Zavrieť

Porady

auto na lízing - s.r.o

Prosím, poraďte mi!
SRO má auto na lízing, t.j. auto nie je majetkom firmy, ale líz.spoločnosti.
Čo všetko musí mať firma, aby si mohla dať PHM do nákladov.

Mám taký dojem, že doteraz jednoducho si naúčtovali každý bloček do nákladov - neviedli knihu jázd, asi nemajú zaplatenú ani cestnú daň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Laura1
    Prosím, poraďte mi!
    SRO má auto na lízing, t.j. auto nie je majetkom firmy, ale líz.spoločnosti.
    Čo všetko musí mať firma, aby si mohla dať PHM do nákladov.

    Mám taký dojem, že doteraz jednoducho si naúčtovali každý bloček do nákladov - neviedli knihu jázd, asi nemajú zaplatenú ani cestnú daň.
    Auto malo byť prihlásené k dani z motorových vozidiel do 15-tich dní od pridelenia ev.čísla a daň tiež odvedená. Náklady bez týchto náležitostí nie je možné uplatniť.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Paula
    Auto malo byť prihlásené k dani z motorových vozidiel do 15-tich dní od pridelenia ev.čísla a daň tiež odvedená. Náklady bez týchto náležitostí nie je možné uplatniť.
    Tiež hodne diskutovaná téma. Ja som zatiaľ stále nečítal § alebo aspoň nejaké opatrenie MF, ktoré by daňovú uznateľnosť nákladov na prevádzku vozidla preukázateľne využívaného na dosahovanie zdaniteľných príjmov viazalo na podmienku prihlásenia vozidla resp. zaplatenie cestnej dane. V praxi síce niektorí kontrolóri takéto výdavky neuznávajú, ale podľa mňa bez právneho základu. Jediné, s čím daňovník musí počítať, sú sankcie za oneskorené zaplatenie resp. prípadné spätné dorubenie cestnej dane resp. dane z MV. Samozrejme, najlepšie je tú daň zaplatiť v lehote stanovenej zákonom.

    auto na lízing - s.r.o

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.