Zavrieť

Porady

Výživné na deti

Dobrý deň, mohol by niekto poradiť aj mne, otcovi dieťaťa ktorý somnou žil v domácnosti po rozvode od jeho 10 rokov. Tesne pred osomnástkou sa rozhodol bývať s matkou a mne súd určil nemalé vyživné. Keďze syn má už po osemnástke a stále študuje na strednej škole, chcem sa sním dohodnúť na zmene výšky výživného smerom nadol, keďze mám ešte dve maloleté deti, ktoré jedno z ních ide od septembra do prvého ročníka ZŠ. Preto sa pýtam či sa môžem dohodnúť mimosúdne so synom o znížení výživného aby to nemohol nikto v budúcnosti napadnúť na súde. Keďže syn už má 18r. môžem mu posielať výživné na jeho účet? Keď ešte ako 17r. som musel posielaľ výživné k rukám matky dieťaťa. Za skorú odpoveď ďakujem.
Usporiadat
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
Konečne
Skutočne som rád a držím palce.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
dobjan Pozri príspevok
Teraz som tomu uź pochopil. Asi som to potreboval riadne vysvetliť. Dík
Nedá mi :


no vidíš a stačilo nám na to iba 42 príspevkov... keby všetkým tak pálilo...

PS: neber vážne, toto je recesia...
0 0
dobjan dobjan

dobjan je offline (nepripojený) dobjan

Pohoda, neberemvážne. Budem rád keď poradíte aj nabudúce.
0 0
karin vajdova karin vajdova

karin vajdova je offline (nepripojený) karin vajdova

Dobrý deň, aj ja by som sa rada informovala vo veci výživného. Moja dcéra bude mať 18 rokov, je stále študentom SŠ, ako to bude s výživným od jej otca po dovŕšení 18 roku veku dieťaťa? musí ona podať návrh na predlženie, alebo ja ešte predtým? Dostávame 60€/mesačne, otec zarába slušne, ja mám už tri roky len minimálnu mzdu, myslíte, že by som mohla požiadať aj o zvýšenie? dakujem
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Nárok na prídavky má každé nezopatrené dieťa, a síce:

Nezaopatrené dieťa podľa zákona o prídavku na dieťa je dieťa do skončenia povinnej školskej dochádzky, najdlhšie do dovŕšenia 25 rokov, ak sa
sústavne pripravuje na povolanie štúdiom alebo
nemôže sústavne pripravovať na povolanie štúdiom alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz.

Na súd teda treba písať iba v prípade záujmu o vyššie výživné.
Naposledy upravil kyblik : 10.03.10 at 13:33
0 0
Macd69 Macd69

Macd69 je offline (nepripojený) Macd69

Syn ma 19 a ,,chodi"do skoly.Oznamil mi,ze cakaju dieta a do skoly pojde externe.Ako je to s vyzivnym??
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Sú dve možnosti.
1. Matka dieťaťa ho neuvedie ako otca dieťaťa a bude to fungovať ako doteraz. Ako slobodná matka by teoreticky zo sociálky dostala aj nejaké peniaze.
2. Ako otec dieťaťa stráca nárok na prídavky. Pôjde sa hlásiť (keďže je študent) na sociálku a oni mu poskytnú príspevok. Neviem v akej výške, je to individuálne.
0 0
Macd69 Macd69

Macd69 je offline (nepripojený) Macd69

Dakujem,ale co ja?Pytam sa ja,ako platca vyzivneho,ked bude navstevovat skolu externe?Ake plynu povinnosti mne?
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
V prípade č. 2 máš po starostiach.
0 0
Macd69 Macd69

Macd69 je offline (nepripojený) Macd69

Dakujem...
0 0
dobjan dobjan

dobjan je offline (nepripojený) dobjan

Aký máte názor na sudcov v prípadoch mužov pri rozvodoch, výživnom a pod. sú k ním zhovievavejší sudcovia muži alobo ženy? ďakujem
Naposledy upravil dobjan : 29.03.10 at 12:17
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

dobjan Pozri príspevok
Aký máte názor na sudcov v prípadoch mužov pri rozvodoch, výživnom a pod. sú k ním zhovievavejší sudcovia muži alobo ženy? ďakujem
záleží od povahy... ale možno je žena lepšie... aspoň vymáhateľka výživného nemôže použiť argument "muži si nadŕžajú", ale tým to asi končí, ostatné je asi na šťastí...
0 0
dobjan dobjan

dobjan je offline (nepripojený) dobjan

Syn bol pri mne prisúdený sedem rokov po rozvode. Po osemnastke sa nasťahuval k matke a teraz si podal o zvyšenie výžuivného pol roka po právoplatnosti rozsudku. Mám naklady také aké som mal pri určení výživneho pred pol rokom.
No navyše sa mi znížil čistý mesačný zárobok o minimálne 40eur. Zvýśia mu výživné? Alebo si mám žiadať o znížnie výživného.
Ďakujem Ján
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

dobjan Pozri príspevok
Syn bol pri mne prisúdený sedem rokov po rozvode. Po osemnastke sa nasťahuval k matke a teraz si podal o zvyšenie výžuivného pol roka po právoplatnosti rozsudku. Mám naklady také aké som mal pri určení výživneho pred pol rokom.
No navyše sa mi znížil čistý mesačný zárobok o minimálne 40eur. Zvýśia mu výživné? Alebo si mám žiadať o znížnie výživného.
Ďakujem Ján
ak sa nezmenili pomery, na jeho strane, napr nastúpenie na vysokú a p. tak je zvýšenie málo pravdepodobné. Návrh na zníženie môžeš podať, ale súd bude skúmať, či máš nejakú zásluhu na poklese prijmu, takže je to dosť neisté, lebo zníženie výživného je dosť zriedkavý jav...
2 0
chpeter chpeter

chpeter je offline (nepripojený) chpeter

Flinstone Pozri príspevok
ak sa nezmenili pomery, na jeho strane, napr nastúpenie na vysokú a p. tak je zvýšenie málo pravdepodobné. Návrh na zníženie môžeš podať, ale súd bude skúmať, či máš nejakú zásluhu na poklese prijmu, takže je to dosť neisté, lebo zníženie výživného je dosť zriedkavý jav...
Aj ked clovek nema ziadnu zasluhu na tom, ze prisiel o pracu, tak sud neznizi...aspon v mojom pripade...poberam davku v HN a vyzivne platim omnoho vyssie...v tomto state je vsetko mozne...sudcu nezaujima, ze nemam pracu, ze poberam davku v HN...ona vie, ze zijem v chudobnom kraji, ale treba sa snazit...snazim sa snazim a nic :-((
0 0
gabooz gabooz

gabooz je offline (nepripojený) gabooz

advokátsky koncipient
Zmena vysky vyzivneho je platna LEN ROZHODNUTIM SUDU ! Na ine dohody, dary a podobne sud neprihlada. Nebudete platit vyzivne stanovene v rozhodnuti a dapostite sa trestneho cinu zanedbania vyzivy.

Naozaj pozor na to, jedno pojdnavanie na tuto temu som uz uspesne abslovoval
0 0
dobjan dobjan

dobjan je offline (nepripojený) dobjan

Zabudol som na jednu dôležitú vec. Syn odišiel s mojej domácnosti k matke dobrovolne /nevyhodil som ho/ a tým sa mu zvýšili náklady na cestovnom /dochadzka do školy a pod..../ To je jeden s dôvodou prečo si podal na zvýšenie výživného. Je možné že mu to súd odsúhlasí?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

dobjan Pozri príspevok
Zabudol som na jednu dôležitú vec. Syn odišiel s mojej domácnosti k matke dobrovolne /nevyhodil som ho/ a tým sa mu zvýšili náklady na cestovnom /dochadzka do školy a pod..../ To je jeden s dôvodou prečo si podal na zvýšenie výživného. Je možné že mu to súd odsúhlasí?
platiteľ alimentov je v rebríčku hodnôt na poslednom mieste, takže je to možné... Nemyslím, že obstojí argument, že takého zvýšenie nákladov si zapríčinil sám. On sa nepresťahoval z bližšieho internátu do vzdialenejšieho, ale presťahoval sa k matke. Od jedného rodiča k druhému. Rozviedli sa rodičia, ale deti predsa majú dvere otvorené u oboch.
0 0
dobjan dobjan

dobjan je offline (nepripojený) dobjan

Rozumiem, ale on mal už 18 rokov keď odišiel a to s toho dôvodu lebo ma nechcel rešpektovať.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

dobjan Pozri príspevok
Rozumiem, ale on mal už 18 rokov keď odišiel a to s toho dôvodu lebo ma nechcel rešpektovať.
súd nebude strkať nos do vašich osobných sporov... oni poznajú len "rodič je povinný" ostatné je im ukradnuté.
Ak je dospelý, možno by stálo za úvahu uzavrieť s ním dohodu, veď pred súdom sa bude zastupovať sám... niečo rozumné pre obe strany... súd dohodu schváli a nebude sa v tom rýpať...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať