Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz DPH

zazi zazi

zazi je offline (nepripojený) zazi

Za celý kalendárny rok dodáme tovar podľa § 43 odst.1 zákona o DPH asi v hodnote 150 000 € , takže by som mohla podávať súhrnný výkaz štvrťročne. Ale chcela by som si to ulahčiť a podať súhrnný výkaz mesačne - v tom mesiaci,kedy som dodala tovar oslobodený od dane. Môžem postupovať aj takto? Musím potom stále podávať mesačne ?
Usporiadat
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

alexandr Pozri príspevok
Dobrý deň, moja otázka : SZČO, platca DPH mal za 1 Q jednu faktúru za 600 € do Rakúska ale faktúroval bez DPH musí podať Súhrnný výkaz? Ďakujem za odpoveď!
Ak miesto dodania bolo Rakúsko - na základe čoho SZČO fakturoval bez DPH, tak musí podať do 20.04.2010 štvrťročný súhrnný výkaz.
0 0
zuzana.b zuzana.b

zuzana.b je offline (nepripojený) zuzana.b

prosím ešte jednu vec mi poraďte, keďže Chorvátsko nie je členským štátom EU, tiež treba posielať Súhrnný výkaz?
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

grammatika: no teraz asi nerozumiem ja... takže celý prípad zrekapitulujem.... Slovenská firma s IČ DPH faktúruje rakúskej firme s rakúskym IC DPH služby. Konkrétne nejaké služby statika, ktorý svoju prácu vykonáva vo Viedni. Podla tohto prípadu som určil, že je to dodanie služby podľa §15 ods. 1. Takže honotu týchto služieb zapíšem do SV a do tlačiva DPH nie.

Je to správne?
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

No a teraz som už úplne vedla... Volal som do banskej bystrice na metodické usmernenie a povedali mi, že služby statika súvisiace so stavbou sú §16 ods. 1 a v tom prípade do tlačiva DPH nevchádza a ani nemusíme podávať SV.

Inak mi potvrdila, že služby § 15 ods.1 do tlačiva DPH nevchádzajú.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

pýtal si sa na služby podľa §15 odst.1-tie idú so SV a do DPH nie
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

Potrebujem poradit.
Nasa firma vykonala stavebne prace v cechach pre slovensku firmu s ceskym ic dph. Fakturovali sme bez DPH. Ide tato sluzba do SV?
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

ja viem na čo som sa pýtal, asi som prvotne zle určil službu... moja chyba, ospravdlňujem sa...

teraz mám teda novú otázku.. je takáta služby §15 ods. 1 alebo §16 ods. 1??

A ak je to §16 ods.1 treba SV alebo nie
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

brasci Pozri príspevok
ja viem na čo som sa pýtal, asi som prvotne zle určil službu... moja chyba, ospravdlňujem sa...

teraz mám teda novú otázku.. je takáta služby §15 ods. 1 alebo §16 ods. 1??

A ak je to §16 ods.1 treba SV alebo nie
§ 80
Súhrnný výkaz

(1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.

(5) V súhrnnom výkaze sa neuvádzajú služby oslobodené od dane podľa zákona platného v členskom štáte, v ktorom je miesto dodania služby.
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

grammatika: zákona čítať viem, mám ho tu pred sebou, ide mi skôr o interpretáciu zákona...
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

tak skúsil som to nahádzať do omegy, ak to označím ako službu podla §15 do SV to vojdea do tlačiva nie a ak ako služby podla §16 nevojde to nikam.... tak to budem robiť a hotovo
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

aliiica Pozri príspevok
Potrebujem poradit.
Nasa firma vykonala stavebne prace v cechach pre slovensku firmu s ceskym ic dph. Fakturovali sme bez DPH. Ide tato sluzba do SV?
prosim skusi niekto poradit?
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

aliiica: to je ako to čo som riešil ja, stavebné práce sú §16 ods.1 takže nie...
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

Ahaaaa takze stavebne prace to je §16 ods.1 a to teda nejde do SV?
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

nie som si istý, ale samotné stavebné práce asi nie sú 16 ods.1, tam je písaná príprava...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať