Zavrieť

Porady

Automobil

Milí poradáci, sú tu porady najrôznejšieho druhu, preto dúfam, že nájdem niekoho, kto mi poradí s autom. Mám pežotík 206 a pravdepodobne som načerpala do nádrže nekvalitný benzín. Prejavuje sa to tým, že sa preruší vstrekovanie, auto odmieta ísť, aj keď je nádrž plná. Riešim to tak, že zastanem na okraji cesty, počkám niekoľko minút a horko - ťažko pokračujem v ceste. V servise mi povedali, že vozidlo neukazuje žiadnu vadu. Prosíííím, nemáte podobnú skúsenosť? Nikomu to ale neprajem. Ďakujem vopred.
Usporiadat
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Laco-monter Pozri príspevok
Vraj "pežotík",

aj ho hladkáš sem-tam ?
aj ja mám pežotíka a aj ho sem tam pohladkám, aby poslúchal....
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Zuzka 335 Pozri príspevok
Nepatrím medzi pesimistov, ale mám pocit, že asi máš pravdu. Ešte jeden "detail", ktorý som nespomenula. Pri poruche svieti na oranžovo kontrolka motora - porucha motora. Neviem, či som tým niečo upresnila. Inak je pomerne málo jazdený, je mi ho ľúto predať.
To mate preto,že ste už z tej dobroty tak namlsaní,že kupujete predražené autá z kopou zbytočnej elektroniky,ktorá sa kazí a čo je ešte horšie jeden system blokuje druhy.
Hlavne nepredávajte auto,lebo spusta ĺudí ,len na to čaká kupiť malo jazdené auto za dobrý peniaz.
Oranžová kontrolka znamena "check motora", teda kontrolu jeho základnych funkcii,hlavne zapaĺovania a vstrekovania,vrátane spätného signalu z lambda sondy
a tam by som hĺadal príčinu chyby.Pretože vstrekovanie pracuje tým sposobom,že riadiaca jednotka neustále kontroluje,čo prechádza cez lambda sondu aké splodiny horenia a podĺa toho koriguje vstrekovanie benzínu.
Teda vymeniť lambda sondu,reči o palivovom filtri su somarina, tiež skontrolovať nástrek palivového čerpadla,koĺko benzínu dáva,či je v zberači ku vstrekom dostatočný tlak a množstvo benzínu.
Takže tak.
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

ak je to peugeut tak na 99% je to zapalovaci modul/zapalovacia cievka. presne takto sa to prejavuje. chyba v pocitaci nemusi byt ulozena ziadna. je to oprava cca do 200 EUR (velmi hruby odhad).

ked to vyriesis napis co to bolo ono ale ja osobne som presvedceny ze ano.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

magnum Pozri príspevok
ak je to peugeut tak na 99% je to zapalovaci modul/zapalovacia cievka. presne takto sa to prejavuje. chyba v pocitaci nemusi byt ulozena ziadna. je to oprava cca do 200 EUR (velmi hruby odhad).

ked to vyriesis napis co to bolo ono ale ja osobne som presvedceny ze ano.
Aj vtedy si mysleli v servise, ze je to modul zapalovania, stalo to cez 6000,-Sk a po vymene ta ista zavada dalej. Servisy nemaju nahradne moduly k dispozicii a taketo pokusy na ucet zakaznika nestoja za nic. Ostane mu auto s tou istou zavadou, kopu dobrych, ale velmi drahych nahradnych dielov, ktore nikto nebude potrebovat a vietor v penazenke. Tento druh zavd je velmi problematicky, pretoze je tazko zistitelny. A je potrebne si uvedomit, ze pri niektorych vadach niektorych dielov prepina riadiaca jednotka na nahradnu hodnotu a motor startuje, aj ked je diel vadny, pretoze nie je az tak dolezity jeho vstupny udaj pre cinnost.Ja som mal auto k dispozicii cely tyzden, jazdil som s meracimi pristrojami, aby som nameral nejaku odchylku niekde, ked to nastane. Auto slo ako gula , ziadna zavada. Az v den, ked som sa velmi ponahlal na urad na stretnutie. Auto nenastartovalo, ja som sa mu nemohol venovat, lebo ma tlacil cas, stacilo drcnut do neho pri zaradenej rychlosti a auto nastartovalo......je to to iste, ako taketo zavady u elektroniky, je to nekonecny pribeh, najdenie zavady je skor nahoda, ako pravidlo, je treba sa toho zbavit a hotovo.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mne sa paci ako vela dokazu odbornici najst chyb bez toho aby bola vobec poriadne popisana zavada. Ja som precital vsetky prispevky a nenasiel som ziadem poriadny popis zavady. To ze auto skape nieje podstatne, podstatne je akym stylom skape, kedy s to stava, -teply studeny motor.. proste co najviac informacii. nekvalitny benzin je hlupost.. to by robilo uz od pumpy.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Laco-monter Pozri príspevok
To mate preto,že ste už z tej dobroty tak namlsaní,že kupujete predražené autá z kopou zbytočnej elektroniky
Laci už autá od r.v.96 majú kopu elektroniky... Preto ma prekvapilo, že to v servise nezistili...

Laco-monter Pozri príspevok
reči o palivovom filtri su somarina
ano, pokiaľ svieti oranžová kontrolka... to sme sa ale dozvedeli až v 20tom príspevku, chvalabohu.

V tom prípade je to iná situácia, zabudni na palivový filter (hoci aj tam môže byť zrada) a daj to ešte raz napichnuť na PC. No s najväčšou pravdepodobnosťou to bude lambda sonda...
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

a daj to ešte raz napichnuť na PC. No s najväčšou pravdepodobnosťou to bude lambda sonda...

A preto tolko aut jazdi s vadnymi lamda sondami....diagnostika sondy pritom nie je velky problem, staci zmerat napatia na nej, o jej necinnosti svedcia namerane emisie.......pri vadnej sonde riadiacia jednotka prepina na nudzovy chod motora.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pri vadnej sonde bude auto viac zrat, horsie tahat,ale nie skapinat. Problem je, ze je tam chyba na diagnostike a pokial nebude vediet presne coho sa to tyka tak nieje ako pokracovat.
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

ak do toho stacilo drgnut tak to bol spinac alebo rotor startra ale najprv treba dokladne skontrolovat ukostrenie startra a motora..., pre mna je to uplne dobry a dostacujuci popis
edit: este by to mohol byt veniec ale starter by musel tak ci tak von

ak auto po prejdeni par kilometrov po dialnici skape a potom nejde nastartovat hoci starter toci motor tak je to zapalovacia cievka na tych 99% to 1 si necham na omyl...

lambda sonda nepredpokladam teraz v tomto pripade... inak odmerat lambda sondu v zime je dost velky problem nie je to az tak jednoduche ako by sa mohlo zdat
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

preco by mal byt problem zmerat lambdu v zime? To ma fakt zaujima
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

jasne ze ked prides s 4-8 rocnym autom na emisnu a vyhodia ta tak je s najvacsou pravdepodobnostou lambda ale odmerat ju je problem preto lebo v -20 je problem na mieste a mimo dielne zohriat to auto tak aby lambda vobec zacala fungovat.
druha vec je ze vyhodnotit oscilogram ako poznam servisy vie tak 1-2 mechanici v ramci servisu ale to uz so zimou nesuvisi aj ked...
ver ze vela servisov a vsetky stanice emisnej kontroly to robia tak ze rano sa postavia auta do radu kde niektori nechaju sice bezat motor ale ked tam hodinu cakaju tak na volnobehu sa ta sonda jednoducho nevladze zohriat na prevadzkovu teplotu. ine je ak je to sonda vyhrievana ale tiez to nie je bohvieco... ale ak robis vo fachu tak o tom vies...

tomuto pezotiku ale nerobi problem lambda sonda takze
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

neviem kam chodis na STK, ale vzdy pred meranim emisii minimalne minutu drzia motor na 3k otackach. Navyse je to aj kvoly pracovnej teplote katalizatoru.
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

ak sa doriesi ten peugeot tak by som velmi velmi poprosil a bol by som vdacny za info co s tym bolo... vdaka Zuzi

pred 4ma rokmi som na stk chodil tak 2-3-krat za den cca rok
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

elpka Pozri príspevok
o to.....bol vadný halov snímač, ...
"halov snímač " , aký halov snímač ?

Vysvetli prosim,čo to je ten halov snímač.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Páči sa mi v tejto diskusii jeden návrh: "predaj to auto a kupcovi o poruche nehovor".
Presne takto sme kúpili P206 pred dvoma rokmi, časom sa na ňom ukázalo tooooooľko chýb, toľko peňazí, čo sme minuli na opravy!!!!!!!!!!!!!!!!! Hrôza!
Teraz fičí bez problémov, ale má už 12 rokov, takže by sme ho chceli vymeniť za podtatne novšie, a čo ak zasa kúpime takýto "šrot" ?!?!
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Auto nie je fetiš,je to predmet dennej potreby.

To znamená,že ak potrebujem na ňom niečo vymeniť aby lepšie fungovalo,tak to vymenim a nefńukám okolo toho.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

magnum Pozri príspevok
ak do toho stacilo drgnut tak to bol spinac alebo rotor startra ale najprv treba dokladne skontrolovat ukostrenie startra a motora..., pre mna je to uplne dobry a dostacujuci popis
edit: este by to mohol byt veniec ale starter by musel tak ci tak von

ak auto po prejdeni par kilometrov po dialnici skape a potom nejde nastartovat hoci starter toci motor tak je to zapalovacia cievka na tych 99% to 1 si necham na omyl...

lambda sonda nepredpokladam teraz v tomto pripade... inak odmerat lambda sondu v zime je dost velky problem nie je to az tak jednoduche ako by sa mohlo zdat
Starter bol v naprostom poriadku, cez starter ale motor nenaskocil, iba na drcnutie ..........a samozrejme, pocas startovanie cez starter nedochadzalo k poklesu napatia, pre ktory by riadiacia jednotka blokovala svoju cinnost....... a tych 99 % pre zapalovaciu cievku je pofidernych,pretoze iba 1 % pre ostatne systemy ?????????
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať