Zavrieť

Porady

DPH a neplátca dane v Polsku

Dobrý deň poradcovia,

prosím vás všetkých, poraďte mi.Vystavili sme faktúru polskej firme,ktorá nie je plátcom DPH.My sme,tak sme museli vystaviť faktúru s DPH.Jednak neviem,ako to urobiť v programe POHODA, faktúra je vystavená v EUR a jednak do ktorého riadku daňového priznania to patrí.
Za radu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    Naozaj tu nie je nikto,kto by mi vedel pomoct a aspoň povedať,do akej skupiny to zaradiť.? Ide o uskutočnené zdanitelné plnenie,ale aké, keď DPH odvádzam ja,lebo on je neplátca DPH? PROSÍM poraďte!!!

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa je to DPH v Sk, musí byť vyčíslená v Sk, patrí to do riadku dodanie služby, resp. dodanie tovaru. Odvádzaš DPH na Slovensku, takže preto. A kurz z EUR použiješ podľa NBS v deň vystavenia VF.

    Viki je offline (nepripojený) Viki

    žena Viki
    Dobré ránko poraďáci
    Mám taký istý prípad - ako plátci DPH sme predali tovar neplátcovi DPH do Nemecka. Faktúru mám vystavenú s 19% DPH a vyčíslenú v EUR aj v Sk.
    Prosím, poraďte... V DP DPH dám základ dane do r. 1 a 3 / DPH do r. 2 ?
    Ďakujem. Viera

    DPH a neplátca dane v Polsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.