Zavrieť

Porady

zálohová platba do FPUaO ?

Dobrý deň.

Prosím tých, ktorí žijú v panelákových bytových domoch, keby ste mohli napísať akú výšku mesačnej zálohy poukazujete do FPUaO správcovi domu bez ohľadu na stav a potreby byt. domu.
U nás je to pri 92 bytoch 0,50 EUR na 1 m2/mesačne a to nemáme (zatiaľ) žiadny úver.
Je mi jasné, že potreba tvorby tohto fondu je veľmi individuálna a závisí napr. od stavu a potrieb opráv, rekonštrukcií konkrétneho byt. domu, od počtu prispievateľov (vlastníkov) ..... túto stránku veci však nechcem touto témou riešiť.
Ide mi čisto o získanie cca prehľadu v akých intervaloch sa platby do FPUaO zhruba pohybujú, t.j. koľko sú ľudia ochotní a schopní pri dnešných platoch a svojich fin. možnostiach investovať do FPUaO.... pretože napriek skutočným potrebám domov má predsa len každý niekde dno svojej peňaženky....

Ďakujem za každý príspevok.
Usporiadat
St.Peter St.Peter

St.Peter je offline (nepripojený) St.Peter

Trošku teórie, čo som čítal cca v 2004 roku :
1. pri tvorbe FOÚ do výšky cca 12,-Sk/m2 správca nemá záujem o dom a postupne ho "devastuje" - má financie iba na havarijné stavy
2. pri tvorbe FOÚ od 12,-Sk do 18,-Sk/m2 správca má snahu udržať dom v kvalite bývania z rokov výstavby. Pri sústavnom zvyšovaní požiadavok na kvalitu bývania dom prakticky staguje - čiža stráca na hodnote
3. pri tvorbe FOÚ nad 18,-Sk/m2 správca má finančnú zálohu na postupnú obnovu bytového fondu, takže dom by mohol držať krok so zvyšujúcimi sa požiadavkami na bývanie.
Určite toto neplatí pre málopočetné bytové domy.
My máme cca 0,83€/m2 vrátane splácania 9.milSk úveru
0 0
St.Peter St.Peter

St.Peter je offline (nepripojený) St.Peter

Stretol som sa s platbami aj 50,-Sk/m2 ale poznám aj 6,-Sk/m2
Pre Vás - 92byov asi platí uvedená teória
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

u nás 0,43 €/m2 + 3,32€ príspevok na balkóny (platia iba vlastníci bytov s balkónom). veľké opravy máme za sebou, z FPÚaO splácame úver na komplexné zateplenie, čakajú nás opravy výťahov (každý rok na jeden - máme ich 10 (: )
zatiaľ neuvažujeme o zvýšení tvorby fondu, snažíme sa udržať tvorbu fondu na rozumnej úrovni, tak aby sme pokryli splátky úveru, bežné opravy, revízie, ciachovanie vodomerov a pod. postupné opravy výťahov. Rozvody sú v dobrom stave, ich rekonštrukciu plánujeme až po splatení úveru na zateplenie
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

St.Peter Pozri príspevok
Trošku teórie, čo som čítal cca v 2004 roku :
1. pri tvorbe FOÚ do výšky cca 12,-Sk/m2 správca nemá záujem o dom a postupne ho "devastuje" - má financie iba na havarijné stavy
2. pri tvorbe FOÚ od 12,-Sk do 18,-Sk/m2 správca má snahu udržať dom v kvalite bývania z rokov výstavby. Pri sústavnom zvyšovaní požiadavok na kvalitu bývania dom prakticky staguje - čiža stráca na hodnote
3. pri tvorbe FOÚ nad 18,-Sk/m2 správca má finančnú zálohu na postupnú obnovu bytového fondu, takže dom by mohol držať krok so zvyšujúcimi sa požiadavkami na bývanie.
Určite toto neplatí pre málopočetné bytové domy.
My máme cca 0,83€/m2 vrátane splácania 9.milSk úveru
Teória môže byť akákoľvek, rozhodujúce je slovo, rozhodnutie vlastníkov. Dom je ich majetkom, nie správcu! Správca sa len živí správou ich majetku.
Naposledy upravil sito : 23.08.10 at 15:25
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať