Zavrieť

Porady

vznik daňovej povinnosti

Dobrý deň

prosím Vás o radu. Firma kúpila auto a do TP bolo zapísané 30.11.2009. Na DÚ som oznámila vznik daňovej povinnosti 30.11.2009. Neviem, či je to tak dobre, keď v zákone o DMV sa píše: [I]Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie, ak zákon neustanovuje inak.[I]

Ak je to zle, ako to mám riešiť. Podať na DÚ zmenu oznámenia daňovej povinnosti? Je za to sankcia?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    limesa Pozri príspevok
    Dobrý deň

    prosím Vás o radu. Firma kúpila auto a do TP bolo zapísané 30.11.2009. Na DÚ som oznámila vznik daňovej povinnosti 30.11.2009. Neviem, či je to tak dobre, keď v zákone o DMV sa píše: [I]Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie, ak zákon neustanovuje inak.[I]

    Ak je to zle, ako to mám riešiť. Podať na DÚ zmenu oznámenia daňovej povinnosti? Je za to sankcia?

    Ďakujem.
    Nemusíš to opravovať. Sankcia za to nie je.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ... ja by som to opravila, výsledok by bola úspora platby za 1 mesiac .
    V zadaní mi ale chýba, kedy ste prvý raz použili MV na podnikanie .

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Domnievam sa, že aj keby bolo začatie používania na podnikanie v rovnaký deň ako zápis do TP - 30.11.2009, daňová povinnosť by vznikla 1.12.2009 a daň by sa platila iba za 1 mesiac.

    Skús kontaktovať správkyňu dane, ako to vie opraviť. Predsa, ked vyplníme nesprávne daňové priznanie máme možnosť opravy, tak aj pri oznámení sa môžeme "opraviť".

    - žeby nové oznámenie s dodatkom opravné ?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    azla Pozri príspevok
    Domnievam sa, že aj keby bolo začatie používania na podnikanie v rovnaký deň ako zápis do TP - 30.11.2009, daňová povinnosť by vznikla 1.12.2009 a daň by sa platila iba za 1 mesiac.

    Áno. Na výške daňovej povinnosti sa nič nezmení...

    Skús kontaktovať správkyňu dane, ako to vie opraviť. Predsa, ked vyplníme nesprávne daňové priznanie máme možnosť opravy, tak aj pri oznámení sa môžeme "opraviť".

    - žeby nové oznámenie s dodatkom opravné ?
    ... v texte.

    limesa je offline (nepripojený) limesa

    limesa
    začali sme ho používať v30.11.2009.

    takž e kontaktujem správkyňu.

    ďakujem pekne za rady

    príjemný deň

    vznik daňovej povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.