Zavrieť

Porady

odvody dane za dohodárov

Prosím pekne, viete mi niekto poradiť ako je to pri dohodároch: dohoda o pracovnej činnosti, o brigádnickej práci študenta..., či sa za nich odvádza zrážková daň aj v prípade ak mi podpíšu VYHLÁSENIE NA ZDANENIE PRÍJMOV??, teda či si aj oni môžu uplatňovať nezdaniteľnú časť na daňovníka mesačne??, alebo je potrebné odvádzať zrážkovú daň a nárok na vrátenie budú mať až následne pri daňovom priznaní?? ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    citterberg Pozri príspevok
    Prosím pekne, viete mi niekto poradiť ako je to pri dohodároch: dohoda o pracovnej činnosti, o brigádnickej práci študenta..., či sa za nich odvádza zrážková daň aj v prípade ak mi podpíšu VYHLÁSENIE NA ZDANENIE PRÍJMOV??, teda či si aj oni môžu uplatňovať nezdaniteľnú časť na daňovníka mesačne??, alebo je potrebné odvádzať zrážkovú daň a nárok na vrátenie budú mať až následne pri daňovom priznaní?? ďakujem pekne
    aj na DoPČ a DoVP je možné podpísať Vyhlásenie, ale len v tom prípade ak už dotyční zamestnanci nepodpísali niekde inde.

    ak nemôžu podpísať z titulu, že majú podpísané napr. u hlavného zamestnávateľa, je potrebné z odmeny zraziť daň a odviesť štátu, vysporiada sa to v RZD alebo v DP, kde sa zrážková daň môže považovať za preddavkovú

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    citterberg Pozri príspevok
    Prosím pekne, viete mi niekto poradiť ako je to pri dohodároch: dohoda o pracovnej činnosti, o brigádnickej práci študenta..., či sa za nich odvádza zrážková daň aj v prípade ak mi podpíšu VYHLÁSENIE NA ZDANENIE PRÍJMOV??, teda či si aj oni môžu uplatňovať nezdaniteľnú časť na daňovníka mesačne??, alebo je potrebné odvádzať zrážkovú daň a nárok na vrátenie budú mať až následne pri daňovom priznaní?? ďakujem pekne
    Ak nemajú podpísané Vyhlásenie u iného zamestnávateľa, tak ho môžu podpísať. Nevadí, že pracujú iba na dohodu. Aj dohodári si môžu uplatňovať NČ mesačne...

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    citterberg Pozri príspevok
    takže v tom prípade že pracujú iba u mňa nemusím odvádzať zrážkovú daň za takéto odmeny?
    Nie.

    citterberg je offline (nepripojený) citterberg

    citterberg
    takže v tom prípade že pracujú iba u mňa nemusím odvádzať zrážkovú daň za takéto odmeny?

    odvody dane za dohodárov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.