Zavrieť

Porady

Živnostník a cestovné

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám živnostníka, ktorý chodí po celý rok pracovať do prahy. Poslal mi doklady na DP a mal tam vypísané aj cesťaky. Mne to vychádza na mesiac akosi veľa, neviem či to robím správne, pomožete mi niekto s tým? A ešte môže si tam dať vreckové a môže si vôbec živnostník urobiť takýto cesťak. Prosím pomôžte mi vyplniť tento príklad,aby som vedela či to robím správne:
1.12. - Žilina - Praha bol tam až do 20.12., návrat do žiliny 12.30
cestovné mal 412 Kč
od 27.12. Žilina - Praha do 31.12. návrat do žiliny 16.55.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm, dôležité je kedy prechádzal hranice od toho sa odvíja cesťák v prvý a posledný deň.
    Medzi tým má 18 dní kedy bol v Prahe, denné diety pre ČR sú 600 Kč.
    Takže 18x600
    + prvý deň nepíšeš kedy prechádzal hranicu, takže dám, že ju prekročil o 12,30 poobede, tým pádom mu vychádzajú za tento deň diety 50% zo sumy 600 Kč.
    A posledný deň je to isté. Aj ked verím, že z hranice sa dá prísť do ZA za menej ako pol hodinu. Takže opätovne 300 Kč.

    Čiže to zrátame ... 412 + 300 + 18x600 + 300 = 11812 Kč.

    Vyšlo Ti ináč?

    Pri tej druhej ceste máš 4x600 a prvý den opätovne nemáš uvedený čas prechodu hraníc takže dám 300 Kč.
    Takže dokopy to bude 2700 Kč.

    kahu je offline (nepripojený) kahu

    kahu
    Ano tak to vyšlo aj mne, a čo s tým vreckovým môžem dať ešte aj 40% na každý deň? Závisí od niečoho či si môže živnostník urobiť cesťak?

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    kahu Pozri príspevok
    Ano tak to vyšlo aj mne, a čo s tým vreckovým môžem dať ešte aj 40% na každý deň? Závisí od niečoho či si môže živnostník urobiť cesťak?
    Pri zahraničnej PC si môže účtovať aj vreckové až do výšky 40%, ktoré sa ale úmerne kráti, ak strávil na PC menej hodín (podobne ako stravné). Nocľažné neplatil?

    Ak faktúruje prácu v Prahe, nie je problém uznateľnosti PC.

    Živnostník a cestovné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.