Zavrieť

Porady

Účtovanie cestovného v o.z.

Ako o.z. realizujeme počas roka cesty z dôvodov rôznych brigád. ZAujímalo, by ma ako správne účtovať v PU cestovné náklady a aké doklady je potrebné k tomu mať.
Z rôznych diskusií som už riadne domotaná hlavne čo sa týka dańe za motorové vozidlá.

V súčastnosti účtujem cestovné nasledovne:
sme o.z. bez zamestnancov, členovia vlastniaci autá vozia ostatných členov na brigády .Na konci mesiaca zaúčtujem náklady na základe cestovného príkazu s vypísaním viacerých dní v ktorých bola brigáda.K príkazu mám doložený bloček o nákupe PHM z daného mesiaca,TP od auta prefotený.Sumu k výplate rátam: (spotreba z TPx cena PHM/1liter:100) +0,183 X počet kilometrov. Takto vypočítanú sumu zaúčtujem na 512/211.
Je tento postup správny? Otázne mi však je , či máme ako o.z. zaplatiť za takto používané automobily aj daň za príslušné mesiace používania na jazdy.Z diskusií na danú tému som dosť zmetená,ale vychádza mi to, že kedže nepoužívame autá na činnosť ziskovú- nemali by sme danú dať platiť.
Budem velmi rada,ak mi niekto poskytne "manuál" na účtovanie,aby som nemala časom z takto "riešených" nákladov problémy( som účtovník samouk).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Účtovanie cestovného v o.z.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.