Zavrieť

Porady

odpisy

Ahojte... budete mi vedieť niekto poradiť? Mam investičný majetok, zaradený v roku 2005, ktorý preradzujem k 31.12.2009 z druhej odpisovej skupiny do prvej - komunikačné zariadenia ... Účovné odpisy mám rovnomerné - to problém nie je ... lenže neviem čo s daňovými - daňovo odpisujem zrýchlene a keby mi majetok ostal v 2.odp.skup. tak odpisujem daňovo ešte v roku 2009 a v roku 2010... lenže teraz keď by som to hodila do 1.odp.skup. tak v podstate mi daňové odpisovanie skončilo v roku 2008... mam v roku 2009 dať daňovú zostatkovú cenu tohto IM akoby do daňových odpisov? Ďakujem za radu ...
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tinika Pozri príspevok
nie je platcom dph ale on to chce mat v nakladoch aby si znizil ZD. Akoze uzasny je len vyhody chce z toho.
A čo to vlastne je? Do akej skupiny to zaradiť? Koľko tým ušetrí na dani? Využíval to vôbec na zabezpečenie príjmov?
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Katka2 Pozri príspevok
Ďakujem, túto klasifikáciu mám, len sme s Tinikou uvažovali, že či nie je nejaký ťahák, že čo sa presne menilo, alebo treba prejsť všetok odpisovaný DHM...
V programe ALFA mi prechod na novú klasifikáciu urobí automaticky, nemáte takú možnosť vo Vašom softvéri?
Katka
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

marjankaj Pozri príspevok
A čo to vlastne je? Do akej skupiny to zaradiť? Koľko tým ušetrí na dani? Využíval to vôbec na zabezpečenie príjmov?
su to stojany na slnečne okuliare, vyuzival ich.
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

uzivatel2 Pozri príspevok
V programe ALFA mi prechod na novú klasifikáciu urobí automaticky, nemáte takú možnosť vo Vašom softvéri?
Katka
Pri novokúpenom majetku zaraďujem už po novom, podľa novej prílohy, ale starý majetok mi ostal po starom, t. j. kódy mi ostali z minulých rokov. Keď na to ťuknem, tak mi ponúkne, že mám zaradiť pod nový kód.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať