Zavrieť

Porady

Čislovanie faktrur, predfaktur

Musim mat faktury oznacne cislami postupne?

a ako to s predfakturami? tam by mali byt akekolvek cisla,ci?
Dakujem
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
lenkak
Daniela v MRP vieš ešte spraviť aj fa na vynechanom poradovom čísle, záleží už len na dátume.
Lenka lenže tá chýbajúca je niekedy z konca augusta.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak nechaj tak, tak máš vynechané jedno poradové číslo.
0 0
TATRY MKS TATRY MKS

TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

Lenkak, Ty mi vždy pomôžeš - ďakujem vopred.

Účtujem aj v MRP ale toto potrebujem aj v Ellali. Mne ide hlavne o to, kedy účtujem platbu do nákkladov - či už pri predfaktúre alebo pri úhrade nulovej "ostrej" faktúry
cez interný doklad. Ešte som predfaktúry nemala. ďakujem za pomoc.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
V MRP to vieš spravíš takto (možno aj v tom Ellalii Ti to tak pôjde):
1. Nahráš si predfaktúru.
2. Nastavíš sa na predfaktúru, klikneš na Uhradiť - zobrazia sa Ti 4 možnosti, z nich si vyberieš pre Teba podstatnú, ak máš v ruke aj ostrú fa. dáš možnosť 2-uhradiť predfaktúru a zároveň vytvoriť faktúru - daňový doklad.
3. Týmto sa dostaneš do denníka, zadáš si napr. kúpa materiálu, zatiaľ to máš s DPH, dáš OK.
4. Dostaneš sa naspäť do faktúr, ak si dala vtedy možnosť 2 -uhradiť predf a spraviť aj ostrú fa. tak teraz chce Ti spraviť ostrú faktúru.
5. Vyplníš faktúru aj so sumami aké boli na predf. Nie nulové. Dáš Ok, dostaneš sa naspäť do denníka, teraz prvý riadok máš s mínusom, a druhý máš vyplniť tiež napr. kúpa mat. ale už máš rozčlenené DPH. Čiže nákup bez DPH,, + DPH, cena spolu. A výsledná suma = 0.
6. Obe aj predf, aj faktúru máš označené že sú uhradené.
0 0
TATRY MKS TATRY MKS

TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

Ďakujem za pomoc, už som to urobila zhruba tak, ako mi radíte. Podnikateľ nie je platca DPH o to je to jednoduchšie. Predfaktúru zaplatenú z účtu som zaúčtovala hneď do prevádzkovej réžie. Keď prišla ostrá faktúra o 5 dní (na nulu) uhradila som nulu v deň splatnosti z účtu. Tak by som to urobila, aj keby bola faktúra na nejakú malú sumu.
Dúfam, že to bude dobre. ďakujem ešte raz. (V Elalli je celkom iné účtovanie ako v MRP) V MRP sa nastavuje na faktúru a tak sa hradí- prejde do peň.denníka, v Ellali je to naopak - účujete vo výpisoch a faktúry a predf.vyberáte na úhradu .
Naposledy upravil TATRY MKS : 29.10.05 at 15:06
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať