Zavrieť

Porady

prehľad za I.štvrťrok 2010 +vysporiadanie RZD

Dobrý deň, prosím o radu.
Urobila som zamestnancom RZD za rok 2009, kde vyšli preplatky, doplatenie daňového bonusu aj zamestnanecká prémia. Všetky tieto preplatky som chcela "použiť" na znižovanie odvodov preddavkov na daň počas roka. Program mi však automaticky vygeneroval tlačivo prehľadu za I. štvrťrok, kde vyplnil tabuľky so žiadosťou o vrátenie sumy rozdielu daňového bonusu aj zamestnaneckej prémie. Chcem sa teda spýtať, či je možné požiadať o vrátenie daňového bonusu a zam. prémie a zvyšok použiť na znižovanie preddavkov? Ak áno, je potrebné doložiť na DÚ aj nejakú žiadosť? Alebo je možnosť použiť celú sumu na znižovanie preddavkov a jednoducho ručne prepísať prehľad, alebo je možnosť požiadať o vrátenie komplet celej sumy. Asi trocha komplikovane napísané, prepáčte. Vďaka za pomoc.
Usporiadat
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Ešte sa chcem opýtať, to má byť žiadosť iba formou listu alebo je na to predpísané tlačivo. Nepísali ste to už niekto?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja som posielala túto žiadosť - je to formou listu. Niektoré DÚ chcú aj zoznam zemestnancov a sumu RZD - ja som priložila výstup z programu RZD - zoznam.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Tak ešte raz pekne ďakujem za rady.
0 0
alex777 alex777

alex777 je offline (nepripojený) alex777

niektoré DÚ chcú aj kópie RZD, nielen zoznam. a dokonca niektoré správkyne v BA žiadali aj výplatné pásky za mesiac, v ktorom boli preplatky zamestnancom vyplatené!!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať