Zavrieť

Porady

cvikla

Chcem založiť cviklu do pohárov. Vedel
by mi niekto poradiť dobrý recept?
Ďakujem Eva
Usporiadat
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Dostala som od zlatúšika kamarátky už predvarenú a dokonca na sližiky nakrájanú cviklu.
Zavárala, a mala jej toľko, že jej nestačili poháre, tak ponúkla.
Bolo jej cca do 5 7dcl pohárov a 25 3dcl.

Nálev bol:
1 kg cukru
0,8 dcl octu (lebo ľúbime sladšiu)
1 celý balíček rasce
10 guličiek celého čierneho korenia
1 PL feniklu
1 PL anýzu
1 feferónka
3 PL soli
To sa prevarilo, precedilo ( aby tam neplával bordel), zaliala sa cvikla, nechala som to v chladničke postáť do druhého dňa (nie preto, aby sa to užieralo, ale preto, lebo som už nemala čas to dávať do pohárikov).
Na druhý deň som to 1 hodinku presterilizovala a mňamka je na svete.
Zaváranú kupovanú cviklu som nemusela, lebo pre mňa bola vždy kyslá, v "mojej" som si prispôsobila pomer ingrediencií a je fantastikuš!
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ja si robím cvilku surovú. Drobne nastrúhanú zmiešam s pretlačeným cesnakom ( na dve stredne veľké asi 4 strúčiky cesnaku ) , na zjemnenie môžete primiešať biely jogurt.
1 0
mbclo mbclo

mbclo je offline (nepripojený) mbclo

Cviklový recept, prevzatý z relácie o varení na TV Nova. Odskúšaný, dobrý!

Pečená červená řepa s balsamikovým octem, parmezánem a česnekem

Suroviny pro 4 porce: 4 ks menší neoloupané čerstvé řepy, 10 stroužků česneku, neloupaný, jen rozmáčknutý, sůl a čerstvě umletý pepř, 5 lžic panenského olivového oleje, 2 lžíce balsamikového nebo vinného octa, 50 g parmezánu
Postup přípravy:
Troubu předehřejeme na 200 °C. Dostatečně dlouhý kus alobalu přehneme napůl, aby byl dvojitý a případně se neprotrhl. Řepy položíme doprostřed rozprostřeného alobalu spolu s česnekem, hodně je posolíme a dochutíme mletým pepřem. Pak přehneme strany alobalu nahoru a než alobal uzavřeme do balíčku, přilijeme dovnitř vinný ocet a olivový olej.
Pak náplň v alobalu pečlivě uzavřeme a pečeme ve vyhřáté troubě asi hodinu doměkka. Po upečení propícháme slupku vidličkou, řepu oloupeme, nakrájíme na tenké plátky a rozložíme na talíř. Pokapeme balsamikovým octem, olivovým olejem, hrubou mořskou solí a hoblinami parmezánu.
1 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Cvikľový šalát,
cvikla, mrkva, vlašské orechy,majonéza (alt.kyslá smotana, biely jogurt), soľ, olivový olej, citronová šťava
Celé buľvy cvikle uvariť. Po vychladnutí nastrúhať nahrubo. Surovú mrkvu nastrúhať najemno, vlašské orechy nasekať,zmiešať s ingredianciami - soľ, olej, citr. šťava majonéza.

Bombový šalát, kade chodím a nosím ho ihneď je po ňom.
Keďže sme dietári... majonézu nahrádzam bielym jogurtom a kyslou smotanou 1/2, alebo dá sa urobiť aj trojkombinácia -majonéza, jogurt,smotana v pomere 1/3. Monožstvo neviem odhadnúť, iba podotýkam, že cvikle má byť viac ako mrkvy.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[hore]Plněná řepa







8 menších červených řep, 200 g vepřového masa, 1 cibule, 1 rohlík, 1 vejce, 100 ml mléka, 200 ml smetany, 1 lžíce oleje, 2 lžíce másla, 200 g strouhaného sýra, sůl, pepř, vegeta, strouhanka, petrželová nať

.

Řepy důkladně omyjeme, uvaříme v osolené vodě, vyjmeme a necháme zchladnout. Každou bulvu seřízneme a vnitřek vydlabeme. Cibuli nakrájenou nadrobno osmažíme na oleji, přidáme mleté maso, osolíme, opepříme, dochutíme petrželovou natí, podlijeme a podusíme.
Do vychladlé směsi přidáme vejce, rohlík namočený v mléce a vegetu. Řepy naplníme směsí a vyrovnáme je do pekáčku vymazaného máslem. Polijeme smetanou a na každou dáme kousek másla a kopeček sýra. Posypeme strouhankou a pečeme 30 minut ve vyhřáté troubě.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[hore]Pečená řepa


8 menších řep, 3 lžíce olivového oleje, sůl, drcený pepř, alobal
.

Celé řepy dobře omyjeme, zabalíme důkladně do alobalu a na plechu nebo zapékací misce pečeme v troubě 11/2 hodiny. Upečené řepy propíchneme vidličkou, oloupeme a pokrájíme na tenčí plátky. Poté je přelijeme olivovým olejem, opepříme a osolíme.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[hore]Sváteční kuřecí salát







200 gramů kuřecích prsou, grilovací koření, 200 gramů červené řepy, 4 vejce, 1 sáček rýže, cukr, sůl, pepř, majonéza, zelená cibulka
.

Kuřecí prsa nakrájíme na kostky, posypeme grilovacím kořením, solí a pepřem a necháme uležet aspoň hodinu. Poté je osmažíme na pánvičce. Červenou řepu uvaříme do měkka, vychladíme, oloupeme, opláchneme, nastrouháme na hrubém struhadle a dochutíme cukrem a solí. Vejce uvaříme natvrdo, oloupeme, oddělíme žloutek od bílků a bílky nakrájíme na kostičky. Rýži uvaříme a necháme vychladnout. Do misky misky postupně vrstvíme polovinu rýže, polovinu červené řepy, 2-3 lžíce majonézy, bílky, kuřecí kousky, rozdrolené žloutky, zbytek řepy, 2-3 lžíce majonézy a zbytek rýže. Salát posypeme nasekanou zelenou cibulkou a vychladíme.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[hore]Pomazánka z červené řepy


200 g pomazánkového másla, 1 syrovou červenou řepu, pepř, 2 stroužky česneku, pažitka.
.

Pomazánkové máslo vložíme do mísy, mírně opepříme, přidáme utřený česnek se soli a nakrouhanou najemno čerstvou řepu. Vzniklou hmotu našleháme. Pokud chceme větší množství, můžeme přidat měkký sýr a naředit hustým jogurtem, šlehačkou, nebo majonézou. Mažeme na celozrnný chléb a zdobíme sekanou pažitkou
1 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

neviem to z hlavy,zabudla som,napíš zajtra
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

recept mám od známej:
3 l vody,
1/2 l octu,
1/2 kg cukru
1 deko
fenykel, aníz, rascu (čo chceš z toho).
Ja som to skúšala aj kombinovať - do cvikly som primiešala hlávkovú kapustu, čo
mi zostala z nakladania do súdku v pomere 1:1, alebo ako chceš. Je to tiež veľmi super.
Zbytok už určite vieš.
Naposledy upravil Janca : 05.10.05 at 14:09
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Janca
recept mám od známej:
3 l vody,
1/2 l octu,
25 dkg cukru
1 deko
fenykel, aníz, rascu (čo chceš z toho).
Ja som to skúšala aj kombinovať a síce do cvikly som primiešala hlávkovú kapustu, čo
mi zostala z nakladania do súdku v pomere 1:1, alebo ako chceš. Je to tiež veľmi super.
Zbytok už určite vieš.
Ja som to kombinovala so strúhaným chrenom. Zaujímavá chuť.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Jura opravila som ten recept - cukor 1/2 kg.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janca
recept mám od známej:
3 l vody,
1/2 l octu,
1/2 dkg cukru
1 deko
fenykel, aníz, rascu (čo chceš z toho).
Ja som to skúšala aj kombinovať - do cvikly som primiešala hlávkovú kapustu, čo
mi zostala z nakladania do súdku v pomere 1:1, alebo ako chceš. Je to tiež veľmi super.
Zbytok už určite vieš.

Postup skoro rovnaký ako Janca , ale bez deka a pridám strúhaný chren .
0 0
gemer gemer

gemer je offline (nepripojený) gemer

Naozaj veľmi pekne ďakujem.
Eva
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Janca
Jura opravila som ten recept - cukor 1/2 kg.
Priznám sa ti , že som to nekontrolovala lebo mi išlo o tú novú chuť s chrenom.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zita5
Postup skoro rovnaký ako Janca , ale bez deka a pridám strúhaný chren .
Zitka, v tvojom prípade, keď zháňaš recepty na DIA, ja nedávam cukor, ale na jednu fľašu 1 tbl Spolarinu, inak všetko tak ako pri sladkom.
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Prosím vás . Ako sa robí šalát z cvikli - ale nie do pohárov.
Robila som ho takto, ale mal dajaku divnú chuť.
Uvarila som cviklu , ošúpala, nastrúhala , pridala ocot, cukor, soľ , rascu , ale nebolo to veľmi ono.

Ďakujem
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ak chceš,pozriem aj cviklu s chrenom aj taký šalát s kapustou. Ja ho dávam aj do pohárov. Ale ten nálev je inak bez chyby, chceš?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

AGRO
Prosím vás . Ako sa robí šalát z cvikli - ale nie do pohárov.
Robila som ho takto, ale mal dajaku divnú chuť.
Uvarila som cviklu , ošúpala, nastrúhala , pridala ocot, cukor, soľ , rascu , ale nebolo to veľmi ono.

Ďakujem
Ja dávam aj trošku feniklu, ale nedávam soľ. Keď má byť sladkokyslý soľ nedávam do ničoho.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
AGRO
Prosím vás . Ako sa robí šalát z cvikli - ale nie do pohárov.
Robila som ho takto, ale mal dajaku divnú chuť.
Uvarila som cviklu , ošúpala, nastrúhala , pridala ocot, cukor, soľ , rascu , ale nebolo to veľmi ono.

Ďakujem
2-3 menšie cvikle , soľ , 2 lyžice nastrúhaného chrenu , 1 šálka vody, 2 kocky cukru , 3-4 lyžice octu , 1 lyžica oleja, anýz

Cviklu uvarím v slanej vode, olúpem, postrúham, pridám chren a anýz a olej .Krátko povarím vodu s octom, soľou a cukrom , nechám vychladnúť a potom nalejem na cviklu. Recept je asi pre dve osoby.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať