Zavrieť

Porady

opravne danove priznanie

Dobry.Potrebovala by som poradit.Muz zacal podnikat ako zivnostnik v decembri 2009,urobila som danove B,ale do nakladov som mu uviedla iba dotaciu z uradu prace vo vyske2416,-e.a uplatnila som vydavky percentom.Vysiel mu zaklad dane 1449,-e s coho mu vysiel aj vysoky preddavok na dan za zdravotne,ale teraz som zistila ze som to neurobila dobre a mala som mu s toho prispevku uplatnit len to co minul a to aj odpisat a tym padom by bol na nule.MOZEM teda podat opravne danove priznanie,nebude mat z toho nejaky problem alebo co.Dakujem Ada.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ADAAA Pozri príspevok
Prosim vas,zistila som ze danovy urad mu moze vyrubit aj nejaku sankciu za ddp,neviete nieco o tom suvisiace s mojim pripadom.Dakujem...
Zákon o správe daní a poplatkov

§ 35
Správne delikty

Na začiatok
(1) Správca dane uloží daňovému subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska a

a) kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo dodatočnom hlásení,
b) dane alebo rozdielu dane určenej dohodou medzi daňovým subjektom a správcom dane (§ 29 ods. 5),
c) dane alebo rozdielu dane určenej správcom dane podľa pomôcok (§ 29 ods. 6),
d) kladného rozdielu medzi vlastnou daňovou povinnosťou11ac) zistenou správcom dane a vlastnou daňovou povinnosťou11ac) uvedenou v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní,
e) kladného rozdielu medzi nadmerným odpočtom11ad) uvedeným v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní a nadmerným odpočtom11ad) zisteným správcom dane,
f) súčtu vlastnej daňovej povinnosti11ac) zistenej správcom dane a nadmerného odpočtu11ad) uvedeného v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní,
g) kladného rozdielu medzi uplatneným vrátením dane v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v žiadosti o vrátenie dane, alebo v dodatočnej žiadosti a nižšou daňou zistenou správcom dane podľa osobitného zákona, 1b)
h) kladného rozdielu medzi daňou, ktorá mala byť podľa osobitného zákona6ec) zaplatená bez podania daňového priznania alebo hlásenia, zistenou správcom dane a daňou, ktorá bola zaplatená podľa osobitného zákona6ec) bez podania daňového priznania alebo hlásenia,
i) dane zistenej správcom dane, ktorá mala byť podľa osobitných zákonov11ab) zaplatená bez podania daňového priznania alebo hlásenia.

(3) Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie z rozdielu medzi daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení a vyššou daňou uvedenou daňovým subjektom v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení, správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške. Rovnako sa postupuje, ak daňový subjekt dodatočným daňovým priznaním zvýši vlastnú daňovú povinnosť11ac) alebo zníži nadmerný odpočet11ad) uvedený v daňovom priznaní; tento postup sa uplatní aj pri podaní daňového priznania, ktorým sa zníži uplatnené vrátenie dane.1b) Ak daňový subjekt podal dodatočné daňové priznanie, ktorým si znížil nadmerný odpočet uvedený v daňovom priznaní, pred vrátením nadmerného odpočtu alebo pred započítaním nadmerného odpočtu, správca dane pokutu neuloží. Ak daňový subjekt opraví dodatočným daňovým priznaním nadmerný odpočet11ad) uvedený v daňovom priznaní na vlastnú daňovú povinnosť, 11ac) správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške zo súčtu vlastnej daňovej povinnosti11ac) uvedenej v dodatočnom daňovom priznaní a nadmerným odpočtom11ad) uvedeným v daňovom priznaní; ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie pred vrátením nadmerného odpočtu alebo pred započítaním nadmerného odpočtu podľa osobitného zákona, 11ad) správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške z vlastnej daňovej povinnosti uvedenej v tomto dodatočnom daňovom priznaní.
Naposledy upravil Zita5 : 01.04.10 at 16:32
0 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

ADAAA Pozri príspevok
Prosim vas,zistila som ze danovy urad mu moze vyrubit aj nejaku sankciu za ddp,neviete nieco o tom suvisiace s mojim pripadom.Dakujem...
Mohol by mať sankciu (sankčný úrok), ak do 31.3. nezaplatil tú pôvodne vypočítanú, vysokú daň. Ale to dúfam zaplatil.
Ak nie, treba sa s tým DDP poponáhľať, nech tam nenabehne priveľa dní omeškania. Pozitívna info - úrok do 16,59 sa nevyrubuje.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ADAAA Pozri príspevok
Dobry.Potrebovala by som poradit.Muz zacal podnikat ako zivnostnik v decembri 2009,urobila som danove B,ale do nakladov som mu uviedla iba dotaciu z uradu prace vo vyske2416,-e.a uplatnila som vydavky percentom.Vysiel mu zaklad dane 1449,-e s coho mu vysiel aj vysoky preddavok na dan za zdravotne,ale teraz som zistila ze som to neurobila dobre a mala som mu s toho prispevku uplatnit len to co minul a to aj odpisat a tym padom by bol na nule.MOZEM teda podat opravne danove priznanie,nebude mat z toho nejaky problem alebo co.Dakujem Ada.
Ak okrem dotácie nemal žiadne iné príjmy, daň mu nevyjde platiť žiadna, ani odvody do sociálnej posťovne (príjem nepresiahol 12-násobok min. VZ).
Preddavky na zdr. poistenie budú z vymer. základu cca 677 € - teda viac ako 2-násobok minima.

Chybu môžeš "opraviť" podaním dodatočného daňového priznania tak, že mu urobíš účtovníctvo. K DP prikladáš výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch (pri jednoduchom účtovníctve).
0 0