Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Prosím o radu. Som od 1.1.2010 nezamestnaný a poberám dávku v nezamestnanosti. Chcel by som vykonávať aspoň prácu na dohodu o vykonaní práce. Môžem podpísať takúto dohodu s viacerými zamestnávateľmi? Aká môže byť max. výška odmeny na každej z dohôd? Nestratím nárok na dávku resp. podporu po uplynutí 6 mesiacov?
Usporiadat
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
bobekoad Pozri príspevok
Alebo ak v dohode uvediem ze odmena je v netto, tak by to malo byt to iste , vsak?
V pracovnej zmluve ani dohode sa nikdy neuvádza čistá mzda, vždy je to vyjadrenie hrubej mzdy.
Aký má problém zamestnávateľ navýšiť do dohody hrubú mzdu, aby si dostal v čistom toľko, koľko požaduješ a koľko Ti zamestnávateľ za uvedenú odvedenú prácu schválil?????
Naposledy upravil terezamaria : 31.07.10 at 14:55 Dôvod: preklep
8 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
timejka200 Pozri príspevok
aha dobre čiže môzem mu dať dohodu napr. do 30.09.2010 s tým že mu vyplatím iba vtedy tú danú sumu ked tú činnosť vykoná...nejde o to či má na 6 mesiace napr. uzatvorenú dohodu ked z tých 6 mesiacov príde len 2x pokosiť tak muzaplatím len 2x za výkon? áno

2.a ked ten pan co pride kosit ma riadny pracovny pomer inde a už ma vyhlásenie podpísané nemôze aj u nás podpísať? nie
odpoveď v texte
7 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
aksc Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať,či je možné aby ľudia s uzatvorenou dohodou o vykonaní práce s našou s.r.o. vykonávali činnosť,ktorá je zadefinovaná v rozsahu našich voľných živností,(ako službu-napr.pomocné manipulačné práce v sklade) pre nášho odberateľa v jeho priestoroch(napr.v sklade),alebo je potrebné zriadiť agentúru dočasného zamestnania.

ďakujem za odpoveď.Pekný deň.
Pokiaľ chceš, aby vykonávali činnosť, je potrebné uzatvoriť Dohodu o pracovnej činnosti. Je pravda, že je to " len " 10 hodín týždenne, ale vždy sa to dá spraviť tak, aby to vyhovovalo zamestnancovi i zamestnávateľovi.

Pomocné manipulačné práce v sklade sú veru pracovnou činnosťou, ktorá sa pravidelne opakuje, takže je tam vhodnejšia Dohoda o pracovnej činnosti.

Nenapísala si, kto bude týchto Vašich pracovníkov platiť, či Vy, či odberateľská organizácia, takže k druhej polovici otázky sa nevyjadrujem.
7 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
timejka200 Pozri príspevok
ak potrebujeme pokosiť okolie budovy môzme s fyzickou osobou uzatvoriť dohodu o VP napr. len na jeden den? s jednorázovou odmenou napr. 50 Eur? a stihane sa mu len dan? 19%?
Samozrejme, že môžete. Odvádzate daň, ktorú zamestnancovi - dohodárovi strhnete a ešte zaplatíte za zamestnávateľa odvody 0,80 % ÚP a 0,25 % GF.
6 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
timejka200 Pozri príspevok
dakujem. a bude to normálne klasická dohoda o VP s tým že dátum uvediem odkedy ked to bude iba jeden den? a normálne ho prihlásim na 1 den do poistovne sociálnej? a hned ho aj odhlásim?
Timejka a už Vám tráva nenarastie? Veď za 3 - 4 týždne bude treba znovu kosiť. Štylizuj Dohodu o vykonaní práce tak, že napíšeš - Pokosenie okolia napr. administratívnej budovy - podľa potreby alebo raz mesačne. A pokiaľ sa bude kosiť, bude mu platiť táto dohoda. Potom ho odhlásiš zo SP.
6 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
timejka200 Pozri príspevok
ok čiže spíšeme dohodu napr. na sumu 50 Eur...s tým že dátum ukončenia tam uvedeiem či dám ako na neurčito...a tú odmenu mu vyplatím len vtedy ak bude vykonavať nejaku činnosť napr teraz a o 1 mesiac a potom tú dohodu môzme ukončiť.
Nemôžeš tam dať 50 eur, keď to si mu chcela dať za jeden krát, musíš tam napísať 50 eur za jedno pokosenie alebo 30 eur za jedno pokosenie 1 x do mesiaca alebo podľa potreby . Môžeš mu dať dobu určitú do 30.10.2010, potom už kosiť v novembri nebude.
6 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Timejka môžeš mu zaplatiť aj za každé pokosenie. Pokiaľ máš v Dohode napísané, že každé pokosenie okolia objektu Vášho podniku = 30 eur, tak mu každé pokosenie môžeš vyplatiť zvlášť. Spravíš mzdový podklad, čiže pracovný výkaz a finito.
5 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
balunka Pozri príspevok
študent skončil školu,02.09.sa bol zaregistrovať na UP.Chcel by však žiadať príspevok na začatie podnikania/dotáciu/.Viem že musí byť vedený v evidencii aspoň 3 mesiace.
Môže počas tej doby mať DoVP?
Nepríde o možnosť dostať tu dotáciu?
Príspevok sa poskytuje na úhradu nákladov súvisiacich so samostatnou zárobkovou činnosťou. Výška príspevku v súčasnosti dosahuje až do 3 775,24 eura. Konkrétna suma pritom závisí od typu žiadateľa a od miery nezamestnanosti v okrese, v ktorom sa vytvorí miesto na samozamestnanie. Najvyššiu sumu príspevku dostanú znevýhodnení uchádzači o prácu, ktorí sa nachádzajú v okrese s nadpriemernou mierou nezamestnanosti. Znevýhodneným uchádzačom o zamestnanie je napríklad občan vo veku do 25 rokov alebo občan nad 50 rokov, ako aj dlhodobo nezamestnaná osoba.
Počas evidencie môže na "dohodu" zarobiť danú čiastku cca 136 euro.
5 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
aksc Pozri príspevok
Ďakujem za prvu cast odpovede:-),a druha cast ,platit ich budeme my,lebo to budu nasi zamestnanci.
Takže si spravte Dohody o pracovnej činnosti, odvody máte tie isté ako pri Dohode o vykonaní práce a vykonávanie pravidelnej činnosti bude ošetrené
podľa Zákonníka práce.
4 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

do príjmu na posúdenie výšky dávky v hmotnej núdzi sa nezapočítava

- príjem z príležitostných činností, náhodné a jednorazové príjmy a príjmy získané na základe dohody o vykonaní práce do výšky 2-násobku životného minima získané za 12 mesiacov

- príjem z DoPČ sa započitáva vo výške 75 %
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bobekoad Pozri príspevok
Nerozumieme sa. Pri mojom uvadzanom prijme z HPP musim teda zdanit aj odmeny z dohody. Pytam sa: zamestnavatel je zo zakona platit preddavkovu dan? aby sme sa pochopili, idem prave uzavriet taku dohodu a chcem aby zamestnavatél zaplatil celu dan, nakolko povedal som mu odmenu za aku činnost vykonam v cistom a nechcem aby som neskor zistil ze este z dohodnutej odmeny musim zaplatit dan 19%.
moc dobre sa rozumieme, len tebe sa nechce už čítať príspevky pár strán dozadu
http://www.porada.sk/1466004-post24.html

Akou daňou bude tvoja dohoda zrážaná, závisí od výšky mesačného príjmu. O tom nerozhoduješ ani ty, ani zamestnávatel, je to stanovené v zákone o dani z príjmov.
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Daniela12345 Pozri príspevok
K DOVP musí študent doložiť aj potvrdenie o návšteve školy? Niektoré firmy to vraj vyžadujú. Ďakujem.
Zamestnávateľovi je to zbytočné, žiadne potvrdenie nepotrebuje.
3 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

balunka Pozri príspevok
študent skončil školu,02.09.sa bol zaregistrovať na UP.Chcel by však žiadať príspevok na začatie podnikania/dotáciu/.Viem že musí byť vedený v evidencii aspoň 3 mesiace.
Môže počas tej doby mať DoVP?
Nepríde o možnosť dostať tu dotáciu?
Pokial viem, absolventi skol do 25 rokov maju vynimku a mozu o prispevok na podnikanie poziadatr okamzite, pre nich neplati 3 mesacna povinna evidencia.

Kazdopadne aj keby si cakal 3 mesiace, mozes pracovat na dohodu, ak nezarobis viac ako 136 eur a nevyradia ta z evidencie UP, tak pracou na dohodu nestratis narok na prispevo kna podnikanie.
Informacie ti poskytnu na UP.

A mozno dobry link:

http://www.msponline.sk/content/ste-...kuste-podnikat
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

terezamaria Pozri príspevok
Timka tento limit platí aj pre 21 ročného mládenca, ktorý neberie podporu? Je bez podpory,
ale evidovaný na ÚPSV a R. Nespĺňal 2 roky z 3 posledných - mal dobu určitú a chýbal mu 1 mesiac. Ďakujem za odpoveď.
Terezka, limit platí pre každého evidovaného uchádzača o zamestnania, bez ohladu či poberá alebo nepoberá dávku v nezamestnanosti.

Čo sa týka toho chýbajúceho mesiaca, mal na to myslieť predtým než sa išiel zaevidovať. mesiac sa prihlásiť ako obrovolne poistená osoba v nezamestnanosti a potom sa hlásiť na UP.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bobekoad Pozri príspevok
Dobre, a co ak bude odmena vo vyssej sume, plati dan dohodar? je sposob ako to ponechat na zamestnavatelovi, tak aby som uz dostal ,,cisty prijem"? ide mi o to, ze ja si idem urcit sumu a chcem si vypocitat cisty prijem pod ktory nechcem ist. Este jedna vec, mam pracovnu zmluvu, takze nezdanitelnu cast si mozem uplatnit len raz, vsak?/teda nie aj na PP aj na DoPČ?/
Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov môžeš mať podpísané len u jedného zamestnávatela. Ak príjem z dohody nepresiahne 165,97€, je zdaňovaný zrážkovou daňou. Táto sa považuje za vysporiadanú a nemusíš tento príjem zahrnúť do DP.
Ak je príjem vyšší, je zdaňovaný preddavkovou daňou a si povinný zahrnúť ho do ročného zúčtovania dane alebo daňového priznania.
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
bobekoad Pozri príspevok
Dobry den. POtrebujem poradit. Som zamestnanec, pricom pracujem u ineho zamestnavatela aj na dohodu o pracovnej činnosti. V dohode mam dohodnutu odmenu ale nepise sa ci je v hrubom alebo cistom ale len odkazuje na to ze zamestnanec bol oboznameny s ZP a ostatnymi suvisiacimi predpismi.Chcem sa opytat, ako je to so zdanovanim odmeny?? Nemalo by byt v dohode uvedene ze sa jedna o btto resp. netto odmenu? Resp. vyplyva to z neakeho zakona ktory druh odmeny ma zamestnavatel vyplatit zamestnancovi? Musim neskor robit DP?
Odmena sa v dohode väčšinou udáva v hrubom.
Či musíš neskôr robiť DP, na túto otázku ti odpovedala v predchádzajúcom príspevku veronikasad.
2 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Iba by som doplnila "rodina1", že
Ak je mzda vyššia ako tých 335,47 Eur, tvoja mzda po odpočítaní odvodov na SP a ZP nad túto sumu je zdaňovaná 19% preddavkovou daňou pri HPP.
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
bobekoad Pozri príspevok
Ok, uz mam v tom docela jasno. Poslednym 2 vetam este nerozumiem. Preddavkova dan sa vybera od 165,97 Eur v hrubom, ok, ale DU mi ju nevrati kedze nezdanitelnu ciastku som uz vycerpal v ramci HPP, alebo ako si to myslel(a), ze DU mi preddavkovu dan vrati ak ju prirátam k mzde z HPP v DP. /ja tu odmenu musim priratat v mojom pripade k DP vzdy, ci sa mylim? a preddavkovu dan plati zamestnavateľ??/
Ak chceš, aby ti tú preddavkovú daň z dohody DÚ vrátil, zamestnávateľ, u ktorého pracuješ na dohodu, ti vystaví Potvrdenie o príjme ...
Ty však môžeš svojho zamestnávateľa, u ktorého máš HPP, požiadať do 15.2. nasledujúceho roka o vykonanie Ročného zúčtovania dane za rok 2010. A k žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania priložíš aj potvrdenie o príjme od druhého zamestnávateľa. Všetko ostatné urobí za teba tvoj zamestnávateľ. Ty už nemusíš podávať DP.
2 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

bobekoad Pozri príspevok
Tak to z prijmu z dohody nebudem platit ziadnu dan? /nakolko si poziadam DU o vratenie/, to sa mi nezda. Priklad: na HPP zarobim 10000Eur rocne a na dohodu 10000Eur rocne. Z HPP budem platit dan 10000eur- cca4000eur ako nezdanit. suma, t.z. dan platim z HPP zo sumy 6000eur a z dohody, ktora sa zdanuje preddavkovou danou, nic kedze poziadam DU o jej vratenie. Spravne dedukujem?
Pokiaľ by si na dohodu zarobil tých 10 000 € ročne, tj. mesačne priemerne cca 830 €, tak budeš mať aj dohodu zdaňovanú preddavkovou daňou. Pokiaľ chceš, aby Ti ako píšeš "celú daň zaplatil zamestnávateľ", musíš si v prípade mesačnej odmeny pripočítať k Tebou stanovenej výške odmeny aj 19 % daň a odmenu o túto čiastku navýšiť. Ak by to bolo v čistom tých 830 €, tak na daň si musíš pripočítať cca 158 € (tj. 19 % z 830 €) a celkovú výšku odmeny na dohodu mesačne požadovať vo výške 988 €.
Daň sa zráža samozrejme Tebe.
Neviem, či je to dostatočne zrozumiteľne napísala.
Naposledy upravil vieraaaa : 31.07.10 at 13:37
2 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

miriza Pozri príspevok
Je práca na dohodu obmedzená príjmom? Okrem toho, že nesmie prekročiť 350 hodín ročne u jedného zamestnávateľa ?
nie, odmena môže byť ľubovoľná. Jedine, že človek, ktorý pracuje na dohodu je evidovaný na ÚP, tam je výška sledovaná - 136.52 €.
2 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

terezamaria Pozri príspevok
Timka tento limit platí aj pre 21 ročného mládenca, ktorý neberie podporu? Je bez podpory,
ale evidovaný na ÚPSV a R. Nespĺňal 2 roky z 3 posledných - mal dobu určitú a chýbal mu 1 mesiac. Ďakujem za odpoveď.
podľa Zákona o zamestnanosti §6 ods. 2 písm. d), ak uchádzač o zamestnanie evidovaný na úrade práce vykonáva zárobkovú činnosť, tak jeho mzda alebo odmena nesmie presahovať 65% sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu ......

od júla 2010 je ŽM 185,38 €
65% - 120,49 €
poistné 16,01 €
preddavky na daň 0
čiže spolu je to 120,49 + 16,01 + 0 = 136,50 €

od 07/2010 je táto suma 136,50 € a platí pre každú plnoletú fyzickú osobu
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať