Zavrieť

Porady

Usporiadat
kacena666 kacena666

kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

áno azla, v roku 2008 je HV vo výkazoch rovnaký. VZ u nás ani neexistuje, tu je to také všelijaké :-(
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Tak potom urob účtovanie na účte 431 - tak ako som Ti napísala, aby sa Ti účet 431-HV v schval. konaní vynuloval.
0 0
kacena666 kacena666

kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

:-(((( zostatok na 431 som naúčtovala, avšak vo výkaze a súvahe sa mi nič nezmenilo, ja už neviem.
nechcem už byť účtovníčkou.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

OK - účet 431 je nulovy, tak ako ma byť.

Ideme Ďalej.
Aký máš ďalší problém ?
Nesedí Ti S a VZ a S ?
Urob si ich na centy a zisti presný rozdiel.
1 0
kacena666 kacena666

kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

azla, tak si predstav, dala som vytlačiť výkazy nezaokrúhlene a Súvaha aj VZaS sú rovnaké t.j. 5 913,78 €.
Dám tlačiť na celé eurá a Súvaha 5 913,- €, VZaS 5 916,- €. Tak ja už nechápem. Robím v oberone.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
kacena666 Pozri príspevok
azla, tak si predstav, dala som vytlačiť výkazy nezaokrúhlene a Súvaha aj VZaS sú rovnaké t.j. 5 913,78 €.
Dám tlačiť na celé eurá a Súvaha 5 913,- €, VZaS 5 916,- €. Tak ja už nechápem. Robím v oberone.
Rozdiel je v zaokrúhlení, uprav VZaS tak,aby sedel so súvahou a máš to.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

kacena666 Pozri príspevok
azla, tak si predstav, dala som vytlačiť výkazy nezaokrúhlene a Súvaha aj VZaS sú rovnaké t.j. 5 913,78 €.
Dám tlačiť na celé eurá a Súvaha 5 913,- €, VZaS 5 916,- €. Tak ja už nechápem. Robím v oberone.
Ak Ti to sedí na centy, potom je všetko v poriadku.
Rozdiel je zo zaokruhlenia, tak ako som písala v príspevku č. 9

Ak Ti "sedí" S a VZaS vyjadrený v eurách na dve des. miesta, potom rozdiel je naozaj iba v zaokrúhlení.

Ide o to, že program Ti zaokruhli napr
jeden riadok 1,52 na 2
druhý riadok 4,57 na 5
tretí riadok 1,51 na 2
štvrtý riadok 7,63 na 8

a ono sa to nazbiera, že na presné čísla maš 15,23 a po zaokrúhlení 17.

Takže, Ty si pozri kde môžu byť takéto situácie a jednoducho si uprav zaokruhlenie na nejakom jednom alebo dvoch riadkoch, aby so dostala HV taký ako maš na presné čísla.
Zaokruhli tak, aby si mala aj V aj S číslo 5 914.,-
3 0
kacena666 kacena666

kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

idem na to, teraz mám v očiach nie slzy zúfalstva ale dojatia a úľavy, som ti nesmierne vďačná. ako aj všetkým ostatným.
0 0
kacena666 kacena666

kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

no a to som si myslela, že už mi je všetko jasné, avšak nie je to tak. akonáhle upravím jeden riadok, zmena je hneď nielen vo VZaS ale aj v Súvahe a stále dookola. Už asi musím pripadať ako debko, aj sama sebe tak pripadám :-( skúste mi ešte poradiť.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Vo VZaS maš - 5916.......v Suvahe maš......5913......na drobné Ti vychádza 5914,-

Ideš opraviť.
V Súvahe potrebuješ pridať 1....dosiahneš to tak, že napr. v r. 106 uberieš 1
Vo VZaS potrebuješ ubrať 2...dosiahneš to tak, že zvýšiš N alebo znížiš V.
Povedzme v r. 10 pridaj 2
2 0
kacena666 kacena666

kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

ako chápem zvýšiť N alebo znížiť V, ale ved technicky to nejde, predsa účet ma svoj súvsťažný účet, ak upravim jeden z nich automaticky mi prepočíta aj ten súvsťažný. a ked to natvrdo prepíšem, vypočíta mi rozdiel zo zaokruhlenia. :-(((
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

V programe keĎ si dam urobiť Výkaz (ten ktorý je na celé eurá), tak mám možnosť vstupiť do konkretného riadku a opraviť ho a až potom ho vytlačiť.
Je to aj na také zásahy, ako potrebuješ teraz ty, že maš rozdiel iba z titulu zaokruhlenia.
Neviem aky maš soft.
To by Ti vedel poradiť niekto, kto používa taky istý.
0 0
kacena666 kacena666

kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

ja používam oberon, ked dám robiť súvahu, vtedy sa ma opýta "upresniť zaokrúhlenie výkazu: upraviť riadok ..... o sumu ... tis. "
0 0
kacena666 kacena666

kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

azla, máááááááám to kurnik šopa, jak by som si s prepáčením zahrešila, ale poriadne.
ešte raz obrovská obrovská vďaka.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Teším sa skoro tak, akoby to bolo moje účto.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať