Zavrieť

Porady

FA-UDAJE

Prosím o radu. Ak mám dátum vyhot.fa napr.27.7.04,dátum splatnosti:3.8.04. Môže byť dátum dodania tovaru 18.8.04?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Áno, môže byť. Zákon povoľuje vystavovať faktúry skôr ako sa uskutoční dodanie s podmienkou uvedenia tohoto dátumu na faktúre, tou krátkou splatnosťou si zrejme chce zabezpečiť platbu za tento tovar.

    jankaB je offline (nepripojený) jankaB

    jankaB
    A keď mi príde uhrada skôr ako je dátum dodania tovaru a služby? Čo aj príde, tak čo s DPH? Ktorý dátum mám uviesť do knihy DPH? Dátum dodania alebo úhrady? Vopred ďakujem.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Záleží od dátumu prijatia platby ak príde v 08 tak je to jedno lebo je to v jednom kalendárnom mesiaci čiže DPH bude odvedená v auguste kedy je aj dátum prijatia platby aj dátum dodania tovaru. Ak by však platba prišla už v 07 vznikne malý problém, pretože podľa správnosti by sa mala pôvodná fa zrušiť a vyhotoviť fa na prijatie platby s dátumom daňovej povinnosti 07 a potom pri dodaní tovaru v 08 by sa zúčtovala fa s výslednou sumou 0.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.