Zavrieť

Porady

zamestnanecká prémia

Má nárok na zamestnaneckú prémiu konateľ spoločnosti, ak počas celého roka poberal ako jej zamestnanec iba minimálnu mzdu a iné príjmy nemal?
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Vivi Pozri príspevok
ma narok na zamestnanecku premiu cudzi statny prislusnik,ktory tu pracoval od 07/2009 do 12/2009 - cize odpracoval 6 mesiacov?
Ak mal zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti len na území Slovenskej republiky, nemal žiadne príjmy v zahraničí, vychádza mu nulová daň a splnil ostatné podmienky, nie je vylúčený z nároku na ZP ani tento daňovník.
0 0
kutilmix kutilmix

kutilmix je offline (nepripojený) kutilmix

Ja by som mala otázočku k zamestnaneckej prémii: Robím daňové priznanie z dôvodu nepožiadanie o vykonanie ročného zúčtovania.Daňovník mal príjem len zo závislej činnosti 7 mesiacov (1-7), spĺňa všetky podmienky, jeho príjem bol 2772,-€ po odpočítaní poistného, zamestnávateľ odviedol preddavky vo výške 40,70,- €. Vyšlo mi že má nárok na zamestnaneckú prémiu 105,niečo,- €, uviesť do daňového priznania aj výšku zaplatenej preddavkovej dane?
Ďakujem
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

kutilmix Pozri príspevok
Ja by som mala otázočku k zamestnaneckej prémii: Robím daňové priznanie z dôvodu nepožiadanie o vykonanie ročného zúčtovania.Daňovník mal príjem len zo závislej činnosti 7 mesiacov (1-7), spĺňa všetky podmienky, jeho príjem bol 2772,-€ po odpočítaní poistného, zamestnávateľ odviedol preddavky vo výške 40,70,- €. Vyšlo mi že má nárok na zamestnaneckú prémiu 105,niečo,- €, uviesť do daňového priznania aj výšku zaplatenej preddavkovej dane?
Ďakujem
áno, bude mať preplatok na dani aj zamestnaneckú prémiu
0 0
kutilmix kutilmix

kutilmix je offline (nepripojený) kutilmix

Ten môj výpočet je približne správny? Nie sú tam presné čísla ale aspoň približne, mi to môžte prerátať?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

kutilmix Pozri príspevok
Ten môj výpočet je približne správny? Nie sú tam presné čísla ale aspoň približne, mi to môžte prerátať?
181,03 / 12 x 7 = 105,60 €, takže máš správne
0 0
hajni hajni

hajni je offline (nepripojený) hajni

kutilmix Pozri príspevok
Ten môj výpočet je približne správny? Nie sú tam presné čísla ale aspoň približne, mi to môžte prerátať?
Pre všetkých zamestnancov s posudzovanými príjmami od 1773 eur do 3546 eur je výška ZP rovnaká a to 181,03 eur, za predpokladu, že poberali príjmy počas celého roka.
0 0
kutilmix kutilmix

kutilmix je offline (nepripojený) kutilmix

Ďakujem veľmi pekne, keby som nemala takúto pomoc, nie som si vždy istá svojimi výpočtami.
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

Konateľ s.r.o. - pracuje v s.r.o. ako personalista - s.r.o. bola tento rok v pluse, má nárok konateľ na zamestnaneckú prémiu, keď si vypracuje daňové priznanie ako FO?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Konateľ má nárok na ZP v prípade, ak v minulom roku nemal žiaden príjem ako konateľ. Ak bude mať taký príjem až v r. 2010, bude sa to týkať r. 2010.
Naposledy upravil Tamila : 29.03.10 at 10:54 Dôvod: doplnenie
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ak som to spravne pochopila tak konatel,spolocnik vo svojej s.r.o. kt. ma dohodu o vyk.prace vo svojej s.r.o., mal vypl. prijem zdaneny zrazk.danou za r. 2010, cize dan vysporiadana. zisk si vyplaca na konci uctov.obdobia.
u inej fimry ma pracov.pomer na HPP s minimalnou mzdou. vychadza mu zamestnanecka premia, ma na nu ako konatel narok? zamest.premia mu vychadza z prac. pomeru v ktorom ma HPP na minimalnu mzdu, nie so svojej s.r.o. nakolko vo svojej ma len dohodu na nizku sumu podla vykonanych prac. Odmenu konatela si nedava.
Naposledy upravil Majka : 04.03.11 at 15:39
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prosim vie mi niekto poradit? dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať