Zavrieť

Porady

Hypoteka pre mladych

Kolko je priemerny hruby príjem v národnom hospodárstve?
Zaujima ma to preto, ze sa da vybavit hypoteka pre mladych s lepsim urokom? Vie mi k tomu niekto povedat viac? Nas prijem oboch spolu nesmie byt vyssi ako ten 1,3 nasobok priemeru?
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Kolko je priemerny hruby príjem v národnom hospodárstve?
Zaujima ma to preto, ze sa da vybavit hypoteka pre mladych s lepsim urokom? Vie mi k tomu niekto povedat viac? Nas prijem oboch spolu nesmie byt vyssi ako ten 1,3 nasobok priemeru?
http://www.porada.sk/1250459-post28.html


Skúsim Ti niečo dokázať ....

priemerny hruby príjem
....tento výraz zadáš do google ....a máš Výsledky 1 - 10 z približne 19 400 pre priemerny hruby príjem. (0,40 sekúnd)

Potom si len hľadáš , čo Ti vyhovuje , t.j ......

ŠTÁTNY PRÍSPEVOK PRE MLADÝCH

Od 1. januára 2010 sa znižuje príjmová hranica pre získanie hypotéky pre mladých z doterajšej sumy 952,25 € na sumu 939,26 €. Uvedená suma je stanovená ako 1,3 násobok priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve SR za tretí štvrťrok 2009, ktorá bola vo výške 722,51 €.

Od 1. januára 2010 do 31. marca 2010 môžu o hypotéku pre mladých požiadať klienti, ktorých priemerný hrubý mesačný príjem za rok 2009 nepresiahol sumu 939,26 €.
Štátny príspevok pre mladých v roku 2010 ostáva vo výške 3 % je poskytovaný nasledovne:
zľavu z úrokovej sadzby vo výške 2,0% poskytne žiadateľovi štát
zľavu z úrokovej sadzby vo výške 1% poskytne žiadateľovi banka

Štátny príspevok pre mladých sa poskytuje k hypotekárnym úverom, ktorých žiadosti boli podané od 1. januára. 2007. Rozumie sa ním percento, o ktoré štát znižuje výšku úrokovej sadzby určenú v zmluve o hypotekárnom úvere. Určuje sa každoročne zákonom o štátnom rozpočte na príslušný rozpočtový rok a v tom roku platí pre všetky zmluvy o hypotekárnom úvere.

Mladému žiadateľovi hypotekárneho úveru, resp. ak sú nimi manželia musia však obaja spĺňať podmienky, sa štátny príspevok pre mladých poskytne, ak :


je fyzická osoba, ktorá ku dňu podania žiadosti o hypotekárny úver dovŕšila 18 rokov a neprekročila 35 rokov veku;
účel úveru je špecifikovaný ako kúpa, výstavba, rekonštrukcia bytu, alebo domu na území SR, alebo v prípade manželov nadobúdanie tuzemskej nehnuteľnosti do podielového spoluvlastníctva;
má ku dňu podania žiadosti o hypotekárny úver priemerný mesačný príjem vypočítaný z príjmu za kalendárny rok predchádzajúci kalendárnemu roku, v ktorom bola podaná žiadosť o hypotekárny úver, najviac vo výške 1,3 násobku priemernej mesačnej nominálnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve Slovenskej republiky zistenej Štatistickým úradom Slovenskej republiky za kalendárny štvrťrok predchádzajúci kalendárnemu štvrťroku, ktorý predchádza kalendárnemu štvrťroku, v ktorom bola podaná žiadosť o hypotekárny úver;
priznanie štátneho príspevku pre mladých maximálne 49.790,88 € (1.500.000,-Sk) z výšky hypotéky;
predloží žiadosť o priznanie štátneho príspevku pre mladých k hypotekárnemu úveru, o ktorý v banke žiada;
poskytuje sa iba na jednu zmluvu o hypotekárnom úvere. Za tú istú zmluvu sa považuje aj zmena tejto zmluvy, ktorou sa hypotekárny úver zvýši najviac na sumu 49.790,88 € (1 500 000,- Sk.)

Výhody Štátneho príspevku pre mladých poskytované žiadateľovi hypotekárnou bankou po dobu prvých piatich rokov od poskytnutia a začatia úročenia hypotekárneho úveru a priznania na nárok Štátneho príspevku pre mladých:

zníženie úrokovej sadzby hypotekárnou bankou určenej v zmluve o hypotekárnom úvere rovnakej výške, ako sa určí štátny príspevok pre mladých podľa odseku 2, najviac však o 1%;
umožnenie odkladu splátok istiny hypotekárneho úveru;
umožnenie mimoriadnej splátky bez poplatku.
http://www.hypotekarny.sk/statny-prispevok-pre-mladych

Ďakovať nemusíš .......
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

buchač - si mu dal...
0 0
333kokso333 333kokso333

333kokso333 je offline (nepripojený) 333kokso333

V Porade nejde o to kto komu co dal, ako sposmesnil a s posmechom poradil na danu otazku ziadatela ale o rozumne vysvetlenie!
Pokial tu odpovedate formou posmechu, tak si vase rady strcte do...
Mlady len chcel poradit o priemernej mzde na Slovensku a o hypoteke pre mladych predpokladam hlavne zo skusenosti ludi. Kazdy blbec si to vie najst cez vyhladavac ale malo kto vie porozumiet tym odbornym vykladom...
Takze tak moji drahi
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

harvey501 Pozri príspevok
Pozrite napriklad totalmoney.sk. V casti hypoteky najdete okrem porovnania hypotekarnych uverov aj clanky tykajuce sa hypotek.
Zaujimava stranka, do buducnosti urcite vyuzijem
0 0
0123misa 0123misa

0123misa je offline (nepripojený) 0123misa

ja som si zistila ze najlepsia je VUB co sa tyka hypotek pre mladych, ale rada by som tu nasla niekoho co stym mal uz skusenost, alebo chcela by som sa opytat, ze po 5rokoch fix sa o hodne zvysuje urok, alebo zostava zhruba podobne, ono to tiez dost zavazi,,,, viem ze mi asi nikto nevie povedat ze kolko by som mohla mat urok po uplynuti fix, len chcem vediet od niekoho co to mal, ze asi ako sa to pohybovalo....dakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

0123misa Pozri príspevok
ja som si zistila ze najlepsia je VUB co sa tyka hypotek pre mladych, ale rada by som tu nasla niekoho co stym mal uz skusenost, alebo chcela by som sa opytat, ze po 5rokoch fix sa o hodne zvysuje urok, alebo zostava zhruba podobne, ono to tiez dost zavazi,,,, viem ze mi asi nikto nevie povedat ze kolko by som mohla mat urok po uplynuti fix, len chcem vediet od niekoho co to mal, ze asi ako sa to pohybovalo....dakujem
No to vieš štát začal príspevky pre mladých poskytovať len pred cca 3 rokmi takže nie je šanca aby Ti niekto na tvoju otázku odpovedal.

Ale ked to zoberiem z toho hľadiska, že hypotéka pre mladých ( teda úrok ) je znížený o cca 3% oproti bežnej hypoteke tak si myslím, že po 5 tich rokoch skočí ta suma podstatne vyššie.

Ved prečo si neskúsiš informatívne prerátať hypo klasickú, a hypo pre mladých s rovnakými sumami a podmienkami? A zistíš sama aký je rozdiel v splátkach.
0 0
Fred666 Fred666

Fred666 je offline (nepripojený) Fred666

No takze: vcera som bol v banke s klientom ktory ziada hypoteku vo vyske 50 000eur na byt. Ma nejake peniaze v hotovosti. Ked sa tu spomenula konkretna banka tak zhodou okolnosti sa aj v tomto mojom pripade jedna o VUB banku. 5 rokov bude vyuzivat statny prispevok takze mu vychadza urok na 2,45% a po piatich rokoch na 4,45%. Keby nevyuzil statny prispevok uz teraz by mal urok 4,45% takze nevidim dovod nevyuzit statny prispevok na byvanie pre mladych. Pri tejto sume za tych 5 rokov kliet usetri cca (100 000Sk lepsie to znie v starej mene ) Samozrejme ze po piatich rokoch sa urok zvysi ale iba na ten povodny ktory by uz mal teraz ak by nemal prispevok... (Samozrejme nikto presne nevie aky bude urok o mesiac, alebo o 2 roky)
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ved práve,
a o 5 rokov môžu ísť platy hore takže ani to zvýšenie nebude také citeľné ako začať platiť hned viac aj ked mi vychádza nárok na príspevok pre mladých a tým pádom lacnejšia hypo.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Fred666 Pozri príspevok
No takze: vcera som bol v banke s klientom ktory ziada hypoteku vo vyske 50 000eur na byt. Ma nejake peniaze v hotovosti. Ked sa tu spomenula konkretna banka tak zhodou okolnosti sa aj v tomto mojom pripade jedna o VUB banku. 5 rokov bude vyuzivat statny prispevok takze mu vychadza urok na 2,45% a po piatich rokoch na 4,45%. Keby nevyuzil statny prispevok uz teraz by mal urok 4,45% takze nevidim dovod nevyuzit statny prispevok na byvanie pre mladych. Pri tejto sume za tych 5 rokov kliet usetri cca (100 000Sk lepsie to znie v starej mene ) Samozrejme ze po piatich rokoch sa urok zvysi ale iba na ten povodny ktory by uz mal teraz ak by nemal prispevok... (Samozrejme nikto presne nevie aky bude urok o mesiac, alebo o 2 roky)
A pokial chcem vyuzit ten prispevok pre mladych od statu, tak ako sa doklada prijem? Ja to napr za 3 mesiace, polroka dozadu alebo za minuly rok cely 2009? Mam pocit, ze asi nebudem mat na to narok lebo minuly rok som mal vyssi hruby prijem ale tento rok uz mam menej a teraz by som to splnal. Ako to je? A teraz to je myslim cca 1067€ max. Ale ta suma nie je na 100%.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
A pokial chcem vyuzit ten prispevok pre mladych od statu, tak ako sa doklada prijem? Ja to napr za 3 mesiace, polroka dozadu alebo za minuly rok cely 2009? Mam pocit, ze asi nebudem mat na to narok lebo minuly rok som mal vyssi hruby prijem ale tento rok uz mam menej a teraz by som to splnal. Ako to je?
http://www.hypotekarny.sk/statny-prispevok-pre-mladych

Od 1. januára 2010 do 31. marca 2010 môžu o hypotéku pre mladých požiadať klienti, ktorých priemerný hrubý mesačný príjem za rok 2009 nepresiahol sumu 939,26 €.

Tu máš odpoved, podla toho zistíš či môžeš žiadať o HU teraz alebo treba počkať. Podmienky musia splnať obaja, nedá sa to spriemerovať.
2 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
http://www.hypotekarny.sk/statny-prispevok-pre-mladych

Od 1. januára 2010 do 31. marca 2010 môžu o hypotéku pre mladých požiadať klienti, ktorých priemerný hrubý mesačný príjem za rok 2009 nepresiahol sumu 939,26 €.

Tu máš odpoved, podla toho zistíš či môžeš žiadať o HU teraz alebo treba počkať. Podmienky musia splnať obaja, nedá sa to spriemerovať.
Xanti tu sumu som si nevymyslel. Asi plati od 1.4. Bolo to v spravach v tv. Ale nerucim za presnu tu sumu. Len mam pocit, ze je v takej vyske cca. Tak ja potom nemam na to narok. Ale teraz po zvyseni by mi to LTT aj vyslo, mozno...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Xanti tu sumu som si nevymyslel. Asi plati od 1.4. Bolo to v spravach v tv. Ale nerucim za presnu tu sumu. Len mam pocit, ze je v takej vyske cca. Tak ja potom nemam na to narok. Ale teraz po zvyseni by mi to LTT aj vyslo, mozno...
Stanco,
ja netuším tie sumy. Našla som link. A vyzerá byť dobrý. Ak sa bude aktualizovať výška tak tam to určite uvedú. Odporúčam Ti ho dať do záložiek a pozrieť sa po 1.4. na neho aká je tam suma.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
Stanco,
ja netuším tie sumy. Našla som link. A vyzerá byť dobrý. Ak sa bude aktualizovať výška tak tam to určite uvedú. Odporúčam Ti ho dať do záložiek a pozrieť sa po 1.4. na neho aká je tam suma.
Ja som to len preto spomenul, ze to bolo na Markize v spravach. Mladi si tym mozu dost pomoct si myslim ale mne to nevyjde. Keby sa to bralo za 3 mesiace prijem tak ano. Ale za minuly rok isto nie.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Ja som to len preto spomenul, ze to bolo na Markize v spravach. Mladi si tym mozu dost pomoct si myslim ale mne to nevyjde. Keby sa to bralo za 3 mesiace prijem tak ano. Ale za minuly rok isto nie.
Tak asi budeš môcť najskôr požiadať o hypo pre mladých v roku 2011. Je to naozaj pre tých čo majú nízke príjmy. Ty ich máš trošku vyššie.
Bud rád.
1 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
Tak asi budeš môcť najskôr požiadať o hypo pre mladých v roku 2011. Je to naozaj pre tých čo majú nízke príjmy. Ty ich máš trošku vyššie.
Bud rád.
Xanti mal som... Tento rok od 1.1. som na tom horsie. Mam menej. Teraz by mi to vyslo. A ze v roku 2011 to splnim? Len ci da stat aj v roku 2011 ten prispevok? To nie je iste :-) A zase nikto ani nevie ake budu vtedy uroky v bankach a aj ake budu ceny bytov.....?
A nevies ako si banky overuju bonitu klienta? Napr ked sa omeska napr s 3 splatkami? ale ma vsetko vyplatene a plati bez upomienok tak ako ma napr 3 roky? Ako dlho maju zaznamy banky v registroch o meskani platby? A moze to byt aj dovod, ze neposkytnu hyposku aj napriek dobremu prijimu a ze aj napr 3 roky plati ako ma? Ci to zalezi na konkretnej banke?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Xanti mal som... Tento rok od 1.1. som na tom horsie. Mam menej. Teraz by mi to vyslo. A ze v roku 2011 to splnim? Len ci da stat aj v roku 2011 ten prispevok? To nie je iste :-) A zase nikto ani nevie ake budu vtedy uroky v bankach a aj ake budu ceny bytov.....?
A nevies ako si banky overuju bonitu klienta? Napr ked sa omeska napr s 3 splatkami? ale ma vsetko vyplatene a plati bez upomienok tak ako ma napr 3 roky? Ako dlho maju zaznamy banky v registroch o meskani platby? A moze to byt aj dovod, ze neposkytnu hyposku aj napriek dobremu prijimu a ze aj napr 3 roky plati ako ma? Ci to zalezi na konkretnej banke?
No to netuším, čo sa týka bonity klienta tak každá banka má stanovené svoje kritéria.

Základom je nemať v čase žiadania o hypo splátky ( cez splátkové spoločnosti, ak vlastníš karty od nich tak treba ich zrušiť - lebo znižujú tvoju bonitu ),
dalej je dobré ak máš v banke povolený debet tak ho zrušiť - tiež znižuje tvoju bonitu.
Kreditné karty detto znižujú bonitu pri žiadosti o hypo.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
No to netuším, čo sa týka bonity klienta tak každá banka má stanovené svoje kritéria.

Základom je nemať v čase žiadania o hypo splátky ( cez splátkové spoločnosti, ak vlastníš karty od nich tak treba ich zrušiť - lebo znižujú tvoju bonitu ),
dalej je dobré ak máš v banke povolený debet tak ho zrušiť - tiež znižuje tvoju bonitu.
Kreditné karty detto znižujú bonitu pri žiadosti o hypo.
A oni si to vedia zistit ci ma klient nejaku debetnu kartu? Aj ked ju nevyuziva? Napr Quatro, Cetelem a co ja viem este ake su.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
A oni si to vedia zistit ci ma klient nejaku debetnu kartu? Aj ked ju nevyuziva? Napr Quatro, Cetelem a co ja viem este ake su.
Ano vedia,
a kedže napr. karta od nejakej spoločnosti má svoju výšku ( do akej môžeš čerpať úver ) tak vlastne aj ked nemáš žiadnu vec kúpenú na tú kartu tak Ti to znižuje bonitu.

Nie je problém to pred žiadosťou o hypo pozrušovať predsa potom si o ne požiadaš znova.

Nepleť si DEBETNÚ kartu z banky, kt. Ti umožňuje vyberať tvoje peniaze z účtu, s kreditnými a splátkovými kartami.
1 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

V dnesnej Pravde:

- ten, kto ku dňu podania žiadosti má aspoň 18 rokov, ale nemá viac ako 35 rokov (podmienka sa vzťahuje aj na spoludlžníka)
- zarába v hrubom menej ako 939,26 eura mesačne (tento limit platí do konca marca, od apríla to bude1 057,19 eura), ale zarába dosť na to, aby mal na splátky
- úver bude využitý na nadobudnutie, výstavbu, zmenu alebo modernizáciu nehnuteľnosti, pritom pôjde o jednu nehnuteľnosť na bývanie
- maximálna výška úveru môže byť 49 790,88 eura
- ak o úver žiadajú manželia, podmienky musia splniť obaja
- kto splní podmienky, získa úrokovú sadzbu nižšiu o tri percentá

Tak co Stanco 007 - uz tam vojdes?
2 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

dalid Pozri príspevok
V dnesnej Pravde:

- ten, kto ku dňu podania žiadosti má aspoň 18 rokov, ale nemá viac ako 35 rokov (podmienka sa vzťahuje aj na spoludlžníka)
- zarába v hrubom menej ako 939,26 eura mesačne (tento limit platí do konca marca, od apríla to bude1 057,19 eura), ale zarába dosť na to, aby mal na splátky
- úver bude využitý na nadobudnutie, výstavbu, zmenu alebo modernizáciu nehnuteľnosti, pritom pôjde o jednu nehnuteľnosť na bývanie
- maximálna výška úveru môže byť 49 790,88 eura
- ak o úver žiadajú manželia, podmienky musia splniť obaja
- kto splní podmienky, získa úrokovú sadzbu nižšiu o tri percentá

Tak co Stanco 007 - uz tam vojdes?
Dalid, vyjde to aj mne a manzelke uplne v pohode. Aj podla stareho by mi to vyslo. Dnes som si to overoval. Plat som si ce dostaval vyssi ale nie vsetko co mi prislo sa ratalo za plat Takze parada...
Ale ta podpora je len do cca 50 000€?
Mozeme zobrat aj viac a podpora sa bude ratat len z 50 000€? Aspon tak mi to naznacili v banke
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať