Zavrieť

Porady

Montáž meracej a regulačnej techniky

Vie mi niekto poradiť, kto má namontované digitálne merače na radiátoroch, koľko ich to vyšlo na 1 radiátor ? Zohnala som firmu, ktorá by nám to mala robiť, cenovú kalkuláciu nám na 1 radiátor urobili 1.535,- Sk. Nájomníkom sa to zdá veľa. Je v tom : vypracovanie projektu, dodávka ventilu DN 15, dodávka termostatickej hlavice, montáž ventilu a hlavice, dodávka a montáž pomerového rozdelovača, vyregulovanie sústavy a dimenzovanie prístroja.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Heni je offline (nepripojený) Heni

Heni
Bambit
Vie mi niekto poradiť, kto má namontované digitálne merače na radiátoroch, koľko ich to vyšlo na 1 radiátor ? Zohnala som firmu, ktorá by nám to mala robiť, cenovú kalkuláciu nám na 1 radiátor urobili 1.535,- Sk. Nájomníkom sa to zdá veľa. Je v tom : vypracovanie projektu, dodávka ventilu DN 15, dodávka termostatickej hlavice, montáž ventilu a hlavice, dodávka a montáž pomerového rozdelovača, vyregulovanie sústavy a dimenzovanie prístroja.
a odkiaľ je firma, ktorá by to mala robiť?

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka Valika
To máte dobrú cenu my sme si to dávali robiť takmer pred rokom a vyšlo nás to cez 2 tis. Sk,takže super cena.

Jozefse je offline (nepripojený) Jozefse

Jozefse
Cena je vcelku dobrá,
len daj pozor o aké digitálne merače ide, či sú dvojčídlové, či majú záruku na prístroj a hlavne na bateriu aspoň 10 rokov a aké náklady firma účtuje následne pri odpočtoch týchto meračov a aké poplatky sú za rozučtovanie nákladov za teplo.
Bambit
Vie mi niekto poradiť, kto má namontované digitálne merače na radiátoroch, koľko ich to vyšlo na 1 radiátor ? Zohnala som firmu, ktorá by nám to mala robiť, cenovú kalkuláciu nám na 1 radiátor urobili 1.535,- Sk. Nájomníkom sa to zdá veľa. Je v tom : vypracovanie projektu, dodávka ventilu DN 15, dodávka termostatickej hlavice, montáž ventilu a hlavice, dodávka a montáž pomerového rozdelovača, vyregulovanie sústavy a dimenzovanie prístroja.

Bambit je offline (nepripojený) Bambit

Bambit
Heni, my nemáme založené spoločenstvo, spravuje nás OSBD, máme s nimi podpísanú zmluvu o výkone správy a oni nám ponúkli túto cenovú kalkuláciu

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

GABRIELA
Nám idú tento týždeň montovať merače tepla, ventily už máme, takže naša investíciia je trochu nižšia. Som v práci a tak všetky firmy ktoré sme oslovili ohľadom meračov z hlavy neviem, ale porovnávali sme cenu aj technické parametre a najlepšie nám to vyšlo u firmy ENBRA sLOVAKIA Banská Bystrica( 642 Sk jeden merač- dvojčídlový). Dá sa dokonca dohodnúť aj splátkový kalendár. Záleží však odkiaľ ste a treba porovnať aj ceny ventilov.
Pri tejto príležitosti sa opýtam aj ja.

Máme regulačné ventily na radiátoroch a tiež plomby. Pri montáži meračov tepla chceme dať tie plomby dole, aby si kažý mohol zakúriť aj viac ak bude chcieť , veď 70% bude platiť zo svojho.
Nespôsobí to nejaké problémy s vyregulovaním sústavy??

Mihala je offline (nepripojený) Mihala

Mihala
Bambit
Vie mi niekto poradiť, kto má namontované digitálne merače na radiátoroch, koľko ich to vyšlo na 1 radiátor ? Zohnala som firmu, ktorá by nám to mala robiť, cenovú kalkuláciu nám na 1 radiátor urobili 1.535,- Sk. Nájomníkom sa to zdá veľa. Je v tom : vypracovanie projektu, dodávka ventilu DN 15, dodávka termostatickej hlavice, montáž ventilu a hlavice, dodávka a montáž pomerového rozdelovača, vyregulovanie sústavy a dimenzovanie prístroja.
Bambit, ja som robila vo firme, ktorá predáva pomerové rozdeľovače, digitálny rozdelovač stojí okolo 550,- Sk aj s DPH aj s montážou, takže ten zvyšok ceny predstavujú tie ďalšie položky, ktoré si vymenovala. Ani tá termostatická hlavica nemôže byť žiadna veľká položka, tie vysoké náklady sú zrejme za ten projekt a vyregulovanie sústavy. Ale to už nedokážem posúdiť, v akých výškach by sa mali pohybovať.
ebenova@zoznam.sk
Vie nekto poradiť podľa akého zákona a vyhlášky sa montuje pomerový merač na radiátor? V zákonoch č.657/2004 o tepelnej energetike a č.142/2000 Z.z. o metrológii to nie je.
Dodávateľ tepla montuje merač cca 10cm z vrchu radiátora kde je najteplejší. Prečo nemontujú pomerové merače na spodok radiátora kde je chladnejší.

Veď kotolňa pre dodávateľa je dojná krava !!!

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

PeterNR
Táto téma bola uzatvorená z dôvodu duplicity. Diskusia o meračoch tepla ďalej pokračuje na téme "Merače tepla".

Montáž meracej a regulačnej techniky

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.