Zavrieť

Porady

Zrusenie s.r.o

Chcem zrušiť s.r.o, ktorá nič nepodniká, nemá žiadny majetok, je "čistá". Viet mi poradiť ako postupovať ? Viem že jednoducho ísť za právnikom,
čo sú ale ďalšie vysoké náklady. Chcem vedieť či aj sama túto môžem
zrušiť a ako postupovať. Ďakujem za každú radu
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janinkaaa
Rušíme našu s.r.o. Spoločnosť nie je v konkurze ani v likvidácií. Spoločník sa rozhodol zrušiť sro-čku.
V obch. reg. už máme vymazanú ochodnú činnosť a už len čakáme na výmaz z OR a k tomuto dátumu, by sme mali už aj končiť.
Všetky záväzky aj pohľadávky máme uhradené.

Chcem sa Vás opýtať čo mám robiť so zostatkami na účtoch : 411, 428, 221 a 211 ?


Neporadíte ?
Nedám ti odbornú radu - ale logicky vyplýva, že ak na účete 428-Nerozdelený zisk minulých rokov je zostatok, tento zisk si môže spoločník vyplatiť, čím sa zníži zostatok finančných prostriedkov alebo ich úplne vyčerpá (alebo ich ani nebude mať dosť?).
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

A čo mám robiť so základným imaním 200 000,00 Sk ?

Neviete mi poradiť ?
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

utešený Pozri príspevok
VieraM, chcel by som vedieť, že či si "výmaz" Tvojej spoločnosti z OR už dotiahla do úspešného konca, lebo aj ja mám podobný "problém". Ja ale chcem riešiť výmaz "fúziou", čiže zlúčením dvoch obchodných spoločností, čím tá druhá bude vlastne nástupníckou spoločnosťou a prevezme so záväzkami a pohľadávkami spolu aj všetky papiere od mojej spoločnosti...
Ja mám obdobný problém. S.r.o. má 2 spoločníkov - konateľov, každý má 50% podiel. Pohádali sa a jeden už mesiac nerobí nič. Môj klient chce bud zrušiť s.r.o. alebo to nejak vyriešiť (dalo by sa odkúpením podielu druhého) len je otázka či bude mať záujem to riešiť. Otázkou je:
Ak by sa s.r.o. zrušila, musí byť zrušená likvidáciou? Spoločnosť má v majetku počítač a programy, ktoré sa odpisujú a nezaplatené pohlľ. v hodnote cca 500 000,-. Ako to vysporiadať? Ak sa zruší s.r.o. tak tú pohľadávku už nikto nezaplatí. Dá sa to urobiť tak, že vznike nová s.r.o., ktorá prevezme pohľ. a záv. terajšej? To asi ale bude zbytočné, lebo aj na to je potrebný súhlas druhého a keď by už súhlasil, stačí sa dohodnúť, a vyplatiť ho. Takže by sme ho vyplatili - čo sa týka ZI dostane 100 000? Alebo niečo viac? A ako je to s vyplatením zo spoločného majetku - počítač a program?? Je to asi dosť chaotické, ale som totalny začiatočník a hneď niečo také riešiť. Dúfam, ze mi niekto pomôže.
0 0
LIkvidator LIkvidator

LIkvidator je offline (nepripojený) LIkvidator

spoločnost je najvyhodnejšie odpredat. Ak nema ziadne zavazky, odkupim ju aj ja.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

LIkvidator Pozri príspevok
spoločnost je najvyhodnejšie odpredat. Ak nema ziadne zavazky, odkupim ju aj ja.
Zavazky nemám, len pohladavky uvidime ako sa dohodnu spoločníci
0 0
wratko wratko

wratko je offline (nepripojený) wratko

anto, ako dlho tento proces trval a na ktorom registrovom sude?
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Celý proces zrušenie s.r.o. trval nejak 2-3 mesiace, podstatné boli potvrdenia od DU, poisťovní o tom že spoločnosť nemá žiadné dlhy. Bolo to pred 4 rokmi a fungovalo to dobre. Registračný súd Žilina.
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
20.11.2008 bol firmou podaný návrh na zrušenie.
za rok 2008 bolo podané riadne DP
22.6.2009 nadobudlo právoplatnosť uznesenie o zrušení s.r.o.v s likvidáciou ktorou som bol poverený ja ako konateľ s.r.o.
Potrebujem urobiť likvidačnú účtovnú závierku .Poviete mi prosím za aké obdobie to treba urobiť?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať