Zavrieť

Porady

Odmeňovanie mesačnou mzdou

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ahojte. Hladala som, no nenašla som podobný problém, ako je ten môj, ale ak bola už taká téma založená, "omlouvám se".

no takže ja by som potrebovala zistiť, ako to je s náhradou mzdy za sviatok u toho zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou. Patrí mu zvlášť náhrada za sviatok, napr. 22 dní (spolu), z toho 2 dni sviatku = 20 prac.(odprac.)dní. Vyplatí sa mu mzda za tých 22 dní, alebo za 20 dní + 2 dni sviatku??? V ZP som čítala o tomto, ale mi to robíme tak, ako som to uviedla v druhej možnosti a neviem, či je to tak dobré. Totiž hrubá mdza sa skladá z mesačnej mzdy a prémie výkonnostnej, ktorá sa mení podľa počtu odpracovaných hodín (dní).
Dík za radu, dúfam, že som to zrozumiteľne napísala.
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ešte doplním - mal by mať doplatok do minimálneho mzdového nároku 39,70/hod, čo je za 14 dní 14x8x39,70 - mzda = 4447-4200 = 227 Sk.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ďakujem pekne, ten doplatok ma zaujímal.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

A ešte jedna mala otázka, dovolenkový priemer máme počítaný priemerom. Ako to je v prípade ak zamestnanec neodpracoval quartál, takže sa "nedá" stanoviť?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Mikolajova
A ešte jedna mala otázka, dovolenkový priemer máme počítaný priemerom. Ako to je v prípade ak zamestnanec neodpracoval quartál, takže sa "nedá" stanoviť?
treba stanoviť pravdepodobný zárobok

skús pozrieť tu: http://www.porada.sk/t22096-pravdepo...ika-prace.html
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Chcela by som sa opýtať niečo. Môže mať pracovník,ktorý má mesačnú mzdu, nadčasy vyplácané???
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Samozrejme .
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takže kľudne môže mať za máj mesačnú mzdu 23 dni (čiže aj so sviatkom), a ešte aj mzdu a príplatok za nadčas ako normálny pracovník? Fuuuu, ale mi odlahlo. Zľakla som sa, že napíšete nie. Takže môže mať aj odmeny, prémie atď ano? Čiže rozdiel je len vo sviatku oproti časovej mzde napr.?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať