Zavrieť

Porady

Daňová kontrola

Dobrý deň,
potrebujem súrne Vašu pomoc. Do firmy nám prišiel papier o daňovej kontrole, kde nám oznamujú výkon daňovej kontroly : Dane z príjmov právnickej osoby za rok 2008. Ešte sme nikdy nemali daňovú kontrolu tak Vás prosím o rady, skúsenosti, načo si mám dávať pozor, čo si mám pripraviť a všetky vaše získané poznatky z daňovej kontroly. Veľmi pekne Vám ďakujem vopred za Vaše rady.
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Nemali sme zálohové faktúry. TP DPH sme za vozidlo neodpočítavali. Takže to asi nie je potreba
Naposledy upravil dara : 10.05.10 at 17:11
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
dara Pozri príspevok
Nemali sme zálohové faktúry. TP DPH sme za vozidlo neodpíčatavali. Takže to asi nie je potreba
Pekný preklep
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

No mne z tých nervov veru nie je do smiechu (((
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

dara Pozri príspevok
No mne z tých nervov veru nie je do smiechu (((
Držíme palce, nech to dobre dopadne.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

este sa chcem spytat, konatel bol ku kontrole vyzvany iba telefonicky, podklady vyziadali za dva mesiace, okrem vypisov kedze sme nemali nakup cez kartu bolo ku konyrole predlozene vsetko. zapisnicu o tom ake podklady boli preflozene dostal az na druhy den, ja som im vsak uz spravila nasu ake doklady odovzdavame. napriek tomu, ze ziadali doklady za 2 mesiace do zapisnice uviedli doklady iba za 1 mesiac. konatela predvolali telefonicky na prejednanie a polozili mi nejake otazky, co je vsak prefmetom kontrolu sme sa jednoznacne nefizvedeli. takto to funguje doteraz. ma pravo du ziadat vypisy ku kontrole opravnenosti odpoctu dph, ak neboli nakupy cez kartu a podobne?ma konatel narok ziadat podklad co je predmetom kontroly? ako potom budeme vediet kedy bude kontrola ukoncena? musi ecistovat zakonna lehota na jej vybavenie
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

dara Pozri príspevok
Nemali sme zálohové faktúry. TP DPH sme za vozidlo neodpočítavali. Takže to asi nie je potreba
TP vozidla je potrebny na prepočet spotreby PHM, ak ste si z PHM odpočítavali DPH. A to ste asi robili?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ale my sme neodpocitavali dph za vozidlo. pytala somsa na ine otazky
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

dara Pozri príspevok
Nemali sme zálohové faktúry. TP DPH sme za vozidlo neodpočítavali. Takže to asi nie je potreba
Reagovala som na túto Vašu odpoveď. Predpokladala som, že v pokladni boli aj bločky za nákup pohonných hmôt, z ktorých ste si uplatňovali odpočet DPH. A vtedy môžu ku kontrole DPH požadovať aj technický preukaz a aj knihu jázd (prípadne inú evidenciu jázd), aby zistili oprávnenosť odpočtu DPH.
A k tým novším otázkam:
Výpisy z účtu môžu požadovať, lebo si musia overiť, či ste neprijali nejaké platby vopred, z ktorých bolo treba odviesť DPH.
Keď som ja mala kontroly na DPH, tak tiež telefonicky žiadali podklady, ktoré sme odniesli na DÚ. Kontrola trvala vždy max. týždeň. Neboli zatiaľ v žiadnej firme problémy, takže neviem ako to inde beží.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Dobry den
prisiel mi pozdrav z DU, ze mam zle VZaS. Prosim Vas na riadku 49 ma sa uviest dan taka ako vynde na danovom priznani alebo sa tam nema nic pisat?
Čo sa pise do tych riadkov?
Dakujem
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Do riadku 49 sa píše daň z príjmov splatná, takže áno, malo by to byť vo výške zaúčtovanej dane z príjmov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať