Zavrieť

Porady

Hlavný kontrolór obce

Vie niekto poradiť či za Hlavného kontrolora obce môže kandidovať poslanec obecného zastupitelstva ? Po zvolení sa vzdá funkcie poslanca. Ďakujem.

Ďakujem za radu a poprosil by som ešte o váš názor aký úväzok by bol dostačujúci pre Hlavného kontrolora v obci z 950 obyv.
Naposledy upravil Laco77 : 26.03.10 at 16:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Helga12 Pozri príspevok
    wagner, mohla by si mi prosím povedať, podľa akého zákona, či predpisu sa určuje na aký úväzok /počet hodín/ bude HK zamestnaný.
    Viem, že to schvaľujú poslanci, len mi nie je jasné, či je to podmienené počtom obyvateľov, tak ako pri stanovení výšky platu HK.
    Žiadny zákon neurčuje na aký úväzok má byť HK. Nie je to podmienené ani počtom obyvateľov. V tomto sú "rozhodovateľmi" len poslanci. Tam,kde som bola zamestnaná, bola HK na plný úväzok. Keď som prešla pracovať do inej obce, tam sa poslanci rozhodli, že sa zriadi HK viacerých obcí a na základe zmluvy medzi obcami mal potom tento HK tiež plný úväzok. Potom po voľbách poslanci rozhodli, že každá obec bude mať svojho. Tak rozhodli najprv 20 hodín pri počte obyvateľov cca 2 tisíc. Ale asi po mesiaci zvýšili uväzok na 30 hodín. Ako poslanci rozhodnú, tak je. Podľa počtu hodín určia aj "pracovnú náplň" HK. Lebo pri menšom počte úväzku predsa nemôže každý mesiac skontrolovať napr.účtovníctvo obce, školy, MŠ a ešte byť aj na zasadnutí OR, OZ apod.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    ono79 Pozri príspevok
    to je síce pekné, a ja som už o tom čítal, lebo sme hľadali možnosti ako ho odvolať, lebo podľa nás a dá sa to dokázať, keby pustil z ruky listiny a dôkazy, že dorába priebežne alebo raz za čas a koriguje účty, robí rozpočtové zmeny v súlade so zákonom kryje starostove excesy a čo je najhoršie, že už odobral podľa zákona .../1990 zástupkyni podpisové právo na potvrdzovanie úhrad na fa a iných dokladoch. Vraj to nie je potrebné a starosta môže o tom rozhodovať sám, áno je to len v právomoci starostu obce ( a kto by podľa Teba mal o tom rozhodovať?)bez ich vedomia, lebo je on tá osoba, ktorá splňa podmienky zákona ako štatútár, bola mu vyjadrená dôvera poslancami(keď mu odobria nápad na 10% ) tak im už len oznámi, že prešlo, zaplatil a stálo to toľko. A to všetko odobrí kontrolor, že je to ok. lebo má na to právo starosto. Dorábajú listiny a rôzne písomnosti na úrade a my nezmôžeme nič. Škoda... ale dobre, už len do konca roku a potom dúfame, že príde k zmene a kontrolora už neuvidíme.... neviem čo dorábajú - napíš konkrétne a neobviňuj ,keď nevieš. Inak HK je volený na šesť rokov a po skončení volebného obdobia sa mu pracovný pomer nekončí - neteš sa!

    prepáčte, že som to takto rozviedol, ale sa mi uľavilo aspoň trošku
    [QUOTE=ono79;1352415] ja som sa pýtal na poslednej schôdzy, či sa mi kontrolor vyjadrí k mojej otázke z minulého OZ, pretože sme sa bavili o veľmi zahmlenom preplatení FA na 40,000 Sk a nik o nej nevedel. Tak sa úradnička vyjadrila, že ja ako občan nemám právo vidieť túto Fa ani jej prílohy, ale že poslanci by mohli ak požiadajú. Tak sme tak aj urobili skrz jedného poslanca. No údaje sú komolené, veľmi prekvapivé, dátumy nesedia a samotné informácie sú veľmi zmätočné, nehovoriac o tom, že tieto doklady teraz predložili po 2 schôdzach, ktoré sa konali v minulom roku. Takže k obsahu sa mi nemožno vyjadrovať, pretože nie som stavbár (týkalo sa to OU), ale išlo o princíp. že nik o tom nevie a vraj starosta sa môže rozhodovať do sumy 50,000 sk.Určite to majú vo VZN kde je určené, do akej sumy môže starosta rozhodovať a keď nevieš, neobviňuj Neviem že by to bolo niekde napísané alebo stanovené. Už som si zvykol, že si ma kontrolór premeriava, ale teraz som sa ozaj zle cítil. Je to nepríjemné, keď položím otázku a dostávame my všetci úplne všeobecné odpovede. Pri tej predbežnej kontrole sa vyjadril, že tú vykonáva úradníčka a následne starosta.Má pravdu, kto by to mal robiť? prezraď mi. Zákon to presne špecifikuje Jeho ako kontrolóra sa týka už len kontrola, keďže úradníčka vystavuje všetky potrebné doklady a potom ich uzatvára štvrťročne, teda on prejde tieto v tom čase. nevyjadroval sa ani nechcel zaujať stanovisko k rozhodnutiam starostu, ale myslím si, že práve tieto rozhodnutia sú odsuhlasované úradničkou a kontrolórom.Neviem o akých rozhodnutiach píšeš - konkretizuj.[/QUOTE]

    Sojka 007 Pozri príspevok
    Darmo podávate sťažnosti anonymne. NKU sa tomu venuje len keď je pod tým podpis sťažovateľa. A už to je aj v zákone, že anonymné sťažnosti sa nebudú brať do úvahy.Inak NKU podáva iba stanovisko, ale nič nerieši - nesúdi, neodvoláva Aj keby komora kontrolórov bola, nepomohli by vám. Komota HK nie je, ale je združenie HK. Lenže HK zodpovedá za svoju prácu tomu, kto ho zvolil - teda poslancom a nie občanom. Je to presne o tom, že nepoznáš zákony a potom si myslíš, že sú všetci blbí. Ja som bola nútená naučiť sa všetky zákony, a dala som nášmu kontrolórovi ako aj poslancom dopredu najavo že zákony poznám a nenechám sa oklamať ani donútiť robiť to čo nemám a nemusím. Ak aj vy chcete niečo zmeniť musíte poznať problematiku ako aj súvisiace zákony. Aspoň tie finančné.
    Nie len finančné, ale všetky zákony potrebné pre výkon starostu, poslancov, obce ako takej, majetku obcí, účtovníctvo atď.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    ono79 Pozri príspevok
    a čo ak sa kontrolor dopustil viacerých prešľapov, ktoré je mu možno dokázať, ale podľa neho je všetko v najlepšom poriadku. tak ako sa dá odvolať kontrolora a kto ho odvoláva?
    Takto to je uvedené v zákone 369/1990 Z.z. o obecnom zriadení, výňatok z § 18a:

    Obecné zastupiteľstvo môže odvolať hlavného kontrolóra z funkcie, ak
    a) opakovane alebo zvlášť hrubým spôsobom poruší povinnosti zamestnanca alebo vedúceho zamestnanca,16)
    b) hrubo alebo opakovane zanedbáva povinnosti vyplývajúce z jeho funkcie a bol na to aspoň raz písomne upozornený obecným zastupiteľstvom,
    c) uvedie nepravdivý údaj v čestnom vyhlásení podávanom podľa § 18 ods. 1 alebo v údajoch o svojich majetkových pomeroch.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    ono79 Pozri príspevok
    ešte doplním, že sme sa obrátili na NKU, ale z dôvodu obavy o osobný atak zo strany starostu a jeho rodiny a kontrolora, sme toto podanie na NKU dali anonymne. Samozrejme, že nemáme teda možnosť skontrolovať to a nevieme či sa to vôbec ujalo. POukazovali sme na prešľapy a aj samotné skutkočnosti, ale nevieme aké a či vôbec boli nejaké zmeny. Na stránke NKU som prečítal správy ktoré oni vypracovali a pomenovali problémy, ktoré zistili v kontrol. obciach. Ak by len to bolo, tak vlastne žiaden osob by z toho nebol, lebo išlo by zo strany NKU o pomenovanie problémov a žiadanie o nápravu. Zase finančná kontrola rieši konkrétne zlyhania finančnou pokutou, ktorú by sme boli nútení platiť z rozpočtu, tým pádom by to asi nebolo dobré, pretože tak či tak by to nemalo osobnú ujmu. Nechcem tu rozširovať nejaké poplašné správy, ale NKU nerieši len žiada nápravy, a finačná no neviem.... tak a čo komora kontrolorov, existuje niečo takéto?
    Ajaj, to je tak, keď sa niekto nevie postaviť problému čelom, ale stavia sa bokom alebo ešte lepšie zo zadu. Nikto nemá v rukách väčšie páky na kontroly ako poslanci obecného zastupiteľstva. Môžu si navrhnúť čo budú kontrolovať, schváliť kontrolu, vykonať kontrolu a potom ešte aj rozhodnúť o výsledku kontroly. Chýba vám akurát už len odvaha. Nečakajte, že za vás niekto problémy porieši a už vôbec nie kontrolór z cudzej obce, ten by vám mohol len poradiť, nič viac.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Laco77 Pozri príspevok
    Vie niekto poradiť či za Hlavného kontrolora obce môže kandidovať poslanec obecného zastupitelstva ? Po zvolení sa vzdá funkcie poslanca. Ďakujem.
    Prečo by nemohol. To ešte neznamená, že keď sa niekto prihlási do výberového konania, že aj vyhrá. V prípade, že áno, tak sa vzdá mandátu poslanca, lebo je to nezlučiteľné s funkciou hlavného kontrolóra.
    Naposledy upravil susann2 : 24.03.10 at 12:30

    ono79 je offline (nepripojený) ono79

    ono79
    a čo ak sa kontrolor dopustil viacerých prešľapov, ktoré je mu možno dokázať, ale podľa neho je všetko v najlepšom poriadku. tak ako sa dá odvolať kontrolora a kto ho odvoláva?

    ono79 je offline (nepripojený) ono79

    ono79
    to je síce pekné, a ja som už o tom čítal, lebo sme hľadali možnosti ako ho odvolať, lebo podľa nás a dá sa to dokázať, keby pustil z ruky listiny a dôkazy, že dorába priebežne alebo raz za čas a koriguje účty, kryje starostove excesy a čo je najhoršie, že už odobral podľa zákona .../1990 zástupkyni podpisové právo na potvrdzovanie úhrad na fa a iných dokladoch. Vraj to nie je potrebné a starosta môže o tom rozhodovať sám, bez ich vedomia, lebo je on tá osoba, ktorá splňa podmienky zákona ako štatútár, bola mu vyjadrená dôvera poslancami(keď mu odobria nápad na 10% ) tak im už len oznámi, že prešlo, zaplatil a stálo to toľko. A to všetko odobrí kontrolor, že je to ok. lebo má na to právo starosto. Dorábajú listiny a rôzne písomnosti na úrade a my nezmôžeme nič. Škoda... ale dobre, už len do konca roku a potom dúfame, že príde k zmene a kontrolora už neuvidíme....

    prepáčte, že som to takto rozviedol, ale sa mi uľavilo aspoň trošku

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    ono79 Pozri príspevok
    to je síce pekné, a ja som už o tom čítal, lebo sme hľadali možnosti ako ho odvolať, lebo podľa nás a dá sa to dokázať, keby pustil z ruky listiny a dôkazy, že dorába priebežne alebo raz za čas a koriguje účty, kryje starostove excesy a čo je najhoršie, že už odobral podľa zákona .../1990 zástupkyni podpisové právo na potvrdzovanie úhrad na fa a iných dokladoch. Vraj to nie je potrebné a starosta môže o tom rozhodovať sám, bez ich vedomia, lebo je on tá osoba, ktorá splňa podmienky zákona ako štatútár, bola mu vyjadrená dôvera poslancami(keď mu odobria nápad na 10% ) tak im už len oznámi, že prešlo, zaplatil a stálo to toľko. A to všetko odobrí kontrolor, že je to ok. lebo má na to právo starosto. Dorábajú listiny a rôzne písomnosti na úrade a my nezmôžeme nič. Škoda... ale dobre, už len do konca roku a potom dúfame, že príde k zmene a kontrolora už neuvidíme....

    prepáčte, že som to takto rozviedol, ale sa mi uľavilo aspoň trošku
    Hlavný kontrolór sa zodpovedá za svoju prácu poslancom. Vy ho môžete požiadať čo bude kontrolovať a môže to byť aj za vašej prítomnosti. Pozrite si napr. ako sa dodržiava zákon o predbežnej kontrole. Možností je viac, nie všetko sa dá zakamuflovať, ale treba sa v tom vyznať.

    ono79 je offline (nepripojený) ono79

    ono79
    ja som sa pýtal na poslednej schôdzy, či sa mi kontrolor vyjadrí k mojej otázke z minulého OZ, pretože sme sa bavili o veľmi zahmlenom preplatení FA na 40,000 Sk a nik o nej nevedel. Tak sa úradnička vyjadrila, že ja ako občan nemám právo vidieť túto Fa ani jej prílohy, ale že poslanci by mohli ak požiadajú. Tak sme tak aj urobili skrz jedného poslanca. No údaje sú komolené, veľmi prekvapivé, dátumy nesedia a samotné informácie sú veľmi zmätočné, nehovoriac o tom, že tieto doklady teraz predložili po 2 schôdzach, ktoré sa konali v minulom roku. Takže k obsahu sa mi nemožno vyjadrovať, pretože nie som stavbár (týkalo sa to OU), ale išlo o princíp. že nik o tom nevie a vraj starosta sa môže rozhodovať do sumy 50,000 sk. Neviem že by to bolo niekde napísané alebo stanovené. Už som si zvykol, že si ma kontrolór premeriava, ale teraz som sa ozaj zle cítil. Je to nepríjemné, keď položím otázku a dostávame my všetci úplne všeobecné odpovede. Pri tej predbežnej kontrole sa vyjadril, že tú vykonáva úradníčka a následne starosta. Jeho ako kontrolóra sa týka už len kontrola, keďže úradníčka vystavuje všetky potrebné doklady a potom ich uzatvára štvrťročne, teda on prejde tieto v tom čase. nevyjadroval sa ani nechcel zaujať stanovisko k rozhodnutiam starostu, ale myslím si, že práve tieto rozhodnutia sú odsuhlasované úradničkou a kontrolórom.

