Zavrieť

Porady

Internetová stránka

Ahojte

Bol by som rád, keby ste mi pomohli doladiť moju stránku. Čiže či nemám v textoch chyby, a či sa vám celkovo vzhľad páči, čo by ste zmenili atď...
Usporiadat
frndzalica frndzalica

frndzalica je offline (nepripojený) frndzalica

Sorry ak budem hnusný k tebe ale chcel si vedieť názor. Ak si niekto kto sa IT moc nevenuje a podnikáš v inej oblasti tak na takého človeka je tá stránka povedzme ok.

Ale ak si "z oblasti IT" a chceš zarábať na počítačových službách tak to si snáď robíš srandu. Neviem ako to mám chápať. Keď si predstavím, že by som mal byť tvoj zákazník (čiže žiak) a ty môj učiteľ tak sa na tom riadne pobavím keď zbadám tvoju stránku. Breboha veď v galérií máš fakt dobre spravenú 3D grafiku a stránku vôbec nevieš spraviť lepšiu po grafickej stránke. A nehovor mi že stránka nieje dôležitá! Keď predávaš kvety tak možno nie. Ale to nieje tvoj prípad lebo ty chceš niekoho učiť ako pracovať s PC a pritom je zo stránky nad slnko jasné, že nie si informatik a vieš o tom prd. Prepáč nechcem ťa zhadzovať, ale poznám asi 100 ľudí čo zarábajú na IT (programátorov, administrátorov, lektorov a pod) ale každý aj keď nieje programátorom web stránok a html a php kód neovláda si za 5 min spraví lepšiu aj keby na nej nebol žiaden flesh.

V dnešnej dobe je lahké spraviť si graficky peknú stránku. Nechápem čo nezačneš sťahovaním šablón. Rozkoduj si ich a zbadáš ako je tam čo riešené. Prepíš texty, farbu a pod poprípade trebárs aj z 10tich sprav jednu z každej použi čo sa ti páči. Na flash odporúčam Adobe Flash Profesionál na zvyšok Adobe Dreamweaver. Dnes už nepotrebuješ ovládať html kód pretože ho soft napíše za teba. A aj keby si sa poskladal lepši sám nenapíšeš. Je plno programov čo sa venuje napr len tvorbe tlačítok, další len na tvorbu galérií a sú tak jednoduché, že to aj moja stará mater zvládne. Len vybereš obrázky, grafiku (je ich plno už naprogramovaných), stlačíš vytvoriť a je to. Treba si uvedomiť že ty sám lepšiu nevytvoríš lebo na tom softe pracovalo desiatky ľudí aby takú premakanú grafiku vytvorili a sú to ľudia s vysokoškolským vzdelaním s dlhoročnými skúsenosťami tak to sakra využi a nechoď od základov keď to už dávno vytvorené je.
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

...pčítačové služby a grafika je troška rozdiel...možno nemám také grafické cítenie, alebo nedokážem vytvoriť originálnu alebo pútavú stránku, ale to nemá nič spoločné s počítačovými znalosťami...nevenujem sa tvorbe webstránok a ani to neučím, venujem sa trocha iným veciam , na stránke je to popísané...ale uvažoval som o prerobení stránky úplnbe od piky, tak mi môžeš poradiť čo by si zmenil...mne sa to doteraz takto páčilo (až na to že tam neboli obrázky)...internet nieje moja silná zbraň, nikdy som nespravoval server atď, takže tomuto sa nevenujem, ale to čo robím tak tomu rozumiem, to si môžeš byť istý...na tvorbe stránok nezarábam a ani to nikdy neplánujem, skôr sa chcem zamerať na tú 3D grafiku, vizualizácie interiérov, zatiaľ v tom niesom až taký dobrý, takže to nemám ako hlavnú činnosť, ani som to ešte pre nikoho nerobil, snažím sa to čo najskôr naučiť, teda teraz sa už len zdokonaľujem...takže kľudne okritizuj aj tie ukážky v galérii, budem len rád...inak by som sa nemohol zdokonaliť :-) ...inak k tým šablónam, hľadal som, ale asi nie dosť dobre, žiadnu takú, akú by som chcel ja som nenašiel, aj keď som si 100% istý, že taká existuje, lebo je toho plná riť...len na to teraz jaksi nemám čas hrabať sa v šablónach...prepísať si šablónu už nebude problém, problém bude nájsť si tú správnu...tie programy čo spomínaš, nikdy som ich neskúšal, takže neviem posúdiť, vždy som bol toho názoru že by dotyčný mal svojmu kódu rozumieť, aby ho mohol ľahko meniť, tie programy by to spravili asi dosť komplikovane, nikdy som im neveril a preto som ich nikdy nepoužíval...
0 0
kath kath

kath je offline (nepripojený) kath

Skús použiť redakčný systém - na bežné weby ja používam Wordpress a Joomlu, Wordpress je pre teba možno najlepšia voľba, používa sa síce predovšetkým na blogy, ale rovnako tam môžeš mať len statické stránky. Tu si ho môžeš stiahnuť http://wordpress.org/ a nainštalovať na server, je to jednoduché, alebo rovno na http://wordpress.com/ sa môžeš zaregistrovať a nastaviť si to na vlastnú doménu, tak to nebudeš musieť inštalovať a nepotrebuješ ani hosting, je to zadarmo. Výhodou je jednoduchá administrácia a výber z veľkého množstva grafických šablón, mnohé vyzerajú skvele.

Alebo www.opensourcecms.com - zoznam a popis ostatných redakčných systémov.

Použitím redakčného systému dosiahneš lepší výsledok s menšou námahou.
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

...dnes som z väčšej časti dokončil druhý design... www.beta.pcm-hc.sk

pozriem si ten wordpress a uvidím...
0 0
kath kath

kath je offline (nepripojený) kath

rozhodne si ten wordpress pozri.. aj zmeny dizajnu budu omnoho jednoduchsie, nebudes musiet prerabat kod - staci vybrat inu sablonu, a tie sa samozrejme daju aj individualne upravit.
kazdopadne ta beta verzia je omnoho lepsia, len by som zvolila iné logo, na tejto adrese su dost dobre fonty http://www.instantshift.com/2010/03/...+(instantShift)
a osobne mi vadi taketo male pismo, kdekolvek, nie je to dobre pre oci.
0 0
matus-x1 matus-x1

matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

Pekný pokrok. Toto už vypadá dôveryhodnejšie.

Už len iný obrázok miesto lokomotívy, daj lepší background a o trošku zväčši písmo.

Wordpress odporúčam, robím na ňom aj firemné weby.
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

...prerobil som kompletne design, takže môžte zhodnotiť tento nový...orientáciu na stránke atď...a zmenil som aj doménu...teraz mám www.grim.sk , ale stále je funkčná aj predošlá, ale na daľší rok ju už nezaplatím a budem používať iba novú...

(a niečo na odreagovanie: www.policia.grim.sk )
Naposledy upravil marian152 : 31.08.10 at 22:47
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

...no tak? nikto nepíše, to ten design bude zrejme strašne hrozný, keď sa to všetci boja napísať...ale stále nemám istotu, takže počkám, kým to niekto otvorene nenapíše...
0 0
branislav235 branislav235

branislav235 je offline (nepripojený) branislav235

O čom to všetci píšete? Ja tam nevidím žiadnu pomlčku v názve ani kontakt. Asi niekto stránku zmenil. Aha, teraz som si všimol, že už uvádzate túto novú doménu. Celkom pekné Flash práce. Ale o čo tam vlastne ide?
Viete niečo o optimalizácii stránky pre vhaľadávače? (SEO). Pridal som link na partnerskú firmu, kde mi s tým pomohli. Na stránke chýbajú texty. Ako je má Google nájsť keď tam nie sú žiadne kľúčové slová? Nechcem polemizovať, ale Wordpress je dosť náročný systém na takúto jednoduchú stránku. To je akoby ste chceli doviezť balíček z pošta na kamióne. Sú aj jednoduchšie CMS. Hlavne treba dávať pozor na to aby sa dali samostatne editobať linky, Titulky a odkazy menu. Skúste pozrieť niektoré referencie na seo.inbox.sk.
0 0
Deiky Deiky

Deiky je offline (nepripojený) Deiky

Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac
branislav235 Pozri príspevok
O čom to všetci píšete? Ja tam nevidím žiadnu pomlčku v názve ani kontakt. Asi niekto stránku zmenil. Aha, teraz som si všimol, že už uvádzate túto novú doménu. Celkom pekné Flash práce. Ale o čo tam vlastne ide?
Viete niečo o optimalizácii stránky pre vhaľadávače? (SEO). Pridal som link na partnerskú firmu, kde mi s tým pomohli. Na stránke chýbajú texty. Ako je má Google nájsť keď tam nie sú žiadne kľúčové slová? Nechcem polemizovať, ale Wordpress je dosť náročný systém na takúto jednoduchú stránku. To je akoby ste chceli doviezť balíček z pošta na kamióne. Sú aj jednoduchšie CMS. Hlavne treba dávať pozor na to aby sa dali samostatne editobať linky, Titulky a odkazy menu. Skúste pozrieť niektoré referencie na seo.inbox.sk.
Prva referencia... homepage je doslova zniceny tym pokusom robit nejaku optimalizaciu na texte...
Seoinbox.. ten page je dost neprofesionalne riesenie obrazky z prvych stranok ktore najdete v google na key SEO : ))
Obsah sa v miestach tlaci na ine elementy a pdobne : )
A najviac ma vzdy pobavi ak niekto nevie formatovat text a zdrojak vyzera ako same &nbsp&nbsp&nbsp&nbsp : )))

V tomto pripade odpovedam na otazku z homepage: ano myslim si ze v tomto pripade budem mat radsej este cas

Dalej sa nevyjadrujem
Naposledy upravil Deiky : 17.01.11 at 14:08
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať