Zavrieť

Porady

ako sa môže chrániť pri kúpe bytu kupujúci

Stala sa mi nasledovná vec. Zložil som realitke zálohu na byt. Začalo sa pracovať na zmluve (bola to makačka zabil som s tým more času a celé to trvalo okolo 3 týždňov z toho 1,5 týždňa trvalo realitke spraviť základ zmluvy + behanie po bankách pretože predávajúci mali na byte hypotéku tak som to potreboval ošetriť). No lenže čo sa nestalo tesne pred podpisom predávajúci bezdôvodne odstúpili následkom čoho som nielenže zabil kopec času a úsilia tou zmluvou ale aj prišiel o iný byt ktorý sa medzitým predal.

Mám dve otázky:

1. Dá sa od predávajúcich žiadať nejaké odškodnenie? Vážne to čo spravili bolo nanajvýš neseriózne a spôsobili tým viacerým ľudom problémy. (znemožnili na dlhú dobu kúpu iného bytu, prišiel som kvôli nim o byt ktorý sa medzitým predal, skrátili mi čas na kúpu bytu v čase krízy a teda za výhodnejších podmienok, spôsobili emocionálnu traumu mojej priateľky, ktorá kvôli tomu celému plakala hlavne keď musela 18 stranovú zmluvu čítať 12 krát len aby v nej neboli nejaké chyby + skontrolovať údaje s výpisom listu vlastníctva ktorý mal 68 strán a to sa týka aj iných členov rodiny, ktorí zmluvu čítali nezávisle od nás, nevravím o vybavovačkách ohľadne ich hypotéky a našej vinkulácie, každú informáciu bolo nutne overiť keďže dnes sa nedá veriť nikomu, veľakrát sme pracovali na zmluve do noci len aby sme tam niečo neprehliadli)

2. Ako sa môžem pre budúcnosť chrániť pred takýmito sviniarmi ? Aby sa mi už podobná vec stať nemohla.

3. Prípadne nejaký civilizovanejší a sofistikovanejší spôsob pomsty za neseriózne správanie. Nechcem aby im to len tak prešlo.
Naposledy upravil SamuelG : 16.03.10 at 18:49
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
SamuelG Pozri príspevok
Stala sa mi nasledovná vec. Zložil som realitke zálohu na byt. Začalo sa pracovať na zmluve (bola to makačka zabil som s tým more času a celé to trvalo okolo 3 týždňov z toho 1,5 týždňa trvalo realitke spraviť základ zmluvy + behanie po bankách pretože predávajúci mali na byte hypotéku tak som to potreboval ošetriť). No lenže čo sa nestalo tesne pred podpisom manželia Zelenák Roman, Zelenáková Nikoleta z Andrusovovej 6 v Bratislave bezdôvodne odstúpili následkom čoho som nielenže zabil kopec času a úsilia tou zmluvou ale aj prišiel o iný byt ktorý sa medzitým predal.

Mám dve otázky:

1. Dá sa od predávajúcich žiadať nejaké odškodnenie? Vážne to čo spravili bolo nanajvýš neseriózne a spôsobili tým viacerým ľudom problémy.

2. Ako sa môžem pre budúcnosť chrániť pred takýmito sviniarmi ? Aby sa mi už podobná vec stať nemohla.
Vrátila Ti realitka zálohu na byt ???

Ak áno , buď rád .....na zvyšok sa vykašli ...

Ozaj , len tak mimochodom , to akú zmluvu robila tá realitka , že jej to trvalo 1,5 týždňa ....

Ak sú všetky podklady , tak sa dá poriešiť za 1 / jeden / deň ....maximálne ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

ešte nevrátila. Musím o ňu písomne požiadať. Ako vykašlať sa na to nemôžem lebo potrebujem vedieť ako sa brániť proti takýmto veciam pretože byt som ešte nekúpil a vážne ma to stálo vela úsilia a čítania a študovania kým som dal tú zmluvu po realitke dokopy. (len list vlastníctva mal 86 strán)

Radšej by som bol keby som mohol tých predávajúcich napadnúť právne (čo asi nebude možné) pretože bol by som veľmi nerád keby sa im stalo niečo iné. Preto sa to snažím najprv riešiť tu na porade ako potom cez iných menej prívetivých ľudí.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
SamuelG Pozri príspevok
ešte nevrátila.
Musím o ňu písomne požiadať.
Musíš ? A v dohode o zložení zálohy náhodou si nemal nejaké tie podmienky o vrátení zálohy alebo o jej prepadnutí , ecetera...
Ako vykašlať sa na to nemôžem lebo potrebujem vedieť ako sa brániť proti takýmto veciam pretože byt som ešte nekúpil a vážne ma to stálo vela úsilia a čítania a študovania kým som dal tú zmluvu po realitke dokopy. (len list vlastníctva mal 86 strán)
???????????????????????????????????????????????
Radšej by som bol keby som mohol tých predávajúcich napadnúť právne (čo asi nebude možné) pretože bol by som veľmi nerád keby sa im stalo niečo iné. Preto sa to snažím najprv riešiť tu na porade ako potom cez iných menej prívetivých ľudí.
....len rieš , rieš ....a niekedy zrána Ťa kukláči zobudia baranidlom ...
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

prosim ta buchac ako ked nemas nejake normalne pripomienky tak naco pises? ... k tobu baranidlu ... v dnesnej dobe na slovensku ked chces niekomu fyzicky alebo inak ublizit nie je nic lahsie v podstate on nema ziadnu moznost sa napadnutiu branit ... a kuklaci nebud smiesny ... prides zmlatis odides este mozes medzi tym pofajcit aj s kamaratmi a nikto na nic nikdy nepride .. osobna skusenost
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

ono nemám problém povedať kamarátom aby im za mňa spravili pár poistných udalostí na ich aute alebo na inom cennom majetku prípadne jemné poškodenia na ich cellulárnej úrovni ale ako vravím v prvom rade by som to chcel ošetriť nejak nefyzicky.
Bol to od nich podraz a až po zlyhaní spravodlivosti právnej ju zoberiem do vlastných rúk pretože už mám dosť rokov a snažím sa správať civilizovane. Preto ak by mal niekto nejaký nápad ako by sa im dalo ublížiť právne alebo trošku civilizovanejšie prosím sem s ním budem vám hlboko zaviazaný.
Naposledy upravil SamuelG : 16.03.10 at 14:14
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

V prvom rade bojuj za vrátenie zálohy...
0 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

ahoj Samuel,

Kupna zmluva na byt je v zasade velmi jednoduchy dokument, a moznost chranit sa je nasledovna:

V zmluve musite ustanovit vysku zmluvnej pokuty v pripade odstupenia od kupy pri oboch stranach.

Pokial skladas zalohu za byt, povedzme vo vyske provizie pre RK (zvacsa byva okolo 2000 Eur) tak to funguje vacsinou tak, ze pokial obchod normalne prebehne, tak tato zaloha ostava realitke ako jej provizia.
Pokial ty ako kupujuci odstupis od obchodu, tak sa provizia deli na 2 casti. 1000 eur realitke a 1000 eur predavajucemu ako "odskodnenie".
Z opacnej strany - strany predavajuceho:
predavajuci ziadnu zalohu neplati, a preto je treba do zmluvy uviest klauzulku o zmluvnej pokute v pripade odstupenia aj z ich strany. Maj na pamati ze vacsinou byva vyska pokuty rovnako vysoka u oboch zmluvnych stran, cize oni by ti zaplatili pokutu 1000 eur v tomto pripade.

Vsetko zavisi na tom, na akej vyske pokuty sa s predavajucim dohodnete. to co som ti popisala vyssie je standardny postup.

Pokial si chces preverovat predavajuceho, a konkretny byt, tak si mrkni LVcko na www.katasterportal.sk. Tam vies vyhladat konkretne LVcko podla mena majitela, popisneho cisla domu a podobnych parametrov. uvidis ci su na nehnutelnosti nejake tarchy, ci nie je na nom exekucia a tak dalej.

dufam ze som pomohla

aja
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

SamuelG Pozri príspevok
2. Ako sa môžem pre budúcnosť chrániť pred takýmito sviniarmi ? Aby sa mi už podobná vec stať nemohla.
Verim, ze toto ta poriadne naser*..
Branit sa mozes tak, ze das zo zmluvy sankcie v pripade odstupenia od zmluvy.. Daj tam nejaku sumu (10 000E) a kazdy si rozmysli, ci na poslednu chvilu odskoci od zmluvy s tebou lem kvoli tomu, ze mu iny kupujuci ponukne o 2000E viacej...

Ako je mozne ze nieco podobne si nemal aj ty v zmluve s realitkou?
Urcite trvaj na vrateni penazi od relitky, ale zas zavisi od toh co si im podpisal v zmluve..
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

o vrátenie zálohy som už požiadal a dohodol sa s realitnou maklérkou tam viac robiť nemôžem. To o čo mi ide teraz je potrestať ich za neseriózne a nefér správanie sa k človeku čo im nikdy nič zlé nespravil.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

jedna vec je obsah zmluvy, druhá vec je právna vymožiteľnosť prípadných fin. nárokov, viď naše "rýchle" súdy...aj keby si mal doslova právnicky vyšperkovanú zmluvu, vždy to môže zlyhať na nekorektných ľuďoch (je jedno či to budú kupujúci, predávajúci, realiťáci a pod.) alebo podovodníkoch...
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

Ďakujem ajuschka aj tebe dalid za príspevok. V rezervačnej zmluve to bolo napísané voči mne úplne nefér. Bolo tam totiž že ak odstúpi predávajúci tak neplatí žiadnu pokutu nikomu a realiťáčka ma presviedčala keď som to chcel zmeniť že je to štandardná zmluva ... ako ja by som zaplatil 2666 euro pri odstúpení a ti hajzli ani cent. Už nabudúce budem múdrejší. Takže momentálne mi ide iba o nejaký sofistikovaný a civilizovanejší spôsob pomsty takže ak by mal niekto náhodou nejaký nápad ta ho veľmi ocením. (a prosím ti čo si myslia že pomsta je detinská tak nech si to nechajú pre seba, možno je, ale podľa mňa žiaden slušný človek by si nemal nechať skákať po hlave len tak bez toho aby sa bránil)
Naposledy upravil SamuelG : 16.03.10 at 14:34
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

SamuelG Pozri príspevok
Ďakujem ajuschka aj tebe dalid za príspevok. V rezervačnej zmluve to bolo napísané voči mne úplne nefér. Bolo tam totiž že ak odstúpi predávajúci tak neplatí žiadnu pokutu nikomu a realiťáčka ma presviedčala keď som to chcel zmeniť že je to štandardná zmluva ... ako ja by som zaplatil 2666 euro a ti hajzli ani cent.
tak dúfaj, že pre realiťáčku bude štandardné vrátiť ti zálohu...
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

ešte raz keby mal niekto nejaký nápad ako sa pomstiť vyššie uvedeným osobám za to čo mi urobili tak prosím dajte mi vedieť.

Taktiež pokiaľ by niekto vedel o obdobnej vynikajúcej stránke ako je porada hoci aj českej tak napíšte.

BTW nemyslím to zle len sa snažím o spravodlivosť a na to má právo každý.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Pomsta je sladka, ale dobra pomsta je tazka...

hmm... co tak si na nejakom frekventovanom mieste zaplatil napr. billboard, kde by si podakoval dotycnym za ich "seriozny" pristup ked sa rozhodli vypovedat zmluvu a za tvoj strateny cas a stres v celej tvojej rodine..?

Este k tej zmluve s realitkou - zmluva je obojstrany pravny akt a obe strany by mali byt v rovnovahe.. Nemala by byt ani jedna neprimerane zvyhodnena (pokial s tym jedna strana nesuhlasi). Takze si myslim, ze si mohol trvat na upraveni textu zmluvy tak, aby boli definovane aj zavazky predavajuceho voci realitke, alebo tebe ako kupujucemu (skor asi voci realitke, lebo s nou by mal mat pravny vztah). Samozrejme ze realitka ma svoju vzorovu zmluvu a v tej iba meni mena a sumy, takze pre nich to moze byt ICH standardna zmluva..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Genesis.SVK Pozri príspevok
prosim ta buchac ako ked nemas nejake normalne pripomienky tak naco pises? ... k tobu baranidlu ... v dnesnej dobe na slovensku ked chces niekomu fyzicky alebo inak ublizit nie je nic lahsie v podstate on nema ziadnu moznost sa napadnutiu branit
Príď ku mne a uvidíme ....
... a kuklaci nebud smiesny ... prides zmlatis odides este mozes medzi tym pofajcit aj s kamaratmi a nikto na nic nikdy nepride .. osobna skusenost
Fásol si ????

Alebo opačne ???
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

Dalid kupoval som nehnuteľnosť po prvý krát zobral som si na podpis rezervačnej zmluvy dve osoby ktoré mi v tom mali pomôcť a vidíš ani to nepomohlo. Proste chránil som sa ako som vedel ale nepomohlo to. Okrem toho tí sviniari nezaplatili pokutu ani realitke takže tá z toho vyšla nasucho (teda možno bo stále má mojich 2666 euro)
Jediné čo chcem pomstiť sa predávajúcim. Som ochotný do toho vraziť peniaze len aby som im urobil škodu akéhokoľvek charakteru.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

mam dojem, ze RK si svoju zmluvnu pokutu od kupujuceho urcite zabezpecila,

cudujem sa vsak, ze sa chces pomstit predavajucim,

ja by som citila potrebu zadostucinenia smerom k RK, predsa oni tam boli od toho, aby osetrili cely obchod!

- mna by nezaujimal predavajuci, ale RK
- rezervacnu zmluvu by som sakramentsky dobre osperkovala voci RK, hlavne jej konkretne povinosti, casove lehoty, postihy....
- sankcie za nesplnenie zmluvnych povinnosti voci RK by boli presne vydefinovane
- kupujuci moze odstupit do momentu podpisov, s tym treba ratat,
preto treba ratat aj s moznou nahradou vznalozenych nakladov a pokutou, aj toto je standart
- Ty si mal mat zazmluvnenie s RK, vobec si sa nemusel zaoberat predavajucim,
toto mala robit RK a tebe davat len na pripomienkovanie, schvalovanie, behat mala RK, nie Ty
- RK mala mat osetrene zazmluvnenie s predavajucim, ake, teba to moze byt jedno

v opacnom pripade je RK na hhhhh....oooo,
a vlastne vacsinou, moj nazor na nich zatial nikto nevyvratil, aj ked obcas narazim na nadsenych "maklerikov", ktori este netusia, kde je sever
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

RK bola akurát neschopná ale nezachovala sa voči mne nefér preto voči nej zatiaľ nič nemám ak mi ovšem vrátia moje peniaze kdežto predávajúci vedeli že sa mi už niečo podobné stalo boli na to upozornení. preto chcem spôsobiť škodu len predávajúcim.

Chcel by som len vedieť či s niečim podobným nemá niekto skúsenosť, ku komu sa niekedy niekto zachoval hnusne a on sa mu za to revanžoval. Jedným slovom ako najlepšie uškodiť fyzickej osobe (v tomto prípade je fyzická osoba aj podnikateľ)

toto nie je o zmluvách a zákone pretože pred bezcharakternými ľuďmi vás tieto neochránia. Je to len o tom že slušný človek si nesmie nechať skákať po hlave bez toho aby sa bránil.
Naposledy upravil SamuelG : 16.03.10 at 20:11
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
SamuelG Pozri príspevok
...... ako najlepšie uškodiť fyzickej osobe (v tomto prípade je fyzická osoba aj podnikateľ)...
verím že si poriadne naštvaný, ale prečítal si etiketu tejto Porady?
Na podobné otázky asi nedostaneš odpoveď. Ak právnu radu by si potreboval, tak v tom duchu formuluj otázku.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

SamuelG Pozri príspevok
RK bola akurát neschopná ale nezachovala sa voči mne nefér preto voči nej zatiaľ nič nemám ak mi ovšem vrátia moje peniaze

- to akoze ospravedlnujes RK!!??
- nie nahodou RK bola zodpovedna za realizaciu??!!
kdežto predávajúci vedeli že sa mi už niečo podobné stalo boli na to upozornení. preto chcem spôsobiť škodu len predávajúcim.
- to, ze predavajuci odstupili, je ich rozhodnutie, na ktore maju pravo, a to, ze Ty ako "obchodujuci partner" si sa zle zabezpecil aj pre pripad odstupenia, je to len a len tvoja chyba (resp. chyba RK, ktoru nejak hajis)
Chcel by som len vedieť či s niečim podobným nemá niekto skúsenosť, ku komu sa niekedy niekto zachoval hnusne a on sa mu za to revanžoval. Jedným slovom ako najlepšie uškodiť fyzickej osobe (v tomto prípade je fyzická osoba aj podnikateľ)
- predavajuci sa na tebe vari obohatil?
- ak predal predmet obchodu inemu a lepsie, spravil dobre, to iste by som spravila aj ja, ak by sa mi to vyplatilo
- ber to ako poucenie do buducnosti - pri kazdom obchode sa dobre zabezpec, rataj so vsetkymi moznostami,

toto nie je o zmluvách a zákone pretože pred bezcharakternými ľuďmi vás tieto neochránia. Je to len o tom že slušný človek si nesmie nechať skákať po hlave bez toho aby sa bránil.

- v obchode nehladaj charakter, a ochrana spociva v inom, nie v poulicnych technikach
..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať