Zavrieť

Porady

Potvrdenie o nepoberani rodinnych pridavkov v clenskom state EU

Dobry den,
prosim poradte mi ako mam riesit problem:
Chcela som podat ziadost o pridavok na dieta, avsak ziadost mi nevzali nakolko mam este dolozit potvrdenie, ze otec dietata - obcan talianskej republiky, nepobera podobny pridavok v Taliansku. Otec dietata vsak nie je zamestanec ani dochodca, preto podla talianskych zakonov narok na pridavok nema. Na otazku ci je nejake europsky platne tlacivo na toto potvrdenie mi bolo povedane ze nie je, ze ho treba zabezpecit formou listu. Chapem ze zamestnancom v Taliansku takyto list zamestnavatel vystavi, co ma robit podnikatel ? Na talianskej socialke mu samozrejme ziaden list vypisat nechceli (ved maju aj tak dost inej prace).
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    primi,
    nikdy som žiadny E nevybavovala a sa v nich nevyznám, no nemohli by byť zahrnuté rodinné prídavky pod rodinné dávky, t.j. nedalo by sa cez E411? a tiež som čítala, že všeobecný formulár E 001 poskytnutie informácií, zaslanie formulárov, tak to ma zaujalo, že takto možno získať info?

    no opakujem absolútne novládam prax v tomto a taliani, tak to bude asi kapitola sama o sebe

    ale predpokladám určite sa s tým už niekto stretol.

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    brčko Pozri príspevok
    primi,
    nikdy som žiadny E nevybavovala a sa v nich nevyznám, no nemohli by byť zahrnuté rodinné prídavky pod rodinné dávky, t.j. nedalo by sa cez E411? a tiež som čítala, že všeobecný formulár E 001 poskytnutie informácií, zaslanie formulárov, tak to ma zaujalo, že takto možno získať info?

    no opakujem absolútne novládam prax v tomto a taliani, tak to bude asi kapitola sama o sebe

    ale predpokladám určite sa s tým už niekto stretol.
    Ja som si skúšala vybavit formulár E 115 a E 116, t.j. materskú dávku zo Slovenska cez poisťovňu v Belgicku a dopadlo to tak, že cez tieto E formuláre som nevybavila vôbec nič, belgičania sa asi neunúvali niečo vypisovať, žiadne písomné potvrdenie o podaní takejto žiadosti mi neboli ochotní dať, skrátna veľmi ťažká komunikácia, ktorá nakoniec aj tak nikde neviedla...

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Možno by bolo dobré, keby manžel požiadal listom taliansku sociálku o prídavky na dieťa, o podmienky poberania a pod., a oni mu listom odpovedia, že nemá nárok. To by malo stačiť aj našej sociálke.

    Potvrdenie o nepoberani rodinnych pridavkov v clenskom state EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.