Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Prosím o radu. Som od 1.1.2010 nezamestnaný a poberám dávku v nezamestnanosti. Chcel by som vykonávať aspoň prácu na dohodu o vykonaní práce. Môžem podpísať takúto dohodu s viacerými zamestnávateľmi? Aká môže byť max. výška odmeny na každej z dohôd? Nestratím nárok na dávku resp. podporu po uplynutí 6 mesiacov?
Usporiadat
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dakujem. a bude to normálne klasická dohoda o VP s tým že dátum uvediem odkedy ked to bude iba jeden den? a normálne ho prihlásim na 1 den do poistovne sociálnej? a hned ho aj odhlásim?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
timejka200 Pozri príspevok
dakujem. a bude to normálne klasická dohoda o VP s tým že dátum uvediem odkedy ked to bude iba jeden den? a normálne ho prihlásim na 1 den do poistovne sociálnej? a hned ho aj odhlásim?
Timejka a už Vám tráva nenarastie? Veď za 3 - 4 týždne bude treba znovu kosiť. Štylizuj Dohodu o vykonaní práce tak, že napíšeš - Pokosenie okolia napr. administratívnej budovy - podľa potreby alebo raz mesačne. A pokiaľ sa bude kosiť, bude mu platiť táto dohoda. Potom ho odhlásiš zo SP.
6 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ok čiže spíšeme dohodu napr. na sumu 50 Eur...s tým že dátum ukončenia tam uvedeiem či dám ako na neurčito...a tú odmenu mu vyplatím len vtedy ak bude vykonavať nejaku činnosť napr teraz a o 1 mesiac a potom tú dohodu môzme ukončiť.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
timejka200 Pozri príspevok
ok čiže spíšeme dohodu napr. na sumu 50 Eur...s tým že dátum ukončenia tam uvedeiem či dám ako na neurčito...a tú odmenu mu vyplatím len vtedy ak bude vykonavať nejaku činnosť napr teraz a o 1 mesiac a potom tú dohodu môzme ukončiť.
Nemôžeš tam dať 50 eur, keď to si mu chcela dať za jeden krát, musíš tam napísať 50 eur za jedno pokosenie alebo 30 eur za jedno pokosenie 1 x do mesiaca alebo podľa potreby . Môžeš mu dať dobu určitú do 30.10.2010, potom už kosiť v novembri nebude.
6 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

aha dobre čiže môzem mu dať dohodu napr. do 30.09.2010 s tým že mu vyplatím iba vtedy tú danú sumu ked tú činnosť vykoná...nejde o to či má na 6 mesiace napr. uzatvorenú dohodu ked z tých 6 mesiacov príde len 2x pokosiť tak muzaplatím len 2x za výkon?

2.a ked ten pan co pride kosit ma riadny pracovny pomer inde a už ma vyhlásenie podpísané nemôze aj u nás podpísať?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
timejka200 Pozri príspevok
aha dobre čiže môzem mu dať dohodu napr. do 30.09.2010 s tým že mu vyplatím iba vtedy tú danú sumu ked tú činnosť vykoná...nejde o to či má na 6 mesiace napr. uzatvorenú dohodu ked z tých 6 mesiacov príde len 2x pokosiť tak muzaplatím len 2x za výkon? áno

2.a ked ten pan co pride kosit ma riadny pracovny pomer inde a už ma vyhlásenie podpísané nemôze aj u nás podpísať? nie
odpoveď v texte
7 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ok dík
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Timejka môžeš mu zaplatiť aj za každé pokosenie. Pokiaľ máš v Dohode napísané, že každé pokosenie okolia objektu Vášho podniku = 30 eur, tak mu každé pokosenie môžeš vyplatiť zvlášť. Spravíš mzdový podklad, čiže pracovný výkaz a finito.
5 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

K DOVP musí študent doložiť aj potvrdenie o návšteve školy? Niektoré firmy to vraj vyžadujú. Ďakujem.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Daniela12345 Pozri príspevok
K DOVP musí študent doložiť aj potvrdenie o návšteve školy? Niektoré firmy to vraj vyžadujú. Ďakujem.
K dohode o vykonaní práce určite netreba preukázať skutočnosť, že má štatút študenta. Doklad sa vyžaduje pri uzatváraní dohody o brigádnickej práci študenta.
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Daniela12345 Pozri príspevok
K DOVP musí študent doložiť aj potvrdenie o návšteve školy? Niektoré firmy to vraj vyžadujú. Ďakujem.
Zamestnávateľovi je to zbytočné, žiadne potvrdenie nepotrebuje.
3 0
aksc aksc

aksc je offline (nepripojený) aksc

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať,či je možné aby ľudia s uzatvorenou dohodou o vykonaní práce s našou s.r.o. vykonávali činnosť,ktorá je zadefinovaná v rozsahu našich voľných živností,(ako službu-napr.pomocné manipulačné práce v sklade) pre nášho odberateľa v jeho priestoroch(napr.v sklade),alebo je potrebné zriadiť agentúru dočasného zamestnania.

ďakujem za odpoveď.Pekný deň.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
aksc Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať,či je možné aby ľudia s uzatvorenou dohodou o vykonaní práce s našou s.r.o. vykonávali činnosť,ktorá je zadefinovaná v rozsahu našich voľných živností,(ako službu-napr.pomocné manipulačné práce v sklade) pre nášho odberateľa v jeho priestoroch(napr.v sklade),alebo je potrebné zriadiť agentúru dočasného zamestnania.

ďakujem za odpoveď.Pekný deň.
Pokiaľ chceš, aby vykonávali činnosť, je potrebné uzatvoriť Dohodu o pracovnej činnosti. Je pravda, že je to " len " 10 hodín týždenne, ale vždy sa to dá spraviť tak, aby to vyhovovalo zamestnancovi i zamestnávateľovi.

Pomocné manipulačné práce v sklade sú veru pracovnou činnosťou, ktorá sa pravidelne opakuje, takže je tam vhodnejšia Dohoda o pracovnej činnosti.

Nenapísala si, kto bude týchto Vašich pracovníkov platiť, či Vy, či odberateľská organizácia, takže k druhej polovici otázky sa nevyjadrujem.
7 0
aksc aksc

aksc je offline (nepripojený) aksc

terezamaria Pozri príspevok
Pokiaľ chceš, aby vykonávali činnosť, je potrebné uzatvoriť Dohodu o pracovnej činnosti. Je pravda, že je to " len " 10 hodín týždenne, ale vždy sa to dá spraviť tak, aby to vyhovovalo zamestnancovi i zamestnávateľovi.

Pomocné manipulačné práce v sklade sú veru pracovnou činnosťou, ktorá sa pravidelne opakuje, takže je tam vhodnejšia Dohoda o pracovnej činnosti.

Nenapísala si, kto bude týchto Vašich pracovníkov platiť, či Vy, či odberateľská organizácia, takže k druhej polovici otázky sa nevyjadrujem.
Ďakujem za prvu cast odpovede:-),a druha cast ,platit ich budeme my,lebo to budu nasi zamestnanci.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
aksc Pozri príspevok
Ďakujem za prvu cast odpovede:-),a druha cast ,platit ich budeme my,lebo to budu nasi zamestnanci.
Takže si spravte Dohody o pracovnej činnosti, odvody máte tie isté ako pri Dohode o vykonaní práce a vykonávanie pravidelnej činnosti bude ošetrené
podľa Zákonníka práce.
4 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

študent skončil školu,02.09.sa bol zaregistrovať na UP.Chcel by však žiadať príspevok na začatie podnikania/dotáciu/.Viem že musí byť vedený v evidencii aspoň 3 mesiace.
Môže počas tej doby mať DoVP?
Nepríde o možnosť dostať tu dotáciu?
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

posúvam
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

balunka Pozri príspevok
študent skončil školu,02.09.sa bol zaregistrovať na UP.Chcel by však žiadať príspevok na začatie podnikania/dotáciu/.Viem že musí byť vedený v evidencii aspoň 3 mesiace.
Môže počas tej doby mať DoVP?
Nepríde o možnosť dostať tu dotáciu?
Pokial viem, absolventi skol do 25 rokov maju vynimku a mozu o prispevok na podnikanie poziadatr okamzite, pre nich neplati 3 mesacna povinna evidencia.

Kazdopadne aj keby si cakal 3 mesiace, mozes pracovat na dohodu, ak nezarobis viac ako 136 eur a nevyradia ta z evidencie UP, tak pracou na dohodu nestratis narok na prispevo kna podnikanie.
Informacie ti poskytnu na UP.

A mozno dobry link:

http://www.msponline.sk/content/ste-...kuste-podnikat
3 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

vďaka
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
balunka Pozri príspevok
študent skončil školu,02.09.sa bol zaregistrovať na UP.Chcel by však žiadať príspevok na začatie podnikania/dotáciu/.Viem že musí byť vedený v evidencii aspoň 3 mesiace.
Môže počas tej doby mať DoVP?
Nepríde o možnosť dostať tu dotáciu?
Príspevok sa poskytuje na úhradu nákladov súvisiacich so samostatnou zárobkovou činnosťou. Výška príspevku v súčasnosti dosahuje až do 3 775,24 eura. Konkrétna suma pritom závisí od typu žiadateľa a od miery nezamestnanosti v okrese, v ktorom sa vytvorí miesto na samozamestnanie. Najvyššiu sumu príspevku dostanú znevýhodnení uchádzači o prácu, ktorí sa nachádzajú v okrese s nadpriemernou mierou nezamestnanosti. Znevýhodneným uchádzačom o zamestnanie je napríklad občan vo veku do 25 rokov alebo občan nad 50 rokov, ako aj dlhodobo nezamestnaná osoba.
Počas evidencie môže na "dohodu" zarobiť danú čiastku cca 136 euro.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať