Zavrieť

Porady

Napln prace uctovnictva

Dobry den, poradaci. Uz opakovane sa vraciam na tuto stranku a musim uznat, ze ste tu vsetci take spriaznene dusicky.

Sme zacinajuca s.r.o., zaciname importovat vino. Kedze ja podvojnemu uctovnictvu nerozumiem, prenechali sme to na uctovnu firmu, ktora sa zaviazala robit uctovnictvo, danove priznanie, uct. uzavierku a ako aj personilistiku a vsetko spojene z uctovnictvom, ako aj poradenstvo. chcem sa opytat ako je to so skladom? Co vlastne je v ich kompetencii a co je povinnostou uctovnych firiem. Colne urady si kontaktujeme sami.

Iba pre vysvetlenie, uctovnictvo je pre mna absolutna neznama (doteraz ako radovy zamestnanec som to povazovala iba za papierovanie - nurazte sa nepotrebovala som tomu rozumiet, ale teraz hlbko sa pred Vami sklanam), takze mozno moje otazky nie su celkom presne, ale skuste mi objasnit, co vlastne potrebuejem vediet, co mozem od nich vyzadovat, na co sa pytat.
Dakujem za kazdu informaciu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Tryxy
    Kedze ja podvojnemu uctovnictvu nerozumiem, prenechali sme to na uctovnu firmu, ktora sa zaviazala robit uctovnictvo, danove priznanie, uct. uzavierku a ako aj personilistiku a vsetko spojene z uctovnictvom, ako aj poradenstvo. chcem sa opytat ako je to so skladom? Co vlastne je v ich kompetencii a co je povinnostou uctovnych firiem.
    Co vlastne je v ich kompetencii a co je povinnostou uctovnych firiem? Pred daňovým úradom si vždy zodpovedná ty (firma). Pokiaľ chceš zodpovednosť za vedenie účtovníctva, správne DP a pod. preniesť na účt. fimu, musíš si to dohodnúť v (najskôr mandátnej) zmluve s tou účtovnou firmou. Ich povinnosti sú vždy dohodnuté v zmluve - podľa toho aká je to firma, ti ponúknu to čo potrebuješ, samozrejme podľa toho, čo vedia robiť. Evidenciu skladu obvykle vedia viesť - len ty musíš dodávať korektné a pravidelné podklady. Učtovník zaúčtuje len to, čo mu ty dáš na dokladoch Slušná účt. firma by zasa mala byť na druhej strane poistená na zodpovednosť za škodu, ktorú príp. spôsobí klientovi. Takisto by mala vedieť klientovi poradiť v tejto našej slovenskej zákonnej džungli, ktorá sa pomaly každý kvartál mení, aké sú jeho povinnosti, možnosti, rôzne výhody, nevýhody..... Všetko je vecou dohody A nezabúdaj staré známe: dôveruj ale preveruj
    Veľa šťastia

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no a tiež treba mat na pamati
    .. za málo peňazí málo muziky..
    .. nikto ti nedá viac, než ja dokážem sľúbiť...
    aj toto maj na pamäti pri jednaní s firmou. Preveruj, preveruj, nespoliehaj sa na sľuby, žiadaj výsledky mesačne. Podmieňuj právo fakturovať priebežnými výsledkami, atp. A zároveň nestláčaj cenu nízko, lebo fy pod tlakom aj pristane na nižšiu cenu a potom to bude flákať, lebo sa nezmestí do nákladov. Slušná firma radšej zákazku odmietne, ak by sa vaše cenové relácie veľmi líšili.

    Tryxy je offline (nepripojený) Tryxy

    Tryxy
    "Podmieňuj právo fakturovať priebežnými výsledkami, atp" tomu velmi nerozumiem. A ani celkom nevuiem ako ich mam skontrolovat.
    Dokladov bolo a teda bude zatial tak max. 20-30 mesacne. Dodavame zatial iba 2 vinotekam. Colnicu si obehavam sama. Zamestanacov zatial nemame. A ani ako konatelia zatial nie sme zamestnancami. cena 4000 sk je ?
    Luebchenko - doveruj, ale preveruj!! hmm pravda, ale ja a uctovnictvo? :-))

    Ako mam vložiť toho smailika do textu?

    Neviem kontrolovat nieco comu nerozumiem, preto som hladala uctovnu firmu a s celym poradenstvom, ale asi nam chvilu bude trvat pokial si vybudujeme doveru.

    Dakujem, dakujem za ochotu pomoct mi zorientovat

    Napln prace uctovnictva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.