Zavrieť

Porady

dobrovolne pripoistenie SZ u SZČO

Je možné zúčtovať do platieb poistného aj dobrovoľné pripoistenie u SZČO?
Alebo je to jeho súkromná záležitosť? /v JU/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    ak myslíš dobrovoľné nemocenské poistenie, je možné zaúčtovať do výdajov ako výdaj ovplyvňujúci základ dane

    vali je offline (nepripojený) vali

    vali
    živnostník má nízky riadny vymeriavací základ, o 5 rokov ide do dôchodku, tak preto sa dobrovoľne pripoistil, ale aj na nemocenské.

    vali je offline (nepripojený) vali

    vali
    čiže celé mesačné úhrady riadne aj dobrovoľné poistenie mu mám zaúčtovať do platieb poistného ako výdavok do daňového priznania? Tak mám tomu rozumieť?

    TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

    TATRY MKS
    Prosím, neviete ako je to u zamestnanca, ktorý je dobrovolne nemocensky
    poistený. Platí si do sociálnej poisťovne. Môže si tieto platby uplatniť v ročnom zúčtovaní dane, alebo si podá daňové priznanie sám. Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    TATRY MKS Pozri príspevok
    Prosím, neviete ako je to u zamestnanca, ktorý je dobrovolne nemocensky
    poistený. Platí si do sociálnej poisťovne. Môže si tieto platby uplatniť v ročnom zúčtovaní dane, alebo si podá daňové priznanie sám. Ďakujem
    Môže požiadať o ročné zúčtovanie danea uplatniť si zníženie základu dane. . Zamestnávatelovi priloží k žiadosti o RZD doklad o zaplatených príspevkoch na dobr. nem. poistenie

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Zdravím Vás, čo sa týka toho dobrovoľne nemocenského pripoistenia, ako je to s RZZP? Aj tam si to môže pripočítať k zaplateným odvodom? Ďakujem.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    mondes Pozri príspevok
    Zdravím Vás, čo sa týka toho dobrovoľne nemocenského pripoistenia, ako je to s RZZP? Aj tam si to môže pripočítať k zaplateným odvodom? Ďakujem.
    Prepáčte, tú otázku beriem späť. Už mi to došlo. Ráno je múdrejšie večera.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Je možné zahrnúť do výdavkov SZČO aj dobrovoľné nemocenské poistenie, ktoré bolo platené počas živnosti? Na základe akého §? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno, je to možné....
    a sa SZČO prihlási ako DPO prihláškou sa stáva povinnou (povinne platiacou) osobou....

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Pozerám na nové tlačiva DP a až teraz rozmýšľam či sa ozaj môže zaúčtovať do VOZD, dobr. pripoistenie do SP ak robím DP podľa §6 ods. 10 (%).

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Silkov Pozri príspevok
    Pozerám na nové tlačiva DP a až teraz rozmýšľam či sa ozaj môže zaúčtovať do VOZD, dobr. pripoistenie do SP ak robím DP podľa §6 ods. 10 (%).

    Áno, vypíšete tabuľku č. 1 príjmy a výdavky . Výdavky vypočítate 40 % z príjmov a pripočítate k ním zaplatené poistné do SP a ZP v r. 2011/ čiže aj dobrovoľné/.
    A potom sumu poistného ešte rozpíšete do riadkov preukázateľné zaplatené poistné....

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Ja používam kros alfa a ja len škrtnem §6 ods. 10 do kolóniek pod tým doplním SP a ZP a samo mi preráta. Dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.