplatit mu mozes max. 5 + 25 + 2 = 32 dni dovolenky.

    montina je offline (nepripojený) montina

    veselá kopa montina
    Dobrý večer, prosím o radu, robím akurát výplaty a neviem si rady. Mám zamestnanca, ktorý končí pracovný pomer k 12.2.2010. Z roku 2009 mu ostalo 18 dní dovolenky. Mám mu preplatiť všetkých 18 dní + 2 dni /nárok 2010/? prosím pomôžte, nech to už ukončím .
    a ešte pri zamestnancoch ktorý ostávajú pracovať aj v roku 2010, koľko dní si môžu preniesť? všetky, či je tam len určitá hranica? dakujééém

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    montina Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosím o radu, robím akurát výplaty a neviem si rady. Mám zamestnanca, ktorý končí pracovný pomer k 12.2.2010. Z roku 2009 mu ostalo 18 dní dovolenky. Mám mu preplatiť všetkých 18 dní + 2 dni /nárok 2010/? prosím pomôžte, nech to už ukončím .Áno
    a ešte pri zamestnancoch ktorý ostávajú pracovať aj v roku 2010, koľko dní si môžu preniesť? všetky, či je tam len určitá hranica? dakujééém
    Preniesť si môžu celý nárok dovolenky z roku 2009. Túto môžu vyčerpať do konca r.2010.

    Preplatenie dovolenky - odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.