Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stopárka Pozri príspevok
Neznamená to, že zamestnávateľ si takúto výpovednú lehotu uplatňovať nemôže, ak zamestnanec podá výpoveď?
Ak dáš výpoveď, VD je dvojmesačná.
0 0
Stopárka Stopárka

Stopárka je offline (nepripojený) Stopárka

A tie sankcie? Čo sa mi stane ak jednoducho od 30. apríla 2007 nenastúpim?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stopárka Pozri príspevok
A tie sankcie? Čo sa mi stane ak jednoducho od 30. apríla 2007 nenastúpim?
Uviedla som to už v príspevku č.2.
0 0
Stopárka Stopárka

Stopárka je offline (nepripojený) Stopárka

Ach tak. Ľudovo povedané, som v r*ti. A hoci som v pracovnej zmluve, ktorú som podpísala nepodpísala nič o výpovednej lehote, dva mesiace ma tam môžu držať pod hrozbou vymáhania nejakého ušlého zisku, ktorý si môžu vyčísliť dle libosti. Skvelé.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Prepáč, ale myslím si, že nemáš právo sa hnevať. Keď si nastupovala do práce, isto si bola upozornená na výpovednú dobu. Ak nie, (nehovorím, že máš povinnosť to vedieť) tak zákonník práce je dostupný každému v akejkoľvek forme.
Ja zatiaľ som mala šťastie, a z každej práce som odišla s dohodou po určitom čase, pokiaľ si nenašli za mňa náhradu. A to som na ďalší deň nastupovala do novej, takže treba sa dohodnúť, inak musíš plniť svoje záväzky voči starému ZĽovi.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Stopárka Pozri príspevok
Ach tak. Ľudovo povedané, som v r*ti. A hoci som v pracovnej zmluve, ktorú som podpísala nepodpísala nič o výpovednej lehote, dva mesiace ma tam môžu držať pod hrozbou vymáhania nejakého ušlého zisku, ktorý si môžu vyčísliť dle libosti. Skvelé.
o výpovedných lehotách hovorí zákonník práce...ak nebudeš chodiť do roboty, v lepšom prípade ti dajú absenciu...v horšom môžu vymáhať súdnou cestou vzniknuté škody....
0 0
lexi lexi

lexi je offline (nepripojený) lexi

chcem sa spytat ked som dala vypoved dohodou a zamestnavatel ju odomna neprijal a ja zajtra nenastupim do prace,co sa moze stat som na dobu urcitu zmluva mi konci niekedy v juli diky mozem podat postou,ale asi sa na tom nic nezmeni?
Naposledy upravil lexi : 13.04.07 at 17:41 Dôvod: posledna veta
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

§ 59
Na začiatok

(1) Pracovný pomer možno skončiť

a) dohodou,
b) výpoveďou,
c) okamžitým skončením,
d) skončením v skúšobnej dobe

...........výpoveď dohodou zákonník práce nepozná
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
Nároky z*neplatného skončenia*pracovného pomeru podľa zákona č.311/2001 Zákonníka práce
§ 77
Neplatnosť skončenia pracovného pomeru výpoveďou, okamžitým skončením, skončením v*skúšobnej dobe alebo dohodou môže zamestnanec, ako aj zamestnávateľ uplatniť na súde najneskôr v*lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa mal pracovný pomer skončiť.

§*78
(1)Ak dal zamestnanec neplatnú výpoveď alebo ak skončil neplatne pracovný pomer okamžite alebo v*skúšobnej dobe a*zamestnávateľ mu oznámil, že trvá na tom, aby naďalej vykonával prácu, jeho pracovný pomer sa nekončí.
(2)Ak nevykonával zamestnanec prácu v*súvislosti s*neplatným skončením pracovného pomeru, môže od neho zamestnávateľ požadovať náhradu škody, ktorá mu tým vznikla, odo dňa, keď oznámil zamestnancovi, že trvá na ďalšom vykonávaní práce.
(3)Ak skončil zamestnanec pracovný pomer neplatne a*zamestnávateľ netrvá na tom, aby zamestnanec u*neho naďalej pracoval, platí, ak sa zamestnávateľ so zamestnancom písomne nedohodne inak, že pracovný pomer sa skončil dohodou, ak
a)*bola daná neplatná výpoveď, uplynutím výpovednej doby,
b)*bol pracovný pomer neplatne skončený okamžite, dňom, keď mal pracovný pomer skončiť,
c)*bol pracovný pomer neplatne skončený v*skúšobnej dobe, dňom, keď sa mal pracovný pomer skončiť.
(4)Zamestnávateľ nemôže voči zamestnancovi uplatňovať náhradu škody v*prípadoch ustanovených v*odseku 3.
0 0
Anna1974 Anna1974

Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

Takže to zhrniem...pekne sa s ním snaž dohodnúť na nejakom termíne ukončenia PP pre obe strany vzájomnou dohodou...nenastúpením na výkon práce ti môžu vzniknúť problémy.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ahojte všetci.Ja mám podobný prípad aký tu už aj bol ale predsa sa opýtam. Zamestnanec doniesol výpoveď dohodou - skončenie PP je zo dňa na deň bez výp.leh. a zamestnávateľ to nechce uznať. Mám za úlohu zistiť aké práva má zamestnávateľ ale ešte som nečítala nový ZP a ani neviem či už aj platí. môže mi niekto poradiť čo stým?Prajem Vám pekný zvyšok dňa.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nie je správna formulácia výpoveď dohodou. Ide o rozviazanie pracovného pomeru dohodou. Je to dvojstranný akt, s ktorým musia súhlasiť obe strany. Ak tedá nesúhlasí zamestnávateľ, pracovník ,ktorý chce takto ukončiť pracovný pomer , má smolu. Neostáva mu nič iné, len podať výpoveď.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Takže ak pracovník dal roz.PP a zamestnávateľ s tým nesúhlasí má zamestnanec podať výpoveď? potom by už mal skončiť PP? viem že pôsobím ako nechápavá ale stále sa to len učím takže sa ospravedlňujem.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Áno, keďže s dohodou zamestnávateľ nesúhlasil, tak zamestnanec si musí napísať výpoveď a čakať ,kedy mu uplynie výpovedná lehota.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Ak sa zamestnanec nedohodne so zamestnávateľom, nemôže byť ukončený pracovný pomer dohodou. Ak chceš ukončiť PP napíš výpoveď.
doruč ju zamestnávateľovi. Ak ju odovzdáš do 30.4.2007, začne ti plynúť dvojmesačná výpovedná lehota od 1.5.2007. Pracovný pomer ti skončí dňom 30.6.2007.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

A ak zamestnanec doručil zamestnávateľovi 10.04.07 žiadosť o ukonč.PP ku dňu 10.04.07 a zamestnávateľ pár dní po prijatí tejto žiadosti súhlasí s roz.PP dohodou ale bez výp.doby keďže zamestnanec už pracuje inde môže to tak byť?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Zuzka2510 Pozri príspevok
A ak zamestnanec doručil zamestnávateľovi 10.04.07 žiadosť o ukonč.PP ku dňu 10.04.07 a zamestnávateľ pár dní po prijatí tejto žiadosti súhlasí s roz.PP dohodou ale bez výp.doby keďže zamestnanec už pracuje inde môže to tak byť?
Keď sa dohodnú, môžu rozviazať PP aj so spätnou platnosťou. Len neviem, ako je to s nahlasovaním do SP a ZP, do koľkch dní to treba nahláasiť.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Chobot Pozri príspevok
Keď sa dohodnú, môžu rozviazať PP aj so spätnou platnosťou. Len neviem, ako je to s nahlasovaním do SP a ZP, do koľkch dní to treba nahláasiť.
Do SP nahlasuje ukončenie PP najneskôr deň po ukončení. Do ZP do 8 dní. Takže nemyslím, že sa nechá pokutovať SP kvôli pracovníkovi a bude mu spätne rozväzovať PP. Jedine , že by mu na to prispel sám dotyčný zamestnanec.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Do SP nie je to náhodou do 3 dní?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabi03 Pozri príspevok
Do SP nie je to náhodou do 3 dní?
Nie, nie je.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať