Zavrieť

Porady

paušalne výdavky

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Ahojte potrebovala by som poradit a skontrolovat. Rozhodla som sa pre paušalne výdavky.

Vyslo mi to takto prijmi celkom 3 236,71.
(40%) 1 294,684 + zdravotne odvody 283,92 (socialku- nie podnikam 1 rok)
spolu to je ČZD 1 578,604
NM 4 025,70
ZD 0,00
Daň 0,00

Mám to správne?

Potrebovala by som vediet co mam teda viest ked nerobim Jed.učt. Na miesto to ho šanonu teda stači evidencia prijmov ( To by bola kniha pokladnice a tržieb), evidencia pohľadavok - vytlačim z alfy. Zasoby- sklad nevediem.

Ked to nahadzujem cez alfu staci tieti vydavky 40 percentne + odvody nahodit ako vydavok - iny odpočitateľný od základu dane) ?

To ze si uplatnujem pausalne vydavky mam zapisat XIII. Oddiel Miesto na osobitne zaznami staci ked tam napisem iba pausalne vydavky alebo ako to mam zapisat?

Ked mam teda puusalne vydavky tak naozaj nemusim mat výkaz o prijmoch a vydavkoch a ani výkaz o majetku a záväzkoch ? Nemusim tlacit ani penazný dennik ?

DAKUJEM
Usporiadat
Skladaná Skladaná

Skladaná je offline (nepripojený) Skladaná

invest Pozri príspevok
Do daňového priznania idú iba príjmy, ktoré v skutočnosti aj má. Buď na účte, alebo v hotovosti.
...podľa mňa uvažuješ správne, do DP idú skutočné príjmy (prijaté platby), neuhradená faktúra ostáva ako pohľadávka do ďalšieho roka...
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
editasara Pozri príspevok
To vážne je to s tou odpočitateľnou položkou takto? Ešte že som sa na to opýtala, lebo fakt by som bola na ten rozdiel upozornila manžela, nech si prerába DP. No vďaka Vám všetkým na porade mi začínajú konečne zapadať tie kocky do seba. Ďakujem, ďakujem,ďak...
Pozri poslednú stranu DP "B", tam je vysvetlené aj na príkladoch, ako sa ráta odpočitateľná položka na manželku. Má na to vplyv celkový príjem manželky, od ktorého sa odrátajú zaplatené poistné a odvody.
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Ešte jedna otázka. Pri zmene vedenia spôsobu účtovania - paušálne a JÚ. Pri ktorom spôsobe sa pri zmene nemusí podávať dodatočné DP?
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Tu by to malo byť:


http://www.porada.sk/t131059-prechod...zor-zmena.html
0 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

Ked si uplatňujem paušálne výdavky a dostanem sa až k základu dane k riadku 69 DP B - dalej postupujem rovnako ako pri vyplnaní hociakého DP? ciže možem si pri paušále uplatniť aj odpočítateľnu na manželku 4025,7 aj poistné na životné poistenie r. 74? mám na to nárok?
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Áno, môžete.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

zuzana164 Pozri príspevok
Ked si uplatňujem paušálne výdavky a dostanem sa až k základu dane k riadku 69 DP B - dalej postupujem rovnako ako pri vyplnaní hociakého DP? ciže možem si pri paušále uplatniť aj odpočítateľnu na manželku 4025,7 aj poistné na životné poistenie r. 74? mám na to nárok?
áno ďalej postupuješ klasicky - NČ na seba na manželku, životné poistenie ... máš na to nárok
0 0
wiktoria wiktoria

wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

základ dane po odpočítaní 40% a zaplateného poistného mi vysiel 656,69 EUR. Uplatnila som si NČ - 4.025,7 aj životnú poistku 398,33 - kde mám ale uviesť preplatok? Keď ho dopíšem na r.106 hlasi mi tlačivo DU chybu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

wiktoria Pozri príspevok
základ dane po odpočítaní 40% a zaplateného poistného mi vysiel 656,69 EUR. Uplatnila som si NČ - 4.025,7 aj životnú poistku 398,33 - kde mám ale uviesť preplatok? Keď ho dopíšem na r.106 hlasi mi tlačivo DU chybu.
Prosím o akom preplatku to hovoríš?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Xanti Pozri príspevok
Prosím o akom preplatku to hovoríš?
zrejme vyplňovala riadok - daňový preplatok, ale ten riadok je súčtový a načítava sa z riadkov preddavkov dane alebo zrážkovej dane a keď ich nemá vyplnené, potom hlási chybu
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Timka1 Pozri príspevok
zrejme vyplňovala riadok - daňový preplatok, ale ten riadok je súčtový a načítava sa z riadkov preddavkov dane alebo zrážkovej dane a keď ich nemá vyplnené, potom hlási chybu
Ja sa nehádam,
ale ako po čiastkových info nemôže čakať serioznu odpoved. Veštecké gule nemáme, a dokonca kedže sme ženy ani iné nie
0 0
wiktoria wiktoria

wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

myslela som to tak, čisto logicky že keď môj základ je 656,69 EUR a ja si uplatňujem NC aj životnú poistku tak by mi mal vzniknúť preplatok a toto neviem kde mám zapísať.
Robím toto priznanie prvýkrát tak sa ospravedlňujem ak su to hlupe otazky
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

wiktoria Pozri príspevok
myslela som to tak, čisto logicky že keď môj základ je 656,69 EUR a ja si uplatňujem NC aj životnú poistku tak by mi mal vzniknúť preplatok a toto neviem kde mám zapísať.
Robím toto priznanie prvýkrát tak sa ospravedlňujem ak su to hlupe otazky
Ale aký preplatok čoho preplatok? Ak si nezaplatila štátu žiadnu daň tak žiadny preplatok mať nebudeš. A do riadku 106 napíšeš 0.
Naposledy upravil Xanti : 04.03.10 at 18:42
0 0
wiktoria wiktoria

wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

a čo so životnou poistkou? keď som si ju ako zamestnanec minulého roku dávala k RZD u zamestnávateľa tak mi boli nejaké peniaze vrátené. Keď som teraz SZCO je to ináč?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

wiktoria Pozri príspevok
a čo so životnou poistkou? keď som si ju ako zamestnanec minulého roku dávala k RZD u zamestnávateľa tak mi boli nejaké peniaze vrátené. Keď som teraz SZCO je to ináč?
Samozrejme,
ako SZCO je to ináč. Ako zamestnanec si si neuplatnila výdavky 40%, a ak si mala vyšší príjem tak ti zamestnávateľ strhával preddavky na daň.
AKo SZCO si uplatnuješ náklady, a neplatíš žiadne preddavky.

Je to obrovský rozdiel. Pred rokom si štátu zaplatila, tento rok nie. Tak Ti nemá z čoho vraciať.
0 0
wiktoria wiktoria

wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

aha, super, ďakujem veľmi pekne za radu aj vysvetlenie
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

wiktoria Pozri príspevok
aha, super, ďakujem veľmi pekne za radu aj vysvetlenie
Nie je začo,
tú poistku využiješ neskôr ak budeš mať vyššie príjmy a náhodou by Ti hrozilo platiť daň.
0 0
wiktoria wiktoria

wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

diki, dufam že na buduci rok nebudem zas takto maturovať
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Xanti Pozri príspevok
Ja sa nehádam,
ale ako po čiastkových info nemôže čakať serioznu odpoved. Veštecké gule nemáme, a dokonca kedže sme ženy ani iné nie
Ani občas?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

marjankaj Pozri príspevok
Ani občas?
Jedine na sebe, ked prijímame telo pánovo.
0 0
Načítať ďalšie