Zavrieť

Porady

Problem mozem uplatnit DPH???

Prosim Vas velmi o radu spolocnost si prenajala vozidla od inej spolocnosti na zaklade zmluvy a teraz nastal problem NDS vystavuje doklady na ich firmu teda ICO, IC DPH lebo su majetkom tej firmy od ktorej ich mame v nájme teraz co tie faktury od NDS nám musia prefakturovat alebo co mame robiť lebo to platíme v hotovosti neviem si s tým radi poradite mi vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanna Pozri príspevok
    Prosim Vas velmi o radu spolocnost si prenajala vozidla od inej spolocnosti na zaklade zmluvy a teraz nastal problem NDS vystavuje doklady na ich firmu teda ICO, IC DPH lebo su majetkom tej firmy od ktorej ich mame v nájme teraz co tie faktury od NDS nám musia prefakturovat alebo co mame robiť lebo to platíme v hotovosti neviem si s tým radi poradite mi vdaka
    Faktúry majú byť od tej spoločnosti, od ktorej ste si ich podľa zmluvy prenajali.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    tweety tak tie faktury mam dat tej firme od ktorej mame tie autobusy prenajate a oni mi ich musia prefakturoavat prosim poradte

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanna Pozri príspevok
    tweety tak tie faktury mam dat tej firme od ktorej mame tie autobusy prenajate a oni mi ich musia prefakturoavat prosim poradte
    Áno, nie sú vyhotovené na vašu firmu, tak si ich nemôžete dať ani do účtovníctva, a už vôbec uplatniť nárok na odpočet dane.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    no a ked to dame do zmluvy ze pri prenajme vozidiel budeme platit my toto myto aj tak nam ho musia prefakturovat ???

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    tak neviete mi nejako poradit na koho sa mam obratit nikto nema vozidla v prenajme a ako riesite to myto prosim

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Ak otázka znie:
    Vaša Fi A má prenajaté vozidlá od firmy V-vlastníka. NDS fakturuje za mýto firme V ako vlastníkovi. Je to ale za kilometre, ktoré najazdila Vaša firma A na vozidlách firmy V. Neviem ,či NDS musí uzavierať zmluvy s vlastnikmi ale asi to tak je vo Vašom prípade. Preto NDS posiela Fa na firmu V a tá by to vašej firme A mala prefakturovať.

    Problem mozem uplatnit DPH???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.