Zavrieť

Porady

SPRAVCA A PREDSEDA SVB

Dobry den poradaci:-)
kvoli neprestavajucim problemom v nasej bytovke so spravcom a zaroven predsedom v jednej osobe, je dost ludi, ktori maju volu zmenit toto NE-fungovanie v nasom SVB...
Preto som bol osloveny par ludmi, aby sme sa pokusili zvolat zhromazdenie a odvolat predsedu, a tiez zmenit spravu. Predstavovali by si v tychto funkciach mna...
Moja otazka na Vas, mili poradaci je, co vsetko by som potreboval k vykonu tycht funcii, pravidelne sledujem poradu, nastudoval som si uz zakon, velmi mi to pomohlo, len mam v tom trosku chaos, a popravde ani neviem, ako a kde zacat...
Na zmenu spravy je potrebna 2/3 vsetkych vlastnikov...keby toto bolo splnene, ako postupovat dalej?
Nase SVB ma 33 bytov, nie je to vela, ale ak mam taketo nieco zobrat na seba, chcem mat 100% istotu, ze nieco take budem schopny robit:-)
Vopred dakujem za kazdu uzitocnu radu, Milan
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Orim Pozri príspevok
Teraz to preženiem do absurdity.
... Ak počet zúčastnených vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome neumožňuje hodinu po začatí schôdze vlastníkov právoplatné hlasovanie, rozhoduje sa nadpolovičnou väčšinou zúčastnených ...
Predstavte si, že na schôdzu prídu traja majitelia bytov z celkového počtu 33. Po hodine sa sa dohodnú na odvolaní (zvolení) nového predsedu. Dvaja budú za a 1 proti. Je to nadpolovičná väčšina.
Chcete mi tvrdiť, že títo 2 to môžu zmeniť ? Niečo možno áno ale predsedu ?
Orim, je absurdné, že predsedu vyžaduje Zákon 182/1993? Podľa mňa áno! Toho predsedu nepotrebuje zákon, ale vlastníci v bytovom dome. Musí byť zvolený prvý krát, osoba do tejto funkcie? Nemusí, ale čo je to potom za SVB bez hlavy. A hlavu treba zvoliť, aj keď len traja ju chcú zvoliť, môžu. Ostatných to netrápi, ak áno majú možnosť zvolať zhromaždenie a hlavu uraziť.

Zákon jasne definuje, že zvoleného predsedu môže odvolať, alebo mu uraziť hlavu len nadpolovičná väčšina 182/1993, § 7c, odsek 3. Zdôraznené je to aj v § 14, odsek 2. Je to absurdne, že je to jasne napísané???


A ešte si aj Slávku dohúkal! To sa nerobí!!! ja no, je to na ale dá sa na tom aj , že niekto kolečka.

špatné zaradené kolečka preskakujú. Stroj potom špatne funguje.

V tom to prípade je stroj SVB. Čítaš poradu? Koľko je tu doškrábaných, dodrbaných, bytových domov? Je úplne jedno či sú SVB, alebo sú pod správou na základe zmluvy o výkone správy.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

lubica_02 Pozri príspevok
Slávka, ale aj v zákone by to mohlo byť napísané jasnejšie - mi sa s tým zaoberáme roky a sem tam nám tiež nie je všetko uplne jasné - takže ho plne chápem.

Lubka ak si si všimla tak nejde o zákon, ide o uplne základné pojmy čo je SVB, kto je správca, kto je predseda atď....takže napísala som nech mi prepáči, ale v tomto musí mať jasno !...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Mária27 Pozri príspevok
Je to odvolanie, nie voľba.
je to odvolanie a voľba nového predsedu





a) pri hlasovaní na schôdzi vlastníkov sa rozhoduje nadpolovičnou
väčšinou zúčastnených (hlasov),


- týmto spôsobom sa rozhoduje v prípade, ak počet zúčastnených
vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome neumožňuje
hodinu po začatí schôdze vlastníkov právoplatné hlasovanie (nie sú
prítomní všetci vlastníci),

- zákon však neumožňuje použiť tento postup v nasledovných
prípadoch:

- zriadenie spoločenstva,
- schválenie vykonania dobrovoľnej dražby bytu alebo nebytového priestoru v dome na uspokojenie pohľadávok vzniknutých z právnych úkonov týkajúcich sa domu, spoločných častí a zariadení, bytu a nebytového priestoru, ktoré urobil vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome,
- voľba a odvolanie predsedu spoločenstva,
- schválenie, zmena alebo zánik Zmluvy o výkone správy,
- výber dodávateľa služieb a tovaru pre bytový dom,
(vo všetkých týchto hore uvedených prípadoch je potrebná
nadpolovičná väčšina všetkých hlasov)
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Zák. 182/1993, § 7c, odsek 3.

(3) Predsedu odvoláva zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ak je predseda odvolaný a nie je súčasne zvolený nový predseda, ak sa predseda vzdá funkcie alebo ju nie je schopný vykonávať z iných dôvodov najmenej po dobu troch po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, do zvolenia nového predsedu vykonáva funkciu predsedu člen rady určený radou.

Tento odsek rieši odvolanie predsedu, nie jeho voľbu. Jasné, ak vlastníci idú odvolať predsedu, majú na to pádny dôvod. Ale isto už aj vedia, čo ďalej, zvoliť nového predsedu.

Pre istotu je v odseku aj druhá veta, ktorá rieši, ak by vlastníci nevedeli čo ďalej a nezvolili nového predsedu.

Po odvolanom predsedovi v súlade s odsekom 3, § 7c, je možné nového predsedu zvoliť v súlade s odsekom 2, § 7c, alebo v súlade so špeciálnym § o rozhodovaní v bytovom dome § 14, odsek 2.

Krútime sa, krútime! Do kolečka dokola!
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Mám pocit, že sme úplne zblbli mina.k. Ak spočiatku vedel čo chce a ako to urobí teraz mu to asi nie je jasné.
Asi píšem nezrozumiteľne. Na začiatku som napísal stručný návod čo majú robiť. Vychádzal som z toho, že ich spravuje niekto iný. Potom bola pripomienka že to nie je úplne správne k sa spravujú sami niektoré body z môjho návodu neplatia, čo som napísal a uznal a vysvetlil som z čoho som vychádzal. Toto čo tu píšem je zase o ničom lebo sa tu len teoretizuje.
Tak aby sa to vyjasnilo: Mino.k musíte sa dať dohromady minimálne 17 a odvolať starého predsedu SVB a zvoliť si nového. Ten potom porobí poriadky so správcom, lebo ten musí robiť to čo od neho chcete, pretože mu za túto jeho službu platíte. Až toto budete mať za sebou napíš, poradíme čo ďalej.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nemyslím, že sme zblbli mina.k. Zblblý je kolektív v ich dome, keď nechá so sebou tak manipulovať. Tú môžu dostať radu, aj dobrú radu. Ale ten poriadok si v dome musí spraviť tých 33 vlastníkov, ktorým dom patrí! Na upratovanie nemyslím!
0 0
mino.k mino.k

mino.k je offline (nepripojený) mino.k

dakujem, som velmi rad, ze je tu mnozstvo ludi, ktori su ochotni pomoct a poradit, pracujeme na tom odvolavani, musime obehat ludi atd., od pondelka sa pokusam dostat k predsedovi, nema cas, nemoze, nehodi sa mu, atd....ktovie preco asi
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

sito Pozri príspevok
Orim, je absurdné, že predsedu vyžaduje Zákon 182/1993? Podľa mňa áno! Toho predsedu nepotrebuje zákon, ale vlastníci v bytovom dome. Musí byť zvolený prvý krát, osoba do tejto funkcie? Nemusí, ale čo je to potom za SVB bez hlavy. A hlavu treba zvoliť, aj keď len traja ju chcú zvoliť, môžu. Ostatných to netrápi, ak áno majú možnosť zvolať zhromaždenie a hlavu uraziť.

Zákon jasne definuje, že zvoleného predsedu môže odvolať, alebo mu uraziť hlavu len nadpolovičná väčšina 182/1993, § 7c, odsek 3. Zdôraznené je to aj v § 14, odsek 2. Je to absurdne, že je to jasne napísané???


A ešte si aj Slávku dohúkal! To sa nerobí!!! ja no, je to na ale dá sa na tom aj , že niekto kolečka.

špatné zaradené kolečka preskakujú. Stroj potom špatne funguje.

V tom to prípade je stroj SVB. Čítaš poradu? Koľko je tu doškrábaných, dodrbaných, bytových domov? Je úplne jedno či sú SVB, alebo sú pod správou na základe zmluvy o výkone správy.
Tu v tomto príspevku si ma obvinil, že som "dohúkal" slávku. Nemyslím si, že som dohúkal slávku ale môže to vyzerať aj takto ak si niekto inakšie vysvetlí to čo som napísal. Ak to tak vyzerá a vysvetlila si to aj ona tak isto, ospravedlňujem sa jej .
Pretože som si všimol, že v niekoľkých príspevkoch si hovoril o hlasovaní a podľa mňa si to nevykladal správne rozhodol som sa dohúkať teba aj keď sa to nerobí .

I de tu o hlasovanie po jednej hodine keď nie je dostatočný počet hlasujúcich aby bolo platné hlasovanie aj v inom čase. Budem tu citovať zákon §14 odst.2 na ktorý sa najčastejšie odvolávaš.

(2) Pri hlasovaní na schôdzi vlastníkov sa rozhoduje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak počet zúčastnených vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome neumožňuje hodinu po začatí schôdze vlastníkov právoplatné hlasovanie, rozhoduje sa nadpolovičnou väčšinou zúčastnených ; to neplatí, ak ide o hlasovanie podľa odseku 3, § 7a ods. 1, § 7c ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 8a ods. 1 a 5, § 8b ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 10 ods. 1 a § 16 ods. 3 a 4.

V prvej vete sa asi zhodneme. Hovorí o hlasovani nadpolovičnou väčšinou okrem niektrorých § kde zákon stanovuje 2/3 vačšinu. Toto je brané ako právoplatné hlasovanie.
Nesúhlasím však s výkladom druhej vety ktorý dávaš ty. V tejto vete sa dáva možnosť rozhodnúť tým vlastníkom bytov, ktorým záleží na ich dome aby mohli hlasovať pre to čo potrebujú a to nadpolovičnou väčšinou zúčastnených. Predpokladám, že sa zhodujeme aj na tejto časti. Zároveň je v tejto vete aj určitá poistka ktorá neumožňuje hlasovať o všetkom a je tam vypísané o čom táto nadpolovičná väčšina nemože hlasovať, sú to tieto veci:; to neplatí, ak ide o hlasovanie podľa odseku 3, § 7a ods. 1, § 7c ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 8a ods. 1 a 5, § 8b ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 10 ods. 1 a § 16 ods. 3 a 4. No a medzi nami je rozpor v tom, že ty tvrdíš, že táto nadpolovičná väčšina môže rozhodnúť o voľbe nového predsedu podľa §7c odst.2. Pritom je tam starý predseda. Ja tvrdím, že nemôže a vysvetlím prečo. V §7c sú stanovené orgány spoločenstva a je tam aj počet clenov rady = minimálne 3 osoby. Ale predseda je je tam menovaný v jednotnom čísle nedá sa z toho vydedukovať, že by mohli byť naraz viacerí, z toho mi vychádza že môže byť len 1. Podľa teba by ste síce mohli zvoliť nového predsedu, ale nemohli by ste odvolať starého predsedu, je tu výnimka §7c odst.3. Ktorý predseda by mal podľa teba právomoci nový alebo starý. Podľa mňa rozhodne ten starý, ktorý je zaevidovaný aj na príslušných úradoch. Aby sa mohol zvoliť nový predseda musí byť najskôr odvolaný starý a až potom je možná voľba nového. Zákon tu neumožňuje súčastne dvoch predsedov ale umožňuje byť nejakú dobu bez predsedu a túto jeho funkciu vykonáva po určitú dobu jeden člen rady. Až v tomto prípade keď funkciu predsedu vykonáva člen rady je podľa mňa možné voliť predsedu nadpolovičnou väčšinou na schôdzi po jednej hodine.
Toto je môj výklad príslušných paragrafov, dúfam že ťa toto moje dohúkanie neurazilo .
Naposledy upravil Orim : 03.02.10 at 10:46
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Nikto nikoho nedohukal,/to bolo mienené skôr ako zneistenie/ všetci sa stále učíme a tu je príklad, že to je ťažká práca. Všetci ktorí ju robíme aj tí, ktorí chcú, aby sme ju robili si musia uvedomiť, že získaním nehnuteľností do svojho vlastníctva sa začína pre každého množstvo práv, ale i povinností. Niet nič lepšie,ak to funguje bez zbytočných problémov a odvolávaní sa na zákony. Tie sú len kôli tomu, aby sa vytvorili isté mantinely a ak to vlastníci nepochopia je všetko úsilie márne. Stále pretrváva dojem, že sa niekto o naše byty postará...a to je kameň úrazu. Chce to veľa času, kým sa povedomie vlastníkov zmení...
Naposledy upravil Halli : 03.02.10 at 10:55
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Orim Pozri príspevok
Tu v tomto príspevku si ma obvinil, že som "dohúkal" slávku. Nemyslím si, že som dohúkal slávku ale môže to vyzerať aj takto ak si niekto inakšie vysvetlí to čo som napísal. Ak to tak vyzerá a vysvetlila si to aj ona tak isto, ospravedlňujem sa jej .
Pretože som si všimol, že v niekoľkých príspevkoch si hovoril o hlasovaní a podľa mňa si to nevykladal správne rozhodol som sa dohúkať teba aj keď sa to nerobí .

I de tu o hlasovanie po jednej hodine keď nie je dostatočný počet hlasujúcich aby bolo platné hlasovanie aj v inom čase. Budem tu citovať zákon §14 odst.2 na ktorý sa najčastejšie odvolávaš.

(2) Pri hlasovaní na schôdzi vlastníkov sa rozhoduje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak počet zúčastnených vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome neumožňuje hodinu po začatí schôdze vlastníkov právoplatné hlasovanie, rozhoduje sa nadpolovičnou väčšinou zúčastnených ; to neplatí, ak ide o hlasovanie podľa odseku 3, § 7a ods. 1, § 7c ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 8a ods. 1 a 5, § 8b ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 10 ods. 1 a § 16 ods. 3 a 4.

V prvej vete sa asi zhodneme. Hovorí o hlasovani nadpolovičnou väčšinou okrem niektrorých § kde zákon stanovuje 2/3 vačšinu. Toto je brané ako právoplatné hlasovanie.
Nesúhlasím však s výkladom druhej vety ktorý dávaš ty. V tejto vete sa dáva možnosť rozhodnúť tým vlastníkom bytov, ktorým záleží na ich dome aby mohli hlasovať pre to čo potrebujú a to nadpolovičnou väčšinou zúčastnených. Predpokladám, že sa zhodujeme aj na tejto časti. Zároveň je v tejto vete aj určitá poistka ktorá neumožňuje hlasovať o všetkom a je tam vypísané o čom táto nadpolovičná väčšina nemože hlasovať, sú to tieto veci:; to neplatí, ak ide o hlasovanie podľa odseku 3, § 7a ods. 1, § 7c ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 8a ods. 1 a 5, § 8b ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 10 ods. 1 a § 16 ods. 3 a 4. No a medzi nami je rozpor v tom, že ty tvrdíš, že táto nadpolovičná väčšina môže rozhodnúť o voľbe nového predsedu podľa §7c odst.2. Pritom je tam starý predseda. Ja tvrdím, že nemôže a vysvetlím prečo. V §7c sú stanovené orgány spoločenstva a je tam aj počet clenov rady = minimálne 3 osoby. Ale predseda je je tam menovaný v jednotnom čísle nedá sa z toho vydedukovať, že by mohli byť naraz viacerí, z toho mi vychádza že môže byť len 1. Podľa teba by ste síce mohli zvoliť nového predsedu, ale nemohli by ste odvolať starého predsedu, je tu výnimka §7c odst.3. Ktorý predseda by mal podľa teba právomoci nový alebo starý. Podľa mňa rozhodne ten starý, ktorý je zaevidovaný aj na príslušných úradoch. Aby sa mohol zvoliť nový predseda musí byť najskôr odvolaný starý a až potom je možná voľba nového. Zákon tu neumožňuje súčastne dvoch predsedov ale umožňuje byť nejakú dobu bez predsedu a túto jeho funkciu vykonáva po určitú dobu jeden člen rady. Až v tomto prípade keď funkciu predsedu vykonáva člen rady je podľa mňa možné voliť predsedu nadpolovičnou väčšinou na schôdzi po jednej hodine.
Toto je môj výklad príslušných paragrafov, dúfam že ťa toto moje dohúkanie neurazilo .

mino.k Pozri príspevok
Majka, dakujem za radu, ale mozno to s tym predsedom bude ovela jednoduchsie, na zaklade rad tu na porade som zistil, ze nas predseda vlastne mozno ani nie je nas predseda...
Vysvetlenie -
volba predsedu prebehla v auguste 2009, z 33 vlastnikov prislo na zhromazdenie 14. Predseda dal o svojom novozvoleni hlasovat hodinu po zacati - vraj mu to dovoluje zakon a kedze vacsina pritomnych boli najma dochodcovia, ktori ani nevedeli co sa deje, ako predseda bol " novozvoleny "
podla toho, co som si tu poprecitoval, a podla zakona by to mala byt nadpolovicna vacsina vsetkych vlastnikov bytov.
Teda ziadne po hodine...
Ak som to spravne pochopil, tak nas predseda je nepredseda a tym padom by sme to mali lahsie, lebo by sme ho nemuseli odvolavat, len zvolit noveho predsedu.
Je to spravne?

sito Pozri príspevok
Ale je!

§ 7c, odsek 2

(2) Predseda je štatutárny orgán, ktorý riadi činnosť spoločenstva a koná v jeho mene. Predsedu volí zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou všetkých hlasov vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome na tri roky. Za predsedu môže byť zvolená len fyzická osoba, ktorá je spôsobilá na právne úkony a je bezúhonná. Predseda rozhoduje o všetkých záležitostiach spoločenstva, ak nie sú týmto zákonom, zmluvou o spoločenstve alebo stanovami zverené inému orgánu spoločenstva. Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie

§ 14, odsek2

(2) Pri hlasovaní na schôdzi vlastníkov sa rozhoduje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak počet zúčastnených vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome neumožňuje hodinu po začatí schôdze vlastníkov právoplatné hlasovanie, rozhoduje sa nadpolovičnou väčšinou zúčastnených ; to neplatí, ak ide o hlasovanie podľa odseku 3, § 7a ods. 1, § 7c ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 8a ods. 1 a 5, § 8b ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 10 ods. 1 a § 16 ods. 3 a 4.

V uvedenom je síce uvedený § 7c, ale konkrétne písmeno i

i) vykonanie dobrovoľnej dražby12ac) bytu alebo nebytového priestoru v dome na uspokojenie pohľadávok podľa § 15.

Teda voľba predsedu nie je vylúčená s hlasovania po jednej hodine.

To by muselo byť uvedené § 7 odsek 2, § 7c, odsek 2, písmeno i a odsek 3.
Orim, nie som stoh dohúkaný. Mino si myslí, že predseda zvolený menšinou v auguste nie je predseda. Ale je! Podľa §14, odsek 2, druhá veta.

Takže, mino musí teraz čakať do augusta 2012, alebo uplatniť odsek 3, § 7 c

(3) Predsedu odvoláva zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ak je predseda odvolaný a nie je súčasne zvolený nový predseda, ak sa predseda vzdá funkcie alebo ju nie je schopný vykonávať z iných dôvodov najmenej po dobu troch po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, do zvolenia nového predsedu vykonáva funkciu predsedu člen rady určený radou.

a potom odsek 2, §7 c.

(2) Predseda je štatutárny orgán, ktorý riadi činnosť spoločenstva a koná v jeho mene. Predsedu volí zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou všetkých hlasov vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome na tri roky. Za predsedu môže byť zvolená len fyzická osoba, ktorá je spôsobilá na právne úkony a je bezúhonná. Predseda rozhoduje o všetkých záležitostiach spoločenstva, ak nie sú týmto zákonom, zmluvou o spoločenstve alebo stanovami zverené inému orgánu spoločenstva.

§14, odsek 2

(2) Pri hlasovaní na schôdzi vlastníkov sa rozhoduje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak počet zúčastnených vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome neumožňuje hodinu po začatí schôdze vlastníkov právoplatné hlasovanie, rozhoduje sa nadpolovičnou väčšinou zúčastnených ; to neplatí, ak ide o hlasovanie podľa odseku 3, § 7a ods. 1, § 7c ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 8a ods. 1 a 5, § 8b ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 10 ods. 1 a § 16 ods. 3 a 4.

Teda o veciach uvedených v odseku 2, § 7c je možné hlasovať podľa druhej vety §14, odsek 2.

Pokiaľ bude mino a a ďalších 16 vlastníkov postupovať ako som uviedol, nemôžu mať v dome dvoch predsedov. Alebo áno??? Ako???

Argumenty ma nemôžu uraziť! Človek, ktorý ich predkladá, áno! Zatiaľ sa necítim urazený.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

slavica Pozri príspevok
Nikto nikoho nedohukal,/to bolo mienené skôr ako zneistenie/ všetci sa stále učíme a tu je príklad, že to je ťažká práca. Všetci ktorí ju robíme aj tí, ktorí chcú, aby sme ju robili si musia uvedomiť, že získaním nehnuteľností do svojho vlastníctva sa začína pre každého množstvo práv, ale i povinností. Niet nič lepšie,ak to funguje bez zbytočných problémov a odvolávaní sa na zákony. Tie sú len kôli tomu, aby sa vytvorili isté mantinely a ak to vlastníci nepochopia je všetko úsilie márne. Stále pretrváva dojem, že sa niekto o naše byty postará...a to je kameň úrazu. Chce to veľa času, kým sa povedomie vlastníkov zmení...
Slávka, asi som to prehnal. Podstatne nie je v odsekoch, ale v slovíčkach.

To čo si napísala v príspevku je životná skúsenosť, ktorá sa nezíska z deň, mesiac, rok, ani dva - tri roky, získava sa sústavne. Nedá sa s tým nesúhlasiť. A musel som Ťa za to oceniť. Je to len taký maličký náplasť. V prvom rade si zaslúžiš ocenenie od tých o ktorých domy sa staráš. Mali by si Ťa vážiť. Ale človek je všeličoho schopný, aj neschopný.
Naposledy upravil sito : 04.02.10 at 07:23
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sito Pozri príspevok
Slávka, asi som to prehnal. Podstatne nie je v odsekoch, ale v slovíčkach.

To čo si napísala v príspevku je životná skúsenosť, ktorá sa nezíska z deň, mesiac, rok, ani dva - tri roky, získava sa sústavne. Nedá sa s tým nesúhlasiť. A musel som Ťa za to oceniť. Je to len taký maličký náplasť. V prvom rade si zaslúžiš ocenenie od tých o ktorých domy sa staráš. Mali by si Ťa vážiť. Ale človek je všeličoho schopný, aj neschopný.
Ááále Sitečko, ja už sa len usmievam nad malichernosťami, ktoré sa tu riešia, to všetko už mám za sebou.Ďakujem za ocenenie a od Teba poteší, ale ja mám túto prácu rada a ešte radšej som, že sú spokojní aj ľudia, ktorým sa môžem hocikedy pozrieť do očí. Ale aj tu je veľa takých ľudí, ktorí túto prácu robia radi a nielen pre peniaze, hoci tie sú pri tom nepostrádateľné na to , aby to človek robil so zadosťučinením a nemal pocit nedocenenia...potom to prestane fungovať.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Keď to klape, tak to klape! Ale vidíš, čítaš, koľkým to kape!
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Tak aby sme to dali na správnu mieru musia najprv odvolať starého predsedu nadpolovičnou väčšinou majiteľov bytov.
0 0
ebenova@zoznam.sk ebenova@zoznam.sk

ebenova@zoznam.sk je offline (nepripojený) ebenova@zoznam.sk

Predsedom SVB môže byť osoba aj ne-vlastník bytu t.j. úplne cudzia osoba v zmysle §7c ods.2. Ale ako to urobiť, ak predseda SVB sa vzdá funkcie písomným upovedomením rady a rada je povinná v zmysle §7c ods.3 do zvolenia nového predsedu vykonáva funkciu predsedu člen rady určený radou.
Ak mám navrhnúť aby niekto kandidoval na predsedu, tým aby som mohol vytvoriť hlasovací lístok.,,AK NIEKTO BUDE KANDIDOVAŤ ZA PREDSEDU´´
Chcem navrhnúť aby z každého bytu mi dali na tlačivo ktoré im dám, kto bude kandidovať za predsedu SVB z ich bytu aby som mohol spraviť kandidačnú listinu k voľbám.
Má niekto iný nápad... nech napíše.....
Naposledy upravil ebenova@zoznam.sk : 19.05.10 at 18:00
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať