Zavrieť

Porady

Číslovanie VPD a PPD v OMEGE

Ahojte, poraďáci - Omegáci
Dajú sa v Omege prečíslovať VPD a PPD ?
Príklad:
Vo VPD mi ide chronologická číselná rada a posledný VPD č.99 je z 29.6.05.
Zistil som, že nemám uhradenú jednu DF, ktorú som riadne zaúčtoval a doklad o jej úhrade v hotovosti som dostal až 15.7. /vozil sa v aute/ a táto DF bola zaplatená 9.6.2005 v hotovosti. Ja som ju uhradil v Omege dňa 9.6.2005 a program jej pridelil VPD č.100. Nepáči sa mi, že je narušený chronologický číselný rad podla datumu.
Otázka:
Dajú sa v Omege tieto VPD nejak automaticky prečíslovať aby sa aj datumovo chronologicky zoradili a by sa toto prečíslovanie premietlo všade /aj na úhradu DF/. V mojom prípade by tento VPD mal mať č. 62 a aby aj na DF bola odvolávka, že bola uhradená VPD č.62.
Dúfam, že je to zrozumitelne napísané.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkas je offline (nepripojený) katkas

    katkas
    ahoj, tak co ja som robila uctovnictvo v Omege, bolo to sice v roku 2004, tak sa to nedalo. A si predstav bankovy vypis so 400 polozkami, ked mi trebalo nejaku platbu rozuctova na dva, tym padom precislovat. Velka sranda. Ale kazdopadne napis mail do krosu, odpoved mas do jedneho dna, ako to je teraz. Je to velmi seriozna a pruzna firma.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    áno, dajú sa prečíslovať. Nájdeš to v karte "Funkcie" > Dalšie funkcie > hromadné prečíslovanie dokladov". Tam si vyber okruh PD, číselný rad V a možeš si zadať od mesiaca ... a potom zadáš konkrétne číslo, aké by malo pokračovať. Premietne sa Ti to aj na úhrady, čiže všetko bude OK.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    slnko
    áno, dajú sa prečíslovať. Nájdeš to v karte "Funkcie" > Dalšie funkcie > hromadné prečíslovanie dokladov". Tam si vyber okruh PD, číselný rad V a možeš si zadať od mesiaca ... a potom zadáš konkrétne číslo, aké by malo pokračovať. Premietne sa Ti to aj na úhrady, čiže všetko bude OK.
    Ďakujem za priaznivú odpoveď, ak tomu dobre rozumiem, funguje to ako v ALFE ???
    Slniečko Vďaka
    Pekný večer želám...

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    áno, funguje to ako v ALFE. Ja som to už vyskúšala viackrát. Je to dobre. A dajú sa aj iné okruhy, napr. bankové výpisy.

    Pekný večer

    Číslovanie VPD a PPD v OMEGE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.