Zavrieť

Porady

ako riesit problem na spolocnom odpade (odpadova rura z WC)

Dobry den,
chcem sa poradit - sused ma problem s odpadovou rurou, ktoru ma vo WC. Ma okolo nej vlhko az mokro. Nie je vedena v stene. My sme predminuly rok prerobili komplet kupelnu, pricom cast, kde mame WC sme tuto ruru umiestnili do steny. WC sa napojilo na tu jeho staru ruru, ako bolo predtym.
U nas ziaden problem nie je, sused nas ziada, aby sme my rozbili cast okolo WC a riesili problem od nas. Mam vsak obavu, ze i tak by sme skoncili az u neho a bude musiet upravit svoju cast tiez.
Je nasou povinnostou riesit to od nas, alebo skusit navrhnut, aby sa to skontrolovalo/opravilo od neho?
Pre nas to znamena nemoznost pouzit WC kym by sa to neurobilo, pre neho stavebne zasahy a zasahy do sukromia (kedze nas tam zatial nechce pustit a ukazal len fotky v mobile).
Sme len 4bytovka, SVB, takze nik iny nam so spolocnym odpadom asi neporadi/nepomoze.

Dakujem velmi pekne za nazory/tipy....
Usporiadat
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

slavica Pozri príspevok
Ľubka, ee to nie je vada materiálu...to je rozhryzené od potkana
No mne sa toto stalo v kancelárii a potkanov nemáme.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Laco-monter Pozri príspevok
SOMARINA !

Dajú sa lepiť aj pevné hrdlá,len treba mať trošku fortieľu,náradie a VEDIEŤ ako na to.
A akú poruchovosť registruješ na takto zalepených hrdlách ?? Ja neustálu - ak nie tečenie, tak rosenie....však už nie sme v r. 1960. Majstri toto robia radšej - majú o robotu postarané aj v budúcnosti.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kablika Pozri príspevok
Našla som konečne staré foto, aby ste si to vedeli predstaviť. 1foto je, ako to vyzeralo kedysi, takže u suseda to vyzerá takto až na to, že hore na plafóne má vlhko okolo tej rúry (čo nám ukázal len na fotke, kt nemám). 2foto je, ako sme to prerobili - tú rúru sme zamurovali - nad nami už nik nebýva, takže naša ani nebola odtoková, ale odvetrávacia (tak mi to povedal manžel, ja nie som nejaký extra odborník . Napájali sme to hlboko do steny smerom k nemu a zatesnilo sa to. Preto u nás problém nemôžem vidieť žiaden, ale tesne nad jeho stropom ten problém je.
A nie je to náhodou tým, že sused pod vami nemá na WC splachovač, ale vzplachovač?

Odpad WC, vody do odvetravacej rúry? Nebol to náhodou aj odpad zo strechy, alebo bola až na strechu ako odvetrávanie odpadu?

U vás nie je možné vidieť problém, pravda. Ale kde a ako sa môže zobrať voda pod jeho stropom? Z jeho WC?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

slavica Pozri príspevok
Áno aj takto sa dá napojiť WC a potom máte v byte o náštevu z kanalizácie postarané.../osobne som odfotila-ale nie chvalabohu doma /
Zaujímavé, ten potkan kúsok rúry, manžety zožral, na tom kove si asi vylámal zuby a vykašľal sa na manžetu.

Vidím dôvod na manžetu, ak sa prerába WC a pozične je misa posunutá na iné miesto ako bola pôvodne. Ale tam je to naproti odpadu, normálne tam mohla byť klasická stovka rúra.

Čakám potkana.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sito Pozri príspevok
Zaujímavé, ten potkan kúsok rúry, manžety zožral, na tom kove si asi vylámal zuby a vykašľal sa na manžetu.

Vidím dôvod na manžetu, ak sa prerába WC a pozične je misa posunutá na iné miesto ako bola pôvodne. Ale tam je to naproti odpadu, normálne tam mohla byť klasická stovka rúra.

Čakám potkana.

No Sitečko, nabudúce ho počkám ak vykukne z nejakej diery navigujem ho
inak to už bola druhá manžeta za dva týždne a ten dotyčný sa bol hádať v predajni, že mu dali vadnú, lebo nevedel od čo ho to je ...a oni mu ju vymenili


....po tom, čo som to takto videla na vlastné oči , nedala by som si takú manžetu, ani keby som musela mať wc pripojené do tvaru obchádzky kuželov na cvičisku autoškoly

Naposledy upravil Halli : 24.02.10 at 17:22
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

slavica Pozri príspevok
No Sitečko, nabudúce ho počkám ak vykukne z nejakej diery navigujem ho
inak to už bola druhá manžeta za dva týždne a ten dotyčný sa bol hádať v predajni, že mu dali vadnú, lebo nevedel od čo ho to je ...a oni mu ju vymenili


....po tom, čo som to takto videla na vlastné oči , nedala by som si takú manžetu, ani keby som musela mať wc pripojené do tvaru obchádzky kuželov na cvičisku autoškoly


Slávka, ja netvrdím, že to nebol potkan. Keď to bolo druhýkrát, tak mu to robí naschvál. Mne to pripadá, ako keby ta manžeta bola len taká, ako igelitová, jemnúčka. Ja by som ju tam už tretí krát nedával. A možno to už bude v poriadku. Dokedy?

Poradím, je to tam rovno, netreba kľučkovať, na tom kuželi treba urezať špičku.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sito Pozri príspevok
Slávka, ja netvrdím, že to nebol potkan. Keď to bolo druhýkrát, tak mu to robí naschvál. Mne to pripadá, ako keby ta manžeta bola len taká, ako igelitová, jemnúčka. Ja by som ju tam už tretí krát nedával. A možno to už bude v poriadku. Dokedy?

Poradím, je to tam rovno, netreba kľučkovať, na tom kuželi treba urezať špičku.
Tretí krát tam dal už hrubú hladkú rúru, bol z toho vyklepaný viac ako ja... Ešte musím poslať to foto na kanalizácie mesta
0 0
kablika kablika

kablika je offline (nepripojený) kablika

Ako sme dopadli? Najprv diskusia so susedom, kt pripustil, ze by sa to mohlo robit od neho ak sa u nas nic neukaze. Dnes tu bol technik/vodar kt nam poslal spravca bytovky. Kontroloval vsetko za nasim WC a sused ho pustil aj dole (iba jeho). Ked sa vratil, povedal nam, ze na tom strope sused nema nejaku mokru mapu, ale hlavne plesen okolo rury, kt tam rasi bohvie ako dlho. Ze mu cosi ukazoval aj v spalni, na co mu technik vraj musel vysvetlovat ako treba vetrat v tychto starsich bytovkach. Taktiez nam povedal, ze si mysli - na zaklade toho, ze vlhke je to len mierne a u nas to na tecenie nevyzera (" mozem vam to dat aj na papieri, ze u vas problem nie je") - ze je asi prasknuta niekde v stene ta rura (25 r sa bytovka bez oprav), alebo sa mozno cast vlhka tvori zrazanim vody....a ze si vie predstavit, ze by sa to sekalo od neho.
Sused vsak rychlo zmizol a uz len smskou napisal, ze si nenecha nicit strop kvoli nasmu problemu (kt je podla nas aj vodara spolocny, kedze je v spolocnej stene, na spolocnej rure, nie na nasej casti). Takze ja som mu odpisala, ze nech aj tak rata s tym, ze skoncime az u neho a aj tak bude mat v strope dieru ale ze musi pockat kym najprv kupime balenie kachliciek a obkladaciek. S tym suhlasil. Takze super vztahy, co? Asi to vidi takto: ked si to rozbijete vy, tak mi nevadi ze si to budem musiet opravit a vymenit konecne tu ruru aj ja. A ako perlicka: trvdil, ze to ma take pol roka a povedal nam to teraz ked ja osobne mam 2 mesiace do porodu dvojiciek.....potesi...Uz sa tesim na buranie...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať