Zavrieť

Porady

Vkladná knižka rodičov - dôchodcov, majitelia dvaja: manžel a manželka

Dobrý deň, chcela by som Vás moc poprosiť o radu. Moji rodičia majú vkladnú knižku, sú dôchodcovia, okrem dôchodku nemajú žiadne príjmy - chcem im spraviť daňové priznanie - vrátili by im daň z úrokov na vkladnej knižke. Mám však jednu dilemu - knižka je písaná na dvoch.
Musím podať daňové priznanie na každého zvlášť, kde každému dám do daňového priznania 1/2 príjem úroky + 1/2 strhnutá daň
alebo stačí keď vypíšem jedno daňové priznanie napr. na otca.
Ostatnému všetkému rozumiem, len tu som sa stopla a neviem kudy kam
Veľmi pekne ďakujem za rady - ak si samozrejeme v tomto hektickom účtovnom čase nájdete niekto na mňa čas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Pozri si stránku DRSR, je tam čerstvé usmernenie http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...tenie_dane.pdf
    Vypísala by som len jedno DP napr. na otca - doklad priložíš podľa usmernenia. Na oboch by som príjem delila len v tom prípade, ak by to bolo výhodné /úroky nad 2012 €/.

    adka32 je offline (nepripojený) adka32

    adka32
    usmernenie som čítala, všetko priložím čo mám, napíšem to celé na otca ... veĺmi pekne ďakujem za odpoveď ... už som to tu kedysi nejaký ten rok dozadu čítala, celý deň to hľadám, ale nenašla som a tiež ma tlačí čas, ako všetkých :-)) takže, jedno daňové ...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    adka32 Pozri príspevok
    usmernenie som čítala, všetko priložím čo mám, napíšem to celé na otca ... veĺmi pekne ďakujem za odpoveď ... už som to tu kedysi nejaký ten rok dozadu čítala, celý deň to hľadám, ale nenašla som a tiež ma tlačí čas, ako všetkých :-)) takže, jedno daňové ...
    Tu sme riešili podobný prípad
    http://www.porada.sk/1333668-post38.html

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    adka32 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som Vás moc poprosiť o radu. Moji rodičia majú vkladnú knižku, sú dôchodcovia, okrem dôchodku nemajú žiadne príjmy - chcem im spraviť daňové priznanie - vrátili by im daň z úrokov na vkladnej knižke. Mám však jednu dilemu - knižka je písaná na dvoch.
    Musím podať daňové priznanie na každého zvlášť, kde každému dám do daňového priznania 1/2 príjem úroky + 1/2 strhnutá daň
    alebo stačí keď vypíšem jedno daňové priznanie napr. na otca.
    Ostatnému všetkému rozumiem, len tu som sa stopla a neviem kudy kam
    Veľmi pekne ďakujem za rady - ak si samozrejeme v tomto hektickom účtovnom čase nájdete niekto na mňa čas.
    Trochu tomu nechápem, ako je možné písať VK na dve osoby. VK ako aj účet môžu mať len jedného majiteľa. Takže si myslím, že majiteľom bude len jeden z nich a druhý bude spoludisponent.

    adka32 je offline (nepripojený) adka32

    adka32
    Mám to pred sebou - je to SPOROknižka kapitál Slovenská sporiteľňa, založená rok 2003 - a na prvej strane sú mená oboch mojich rodičov - bez uvedenia kto je majiteľ a kto je dispondent - sucho len mená s adresou


    Slovenská sporiteľňa a.s.

    SPOROknižka kapitál

    Čislo vkladnej knižky


    xy
    adresa
    xz
    adresa
    Naposledy upravil adka32 : 14.03.10 at 18:49

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Stále platí pre Vás moja priložená odpoveď. Chobot sa len pozastavil nad tým, že VK je na oboch .To situáciu v BSM nemení .

    Vkladná knižka rodičov - dôchodcov, majitelia dvaja: manžel a manželka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.