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    ono79 Pozri príspevok
    ja som sa pýtal na poslednej schôdzy, či sa mi kontrolor vyjadrí k mojej otázke z minulého OZ, pretože sme sa bavili o veľmi zahmlenom preplatení FA na 40,000 Sk a nik o nej nevedel. Tak sa úradnička vyjadrila, že ja ako občan nemám právo vidieť túto Fa ani jej prílohy, ale že poslanci by mohli ak požiadajú. Tak sme tak aj urobili skrz jedného poslanca. No údaje sú komolené, veľmi prekvapivé, dátumy nesedia a samotné informácie sú veľmi zmätočné, nehovoriac o tom, že tieto doklady teraz predložili po 2 schôdzach, ktoré sa konali v minulom roku. Takže k obsahu sa mi nemožno vyjadrovať, pretože nie som stavbár (týkalo sa to OU), ale išlo o princíp. že nik o tom nevie a vraj starosta sa môže rozhodovať do sumy 50,000 sk. Neviem že by to bolo niekde napísané alebo stanovené. Už som si zvykol, že si ma kontrolór premeriava, ale teraz som sa ozaj zle cítil. Je to nepríjemné, keď položím otázku a dostávame my všetci úplne všeobecné odpovede. Pri tej predbežnej kontrole sa vyjadril, že tú vykonáva úradníčka a následne starosta. Jeho ako kontrolóra sa týka už len kontrola, keďže úradníčka vystavuje všetky potrebné doklady a potom ich uzatvára štvrťročne, teda on prejde tieto v tom čase. nevyjadroval sa ani nechcel zaujať stanovisko k rozhodnutiam starostu, ale myslím si, že práve tieto rozhodnutia sú odsuhlasované úradničkou a kontrolórom.
    Ak máte podozrenie, že starosta svojvoľne porušuje rozpočtový zákon treba zozbierať dôkazy a snažiť sa oboznámiť tým čo najviac ľudí v dedine. Treba však aby ste počítali s tým , že sa to dozvie.Ak ho ľudia majú radi máte problém , ale ak nie budú voľby tie rozhodnú. Problémom zvyknú byť rómovia, ktorých si takýto starostovia chovajú v bavlnke aby ich volili. Ak vo voľbách predsa len prejde je tu ešte jedna nádej zvaná NKÚ. Potrebujete však dôkazy aby tam prišli, inak len požiadajú starostu o vyjadrenie a na úrad neprídu. Najťažšie je dokázať obci porušenie hospodárnosti, efektívnosti a účinnosti a na NKÚ to vedia veľmi dobre. Preto je len na vás aby vo voľbách takýto starosta neprešiel.Treba dobrého protikandidáta , obľúbeného medzi ľuďmi, ktorý už niečo dokázal. Držím palce.
    Inak ak má starosta schválené , že môže rozhodnúť do sumy 50 000,- museli to poslanci schváliť a vtomto prípade zákon o rozpočtových pravidlách neporušil.Je to bežná prax, aby sa zabezpečila pružnosť obecného úradu. údaje na fa musia byť správne, úplné a zrozumiteľné, inak sa poruší zákon o účtovníctve.

    ono79 je offline (nepripojený) ono79

    ono79
    Sojka 007 Pozri príspevok
    . Ak vo voľbách predsa len prejde je tu ešte jedna nádej zvaná NKÚ. Potrebujete však dôkazy aby tam prišli, inak len požiadajú starostu o vyjadrenie a na úrad neprídu. Najťažšie je dokázať obci porušenie hospodárnosti, efektívnosti a účinnosti a na NKÚ to vedia veľmi dobre. Preto je len na vás aby vo voľbách takýto starosta neprešiel.Treba dobrého protikandidáta , obľúbeného medzi ľuďmi, ktorý už niečo dokázal. Držím palce.
    Tých porušení je viacero. Boli by dokázataľné keby boli dostupné pre poslancov. Z toho čo tu čítam, musím priznať že sa to číta dobre. Ale realita je u nás niekde inde. Starosta v podstate nie je zlý človek, len je ľahko ovplyvniteľný. A preto si s ním robí (podľa mňa) kontrolór čo chce. Naša obec má do 400 obyvateľov a rozpočet tak ako mu vychádza. no to ako sa u nás hospodári, to je bieda. Súhlasím, že by mala byť starostom žena. Tá vie (mala by) hospodáriť s peniazmi a tým ponúkne väčšie možnosti na riešenia. Kontrolórovi nemôžeme - teda môžeme len hovoriť. Nič sa nezmenilo a podľa neho je všetko v najlepšom poriadku. Napr. starostu máme na 1/3 úväzok a kontrolor mu priznal stravné. Keby bola dohoda, že v týždni je tam dajme tomu 2 dni po 8 hodín a potom už tam nepáchne, tak nech ich má za tie dni. Ale on nie je na úrade vôbec, a keď tak na chvíľu aj to je problém sa s ním stretnúť... (už sa mi to stalo a to sme boli dohodnutý) a potom je problém čo len poukazovať na tieto veci, lebo mu vraj nedoprajeme. Že čo on za 7 tis. mesačne. Tak za 3,5 roka neurobil nič a on takto.... prepáčte sklzol som k hodnoteniu stavu....
    Otázka: Je možné niekde napísať alebo je nejaká komora kontrolórov, kde by sme mohli upozorniť na obavu z nespodárnosti a porušovania zákonov?

    ono79 je offline (nepripojený) ono79

    ono79
    ešte doplním, že sme sa obrátili na NKU, ale z dôvodu obavy o osobný atak zo strany starostu a jeho rodiny a kontrolora, sme toto podanie na NKU dali anonymne. Samozrejme, že nemáme teda možnosť skontrolovať to a nevieme či sa to vôbec ujalo. POukazovali sme na prešľapy a aj samotné skutkočnosti, ale nevieme aké a či vôbec boli nejaké zmeny. Na stránke NKU som prečítal správy ktoré oni vypracovali a pomenovali problémy, ktoré zistili v kontrol. obciach. Ak by len to bolo, tak vlastne žiaden osob by z toho nebol, lebo išlo by zo strany NKU o pomenovanie problémov a žiadanie o nápravu. Zase finančná kontrola rieši konkrétne zlyhania finančnou pokutou, ktorú by sme boli nútení platiť z rozpočtu, tým pádom by to asi nebolo dobré, pretože tak či tak by to nemalo osobnú ujmu. Nechcem tu rozširovať nejaké poplašné správy, ale NKU nerieši len žiada nápravy, a finačná no neviem.... tak a čo komora kontrolorov, existuje niečo takéto?

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    ono79 Pozri príspevok
    ešte doplním, že sme sa obrátili na NKU, ale z dôvodu obavy o osobný atak zo strany starostu a jeho rodiny a kontrolora, sme toto podanie na NKU dali anonymne. Samozrejme, že nemáme teda možnosť skontrolovať to a nevieme či sa to vôbec ujalo. POukazovali sme na prešľapy a aj samotné skutkočnosti, ale nevieme aké a či vôbec boli nejaké zmeny. Na stránke NKU som prečítal správy ktoré oni vypracovali a pomenovali problémy, ktoré zistili v kontrol. obciach. Ak by len to bolo, tak vlastne žiaden osob by z toho nebol, lebo išlo by zo strany NKU o pomenovanie problémov a žiadanie o nápravu. Zase finančná kontrola rieši konkrétne zlyhania finančnou pokutou, ktorú by sme boli nútení platiť z rozpočtu, tým pádom by to asi nebolo dobré, pretože tak či tak by to nemalo osobnú ujmu. Nechcem tu rozširovať nejaké poplašné správy, ale NKU nerieši len žiada nápravy, a finačná no neviem.... tak a čo komora kontrolorov, existuje niečo takéto?
    Darmo podávate sťažnosti anonymne. NKU sa tomu venuje len keď je pod tým podpis sťažovateľa. Aj keby komora kontrolórov bola, nepomohli by vám. Ja som bola nútená naučiť sa všetky zákony, a dala som nášmu kontrolórovi ako aj poslancom dopredu najavo že zákony poznám a nenechám sa oklamať ani donútiť robiť to čo nemám a nemusím. Ak aj vy chcete niečo zmeniť musíte poznať problematiku ako aj súvisiace zákony. Aspoň tie finančné.

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    Wagner máš úplnú pravdu. Nemala som čas sa rozpisovať, ale musím uznať vystihol si podstatu celého problému lepšie ako ja.Vidím že tomu rozumieš.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Sojka 007 Pozri príspevok
    Wagner máš úplnú pravdu. Nemala som čas sa rozpisovať, ale musím uznať vystihol( opravujem - vystihla ) si podstatu celého problému lepšie ako ja.Vidím že tomu rozumieš.
    Ďakujem za uznanie

    Helga12 je offline (nepripojený) Helga12

    Helga12
    wagner, mohla by si mi prosím povedať, podľa akého zákona, či predpisu sa určuje na aký úväzok /počet hodín/ bude HK zamestnaný.
    Viem, že to schvaľujú poslanci, len mi nie je jasné, či je to podmienené počtom obyvateľov, tak ako pri stanovení výšky platu HK.

    ono79 je offline (nepripojený) ono79

    ono79
    úvodom sa Vám chcem ospravedlniť, že som neuviedol konkrétne písomnosti, pri ktorých mám podozrenie. Ja ich uviesť neviem, pretože som len občan. na list o prístupe k informácia mi odpovedali, že nie sú povinní mne niečo ukazovať, teda že poslancom áno. naša zastupkyňa by vám mohla napísať viac. No neviem či už bola na tejto stránke a či by chcela komunikovať takto. Zároveň sa Vám chcem poďakovať za vaše poznámky a príspevky. To že dorábajú, to je určité, ale pomenovať nemôžem presne, pretože nemám listiny v rukách. Prečo som si taký istý.... pretože keď som položil otázku, odpoveď bola veľmi vyhýbavá a listiny nik nechce ukazovať. Pričom stačilo by prejsť cez chodbu do kancelárie úradníčky, ktorá nám robí účtovníctvo. Môžem uviesť, že naši poslanci nijak obzvlášť nemajú záujem o zákulisie, to len zástupkyňa reaguje a má prehľad, pretože podľa mojich vedomostí sa pripravuje na každe zasadnutie a nosí so sebou zápisnice a ďalšie listiny. K tomu HK - to je ťažko sa vyjadrovať. sľubujem, že ak, tak budem konkrétny. No nateraz neviem uviesť, čo všetko a kedy bolo zmenené, pretože do dnešného dňa od zvolenia starostu v roku 2006 som videl iba raz podklady pre rozpočet v r. 2009 a to ako návrh na čerpanie(ak sa dobre vyjadrujem). Mňa osobne zaujíma táto problematika, ale zákonov som ešte veľa neštudoval. No študovať ich v predstihu ako informácia že niečo také existuje- to radšej už niečo konkrétne riešiť.
    Určite to majú vo VZN kde je určené, do akej sumy môže starosta rozhodovať a keď nevieš, neobviňuj

    tu sa musím pozastaviť, pretože práve so zástupkyňou sme toto rozoberali a nepovedala mi že to vo VZN má byť. Teda ak to tam nie je, potom to treba hľadať v zákone o obecnom zriadení, alebo hospodárení obce, alebo kde?

    Pravdou je, že je ľahké vypichovať chyby, no určite zložitejšie všetko ustriehnuť a dodržať v medzi zákonov. ....
    Naposledy upravil ono79 : 06.04.10 at 10:20 Dôvod: hlava deravá

    ono79 je offline (nepripojený) ono79

    ono79
    boli voľby a do čela sa dostala žena starostu. takže máme starostku. Kontrolór sa vyjadril, že plne stojí za svoju prácou a všetky otázky môže zodpovedať. Tak sme mu položili otázku,prečo nemá schválený záverečný účet z r. 2009 a prečo ani raz nenamietal konanie starostu, pričom nemá odsuhlásené uzneseniami veci, ktoré urobil a minul tak aj rezervný fond obce, ktorý bol na prípojky kanalizácie pre domácnosti. Na to odpovedal, že mu nekladieme otázky, len útočime. A ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.