Zavrieť

Porady

cvikla

Chcem založiť cviklu do pohárov. Vedel
by mi niekto poradiť dobrý recept?
Ďakujem Eva
Usporiadat
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

šikovnica jedna
0 0
anaman anaman

anaman je offline (nepripojený) anaman

22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac
Ja robím cviklový šalát takto: olúpem cviklu, nastrúham ju nahrubo na strúhadle, alebo na jemné hranolčeky na VS, dám do hrnca, zalejem horúcou vodou, pridám soľ, drvenú rascu a nechám chvíľu povariť. Keď je cvikla uvarená / podľa chuti/, pridám cukor a ocot.
nechám prebehnúť varom a hrniec aj s cviklou postavím do studenej vody aby sa rýchlo ochladila. Potom do nej zamiešam nastrúhaný chren môže byť aj z konzervy ale nie so smotanou.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Môj recept na 5 kg cvikle:
40 dkg cukru
0,5 l octu
6 dkg soli
pol lyžičky mletého čierneho korenia
1 lyžička anízu
1 lyžička feniklu
1 lyžička rasce
2 litre vody
Cvikľu varím v šupke ulúpem ju a pretlačím cez koliesko, na ktorom sa pretláčajú zemiaky na šalát. Z ostatného uvarím nálev. Cvikľu dám do fliaš, zalejej nálevom a sterilizujem cca 20 minút.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kúpený chren už neštípe a je tam plno chémie, urobte si svoj a netreba ho zavárať, stačí držať v chladničke, neviem čím to je, ale je čím ďalej štipľavejší.

chren očistíme, nakrájame na menšie kúsky, s troškou vody mixujeme na kašu./kto chce, môže strúhať/
Pridáme olej, soľ a cukor podľa vlastnej chuti, ešte raz premixujeme a hotovo.
V chlade a dobre uzavretý vydrží veľmi dlho. Vyskúšané. Tá robota stojí zato.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

a ešte niečo, ocot používajte čo najmenej.Kde sa len dá, nahraďte ho citrónovou šťavou, zvyknete si veľmi rýchlo.
doplnené:
v poľskej kuchyni sa ocot skoro nepoužíva, skúste prelúskať tento článok, je tam zmienka o tom, že cvikla je silne zásadotvorná, veľmi pomáha pri angíne, nachladení i pečení záhy a sú tam aj recepty

cvikla
Naposledy upravil kukučka : 21.10.10 at 10:29
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

kukučka Pozri príspevok
kúpený chren už neštípe a je tam plno chémie, urobte si svoj a netreba ho zavárať, stačí držať v chladničke, neviem čím to je, ale je čím ďalej štipľavejší.

chren očistíme, nakrájame na menšie kúsky, s troškou vody mixujeme na kašu./kto chce, môže strúhať/
Pridáme olej, soľ a cukor podľa vlastnej chuti, ešte raz premixujeme a hotovo.
V chlade a dobre uzavretý vydrží veľmi dlho. Vyskúšané. Tá robota stojí zato.
Ja mám odskúšané, že chren dobre spracujem tak, že ho pomeliem na mäsovom mlynčeku.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

je to dobrý pomocník, ale nie pre mňa
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Chren môžte očistiť, celý koreň uložiť v igelitovom vrecúšku do mrazničky a nastrúhať vždy len toľko koľko potrebujete. Vôbec nič nestratí na svojej sile a keď v zime budete mať nádchu, tak si nastrúhajte, zhlboka vdýchnite .... a tak sa vám prečistia dutiny, až uvidíte hviezdičky. A je po sopli.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

a vidíš do mrazáku som ešte neskúšala...dobrá rada
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ani tie korene zabalené v igelitovom vrecku nezaberú veľa miesta v mrazáku. Inak vieš že chren sa má kopať v takom mesiaci kde je písmeno "r"? Ak nie je zamrznutá veľmi zem, a vieš kde ho v záhrade máš (lebo bez listov ho ťažko nájdeš) tak môžeš ho vykopať aj v zime.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

to viem a tým sa aj riadim ...a kde ho mám tiež viem,lebo mi naň chodí náš havino s radosťou ču..ť,takže budem musieť na chalupu behnuť
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou Pozri príspevok
dá sa sterilizovať aj surová cvikla alebo sa pokazí?
dá, nepokazí sa,
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať