Zavrieť

Porady

Sudny spor

Dobry den,
prosim nejakeho odbornika, teda pravnika, alebo niekoho, kto sa vie pohybovat v zakonoch, tak nech mi poradi.
Aby som vas uviedla do diania, teda, mamke zomrel otec, (mamka jej uz zomrela davno) a sla na dedicke konanie, notarovi povedala, ze jej otec este mal nemanzelske deti, ale notar povedal, ze ich sa to netyka, ze iba ona je pravoplatna dedicka. Teda viac mamka neriesila. Ked sa vysporiadal majetok a mamka zdelila majetok. Tak sa ozvali tie nemanzelske deti a to rovno "pozvankou" na sud, teda nas dali na sud za to, ze aj oni maju pravo dedit. Sud sme prehrali a dali nam zaplatit sudne trovy. No a pointa je v tom, ze ja im ich prava neberiem, ano maju na to pravo, ale azda nemoze byt mamka zodpovedna za to, ze sa nezucastnili dedickeho konania. Teda mam otazky....
1.) Nepochybila sudkyna, ked vobec riesila tento spor, nemala ho vyhlasit za nepredmetny, kedze mamka nie je zodpovedna za to, ze neboli na konani, ano maju pravo dedit, ale co s tym ma moja mamka, ved ona ich ani nepozna, v zivote ich nevidela, tak co ma ona s nimi. Ved mali dat na sud, ale nie mamku, ale notara, nie???
2.) Nepochybil notar, ved on mal tie deti tam zapisat, ked mu to mamka vravela, ze nejake by mali byt, ale on jej povedal, ze to netreba, ze iba ona je pravoplatna dedicka, takze mali dat na sud jeho!!!
3.) Nemali by sme teraz dat na sud my ich vsetkych, teda tie deti, ze sme museli ist na spor, ktory sa nas netykal, potom sudkynu, ze nezamietla spor a nevyhlasila ho za nepredmetny a potom este aj toho notara, ze on pochybil a my sme kvoli nemu museli riesit sud.
No poradte mi. Viem, ze akonahle pride rozhodnutie, tak sa mame odvolat, ale poradte mi, co viac mame robit.
A ci sa da nieco robit aj proti tomu, ze to vyhrali, ved oni vedeli, ze ich nevlastny otec zomrel, a vobec sa hned neprihlasili, a ja viem preco, lebo moj dedo mal mat velke dlhy a keby sa hned prihlasili, tak by museli dedit aj dlhy, a tak svine pockali az kym sa neporiesi dedicke konanie, aby vedeli, ci sa do toho maju pchat alebo kaslat na to.
Dakujem krasne za pomoc.
Usporiadat
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Proti tomu, že to nevlastné deti vyhrali sa nedá nič robiť, len ak by právo týchto dedičov bolo premlčané a matka nevzniesla na súde námietku premlčania. Proti trovám konania možno áno, nie však vtedy, ak nevlastné deti vedia preukázať, že vyzvali Tvoju matku na vydanie časti dedičstva, ktoré zodpovedá ich dedičským podielom.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Trisha444 Pozri príspevok
Dobry den,
prosim nejakeho odbornika, teda pravnika, alebo niekoho, kto sa vie pohybovat v zakonoch, tak nech mi poradi.
Aby som vas uviedla do diania, teda, mamke zomrel otec, (mamka jej uz zomrela davno) a sla na dedicke konanie, notarovi povedala, ze jej otec este mal nemanzelske deti, ....
....
....
No poradte mi. Viem, ze akonahle pride rozhodnutie, tak sa mame odvolat, ale poradte mi, co viac mame robit.
A ci sa da nieco robit aj proti tomu, ze to vyhrali, ved oni vedeli, ze ich nevlastny otec zomrel, a vobec sa hned neprihlasili, a ja viem preco, lebo moj dedo mal mat velke dlhy a keby sa hned prihlasili, tak by museli dedit aj dlhy, a tak svine pockali az kym sa neporiesi dedicke konanie, aby vedeli, ci sa do toho maju pchat alebo kaslat na to.
Dakujem krasne za pomoc.
Aký požičaj taký vráť ....

Odmietnutie pozostalosti

Aj keď to môže znieť nepravdepodobne, sú situácie, keď chceme dedičstvo odmietnuť. Môže to byť predovšetkým vtedy, keď nechceme aby dochádzalo k deleniu majetku. Napríklad deti sa vzdajú dedičstva, aby jediným dedičom bola matka poručiteľa. Samotný úkon odmietnutia je nutné previesť ústne pred súdom zaslaním písomného prehlásenia súdu.

Zadĺžené dedičstvo

Pozostalosť po niekom, kto mal vysoké dlhy nemusí byť nočnou morou. Rozhodne sa nebojte, že by ste museli ešte niečo doplácať. Za dlhy poručiteľa zodpovedáte totiž iba do výšky hodnoty majetku získaného v dedičskom konaní.

Možnosti riešenia zadĺženého dedičstva sú dve:
- likvidácia dedičstva - majetok je rozpredaný a zo získaných peňazí sú uspokojení veritelia,
- dedičia prenechajú dedičstvo veriteľom ako úhradu dlhov - toto riešenie musí schváliť súd, ktorý prejednáva rozdelenie príslušného dedičstva.
http://openiazoch.zoznam.sk/zivot/dedicstvo/

S dedičstvom sa dedia aj pozdľžnosti ....

Čo tak vymáhať od nemanželského potomstva následne aj vyrovnanie dlhov ...?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Trisha444 Pozri príspevok
Dobry den,
prosim nejakeho odbornika, teda pravnika, alebo niekoho, kto sa vie pohybovat v zakonoch, tak nech mi poradi.
Aby som vas uviedla do diania, teda, mamke zomrel otec, (mamka jej uz zomrela davno) a sla na dedicke konanie, notarovi povedala, ze jej otec este mal nemanzelske deti, ale notar povedal, ze ich sa to netyka, ze iba ona je pravoplatna dedicka. Teda viac mamka neriesila. Ked sa vysporiadal majetok a mamka zdelila majetok. Tak sa ozvali tie nemanzelske deti a to rovno "pozvankou" na sud, teda nas dali na sud za to, ze aj oni maju pravo dedit. Sud sme prehrali a dali nam zaplatit sudne trovy. No a pointa je v tom, ze ja im ich prava neberiem, ano maju na to pravo, ale azda nemoze byt mamka zodpovedna za to, ze sa nezucastnili dedickeho konania. Teda mam otazky....
1.) Nepochybila sudkyna, ked vobec riesila tento spor, nemala ho vyhlasit za nepredmetny, kedze mamka nie je zodpovedna za to, ze neboli na konani, ano maju pravo dedit, ale co s tym ma moja mamka, ved ona ich ani nepozna, v zivote ich nevidela, tak co ma ona s nimi. Ved mali dat na sud, ale nie mamku, ale notara, nie???
2.) Nepochybil notar, ved on mal tie deti tam zapisat, ked mu to mamka vravela, ze nejake by mali byt, ale on jej povedal, ze to netreba, ze iba ona je pravoplatna dedicka, takze mali dat na sud jeho!!!
3.) Nemali by sme teraz dat na sud my ich vsetkych, teda tie deti, ze sme museli ist na spor, ktory sa nas netykal, potom sudkynu, ze nezamietla spor a nevyhlasila ho za nepredmetny a potom este aj toho notara, ze on pochybil a my sme kvoli nemu museli riesit sud.
No poradte mi. Viem, ze akonahle pride rozhodnutie, tak sa mame odvolat, ale poradte mi, co viac mame robit.
A ci sa da nieco robit aj proti tomu, ze to vyhrali, ved oni vedeli, ze ich nevlastny otec zomrel, a vobec sa hned neprihlasili, a ja viem preco, lebo moj dedo mal mat velke dlhy a keby sa hned prihlasili, tak by museli dedit aj dlhy, a tak svine pockali az kym sa neporiesi dedicke konanie, aby vedeli, ci sa do toho maju pchat alebo kaslat na to.
Dakujem krasne za pomoc.
Nemáš začo
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Trisha444 Pozri príspevok
....a sla na dedicke konanie, notarovi povedala, ze jej otec este mal nemanzelske deti,............A ci sa da nieco robit aj proti tomu, ze to vyhrali, ved oni vedeli, ze ich nevlastny otec zomrel, a vobec sa hned neprihlasili, a ja viem preco, lebo moj dedo mal mat velke dlhy a keby sa hned prihlasili, tak by museli dedit aj dlhy, a tak svine pockali az kym sa neporiesi dedicke konanie, aby vedeli, ci sa do toho maju pchat alebo kaslat na to.
Dakujem krasne za pomoc.
No ja neviem, boli to nemanželské deti otca. Alebo bol ten otec nevlastným. Lebo ak bol nevlastným tak nemali čo dediť. Ak boli nemanželské pochybil notár, lebo ich mal prizvať do dedičského konania.

A ako poznamenal buchač nededí sa len majetok ale aj dlžoby.
0 0
Trisha444 Trisha444

Trisha444 je offline (nepripojený) Trisha444

Dakujem za radu. Teda mojem mamke sa vobec neozvali, teda nemaju jej co dokazat, vobec, ona len sama od seba vtedy notarovi povedala, ze su aj nemanzelske deti.
Takze staci sa iba odvolat, alebo co este treba poriesit???
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Xanti Pozri príspevok
A ako poznamenal buchač nededí sa len majetok ale aj dlžoby.
Ozaj si myslíš, že v spore sa neriešila aj otázka dlhov? Neverím tej verzii týkajúcej sa notára.
0 0
Trisha444 Trisha444

Trisha444 je offline (nepripojený) Trisha444

Xanti Pozri príspevok
No ja neviem, boli to nemanželské deti otca. Alebo bol ten otec nevlastným. Lebo ak bol nevlastným tak nemali čo dediť. Ak boli nemanželské pochybil notár, lebo ich mal prizvať do dedičského konania.

A ako poznamenal buchač nededí sa len majetok ale aj dlžoby.
ano boli nemanzelske....teda pochybil notar, ako sa mame voci tomu branit???
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Petra Nová Pozri príspevok
Ozaj si myslíš, že v spore sa neriešila aj otázka dlhov? Neverím tej verzii týkajúcej sa notára.
Petra ťažko povedať,
veľmi som sa s toho vysomáriť nevedela.
0 0
Trisha444 Trisha444

Trisha444 je offline (nepripojený) Trisha444

Petra Nová Pozri príspevok
Ozaj si myslíš, že v spore sa neriešila aj otázka dlhov? Neverím tej verzii týkajúcej sa notára.
vobec nic som si nevymyslela, ja som tu prvy krat, a vobec som netusila, ze tu ludia tak rychlo a ochotne odpovedaju, takze notar naozaj neprizval tie deti, nie je to vymyslene, a urcite sa riesili aj dlhy, ale nakoniec bolo viac majetku, tak co na tom nechapete, ja som o tych dlhoch pisala preto, lebo sa podla mna neprihlasili hned, lebo nevedeli, ci budu musiet miesto dedenia este platit, preto pockali a ked zistili, ze majetok je v pluse, tak sa teraz prihlasili.
0 0
Trisha444 Trisha444

Trisha444 je offline (nepripojený) Trisha444

Trisha444 Pozri príspevok
Dobry den,
prosim nejakeho odbornika, teda pravnika, alebo niekoho, kto sa vie pohybovat v zakonoch, tak nech mi poradi.
Aby som vas uviedla do diania, teda, mamke zomrel otec, (mamka jej uz zomrela davno) a sla na dedicke konanie, notarovi povedala, ze jej otec este mal nemanzelske deti, ale notar povedal, ze ich sa to netyka, ze iba ona je pravoplatna dedicka. Teda viac mamka neriesila. Ked sa vysporiadal majetok a mamka zdelila majetok. Tak sa ozvali tie nemanzelske deti a to rovno "pozvankou" na sud, teda nas dali na sud za to, ze aj oni maju pravo dedit. Sud sme prehrali a dali nam zaplatit sudne trovy. No a pointa je v tom, ze ja im ich prava neberiem, ano maju na to pravo, ale azda nemoze byt mamka zodpovedna za to, ze sa nezucastnili dedickeho konania. Teda mam otazky....
1.) Nepochybila sudkyna, ked vobec riesila tento spor, nemala ho vyhlasit za nepredmetny, kedze mamka nie je zodpovedna za to, ze neboli na konani, ano maju pravo dedit, ale co s tym ma moja mamka, ved ona ich ani nepozna, v zivote ich nevidela, tak co ma ona s nimi. Ved mali dat na sud, ale nie mamku, ale notara, nie???
2.) Nepochybil notar, ved on mal tie deti tam zapisat, ked mu to mamka vravela, ze nejake by mali byt, ale on jej povedal, ze to netreba, ze iba ona je pravoplatna dedicka, takze mali dat na sud jeho!!!
3.) Nemali by sme teraz dat na sud my ich vsetkych, teda tie deti, ze sme museli ist na spor, ktory sa nas netykal, potom sudkynu, ze nezamietla spor a nevyhlasila ho za nepredmetny a potom este aj toho notara, ze on pochybil a my sme kvoli nemu museli riesit sud.
No poradte mi. Viem, ze akonahle pride rozhodnutie, tak sa mame odvolat, ale poradte mi, co viac mame robit.
A ci sa da nieco robit aj proti tomu, ze to vyhrali, ved oni vedeli, ze ich nevlastny otec zomrel, a vobec sa hned neprihlasili, a ja viem preco, lebo moj dedo mal mat velke dlhy a keby sa hned prihlasili, tak by museli dedit aj dlhy, a tak svine pockali az kym sa neporiesi dedicke konanie, aby vedeli, ci sa do toho maju pchat alebo kaslat na to.
Dakujem krasne za pomoc.
a ospravedlnujem sa za chybu v texte, kde som napisala, ze vedeli o smrti nevlastneho otca, je to ich vlastny, ospravedlnujem sa, este raz
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Vieš mne sa nechce veriť, že notár povedal to čo si napísala. Muselo to byť trošku ináč.

Ale ťažko posudzovať. Naozaj deti majú nárok na svoj podiel dedičstva a čo sa týka súdneho sporu. Nedalo sa to vyriešiť zmierom?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Trisha444 Pozri príspevok
ano boli nemanzelske....teda pochybil notar, ako sa mame voci tomu branit???
Nijako, lebo dedičskom spise o tom určite nebude ani zmienka. Tak ako sa to dá preukázať ? Jedine, žeby sa priznal sám notár, alebo išla by svedčiť jeho zapisovateľka, ak tam náhodou bola. A aj tak by to na veci nič nezmenilo. Matka je povinná sa s ostatnými, opomenutými dedičmi vyrovnať.
0 0
Trisha444 Trisha444

Trisha444 je offline (nepripojený) Trisha444

Ja ta vobec nechapem, to je akoze v zakone dane, ze mamka ma zistovat, ci jej otec mal alebo nemal nemanzelske deti, ked ich vobec nepozna, len pocula, ze existuju, kedze ich otec opustil ked bola male babatko, avsak jej mamka sa s otcom nikdy nerozviedli, takze o otcovi nevedela nic, len jej o tych detoch volala otcova sestra, a taktiez jej potom ta otcova sestra volala, ze jej zomrel jej otec.....chapete????...takze co s tym ma moja mamka, ako ona moze byt zodpovedna za to, ze neboli zahrnuty do dedickeho konania....co ma vyhlasit kasting na vsetky jeho nemanzelske deti????
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Trisha444 Pozri príspevok
Ja ta vobec nechapem, to je akoze v zakone dane, ze mamka ma zistovat, ci jej otec mal alebo nemal nemanzelske deti, ked ich vobec nepozna, len pocula, ze existuju, kedze ich otec opustil ked bola male babatko, avsak jej mamka sa s otcom nikdy nerozviedli, takze o otcovi nevedela nic, len jej o tych detoch volala otcova sestra, a taktiez jej potom ta otcova sestra volala, ze jej zomrel jej otec.....chapete????...takze co s tym ma moja mamka, ako ona moze byt zodpovedna za to, ze neboli zahrnuty do dedickeho konania....co ma vyhlasit kasting na vsetky jeho nemanzelske deti????
Vieš, ale toto je skôr o pocitoch, nie o práve. Predpokladám, že sa mama v tom spore nezastupovala sama. Ak sa matka domnieva, že vo výsledku súdneho sporu neboli zohľadnené všetky dlhy, ktoré matka vyplatila, a že nebola riadne zistená výška čistého dedičstva, z ktorého musí dedičov vyplatiť, tak má možnosť sa odvolať. Ale aj odvolanie niečo stojí a vznikajú tam ďalšie trovy konania, ktoré matka bude musieť zaplatiť, ak odvolanie nebude úspešné.
0 0
Trisha444 Trisha444

Trisha444 je offline (nepripojený) Trisha444

jasne, ja netvrdim, ze na to pravo nemaju, ale preco my mame platit sudne trovy????....ved si pisal, ze pochybil notar.....a ja by som to tu aj odprisahala, ved mne nejde o to, aby som tu dala nejaky "super" pribeh, myslis, ze nemam co robit, len si tu vymyslat, napisala som to tak, ako to bolo, prave preto, aby som vedela ako postupovat. Mame na to svedkov, boli tam mamkine krsnata, (teda mojej mamky sestry deti kedze mojej mamky sestra zomrela, tak dedia tie deti (teda mamkine krsnata, teda moji bratranci)) a tie mozu dosvedcit, akurat, ze ako bol teraz ten sud, tak to tam aj povedali, ze mamka to notarovi vravela, ale sudkyna to vobec nebrala do uvahy.
0 0
Trisha444 Trisha444

Trisha444 je offline (nepripojený) Trisha444

nie, ty si ma vobec nepochopila, dobre, ked maju na to pravo, tak nech dedia, ved ja im to neberiem, ale opakujem, preco my mame platit tento sud, ked mi za to nemozeme, ze oni sa nezucastnili dedickeho konania, chapes to uz, alebo stale nie, no a mamku nezastupoval nik!
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Trisha444 Pozri príspevok
mamke zomrel otec, (mamka jej uz zomrela davno) a sla na dedicke konanie, notarovi povedala, ze jej otec este mal nemanzelske deti, ale notar povedal, ze ich sa to netyka,
Ešte sa ťa opýtam, to po tvojej babke neprebehlo dedičské konanie? Ved tam musel byť prítomný tvoj dedko a tvoja mama a tvoja teta. Ako dediči po babke, ktorá zomrela dávno.
Naposledy upravil Xanti : 26.01.10 at 17:05
0 0
Trisha444 Trisha444

Trisha444 je offline (nepripojený) Trisha444

ano prebehlo dedicske konanie, ale dedo tam nebol pritomny, lebo on bol vyhlaseny za nesvojpravneho, preto ho zastupovala jeho sestra, bola tam ona, moja mamka a deti po nebohej sestre mojej mamky....no a tam sa v jeho sestra (ktora ho zastupoval) zriekla iba domu, ktory si babka postavila sama, no a toho sa zriekla aj moja mamka, a nechala ho detom mojej sestry.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Trisha444 Pozri príspevok
ano prebehlo dedicske konanie, ale dedo tam nebol pritomny, lebo on bol vyhlaseny za nesvojpravneho, preto ho zastupovala jeho sestra, bola tam ona, moja mamka a deti po nebohej sestre mojej mamky....no a tam sa v jeho sestra (ktora ho zastupoval) zriekla iba domu, ktory si babka postavila sama, no a toho sa zriekla aj moja mamka, a nechala ho detom mojej sestry.
A aký spoločný majetok ostal dedovi z manželstva s tvojou babkou?

Tvoja teta zdedila ( teda jej deti tvoji bratanci sesternice ) dom. Tvoja mama nezdedila po babke nič? A čo zdedil tvoj dedo po babke?
0 0
Trisha444 Trisha444

Trisha444 je offline (nepripojený) Trisha444

je to podstatne, lebo ja tu potrebujem vyriesit len tie trovy, nic viac, nech dedia co chcu, to je v pohode, len ja nesuhlasim, ze dali na sud nas, mali dat toho notara, ze ich nezapisal. Prosto ide mi iba o tie trovy zo sudneho konania, iba k tomu mi porad....dakujem krasne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať