Zavrieť

Porady

"Účtovnícka etiketa"

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Jedna pomerne veľká firma (2-3 šanóny dokladov mesačne) od 1.1.2010 opustila rady našich zákazníkov.
Čo budem obchádzať - konkurenčná účtovnícka firma podliezla našu cenu.

Dnes mi pani majiteľka zavolala, apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi.
Prezradila, že má problém aj s lízingami (je ich tam 8). Každý mesiac je vložený splátkový kalendár ako ID aj so zaúčtovaním, neviem, čo by som jej ešte mohla poradiť ....

Ja si myslím, keď ich od nás "pretiahla", nech si sama poradí.
Čo si myslíte vy? Poradili by ste?
Usporiadat
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Laco-monter Pozri príspevok
Stale ste vyplakavali,že koĺko máte roboty a ako nestíhate a ujde Vám 1 klient a je poplach .

Asi ste sa ako učtovnici dosť premnožili.
Tu nejde o jedného klienta, ale o princíp... Nikdy si tu prácu nerobil, tak nerozumieš pointe. A nepremnožili sa účtovníci, ale takí čo sa na účtovníkov hrajú....
7 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Jara Pozri príspevok
Tu nejde o jedného klienta, ale o princíp... Nikdy si tu prácu nerobil, tak nerozumieš pointe. A nepremnožili sa účtovníci, ale takí čo sa na účtovníkov hrajú....

Jarka, pekne si mi to vydzobkala z môjho dzobáku, presne to isté som chcela aj ja napísať, že ide o ten princip !
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Rozalka, nechaj to tak. Nemaš čas.
Ani nekonzultuj.

Ty poradíš ......a ona múdra a lacnejšia.

Klientom (niektorým) časom dochádza, že nie je dôležitá iba cena ale aj výsledok.
Ak jej budeš radiť, záver bude taký, že dobre urobil - má to rovnako dobré a za nízku cenu.

Podnikanie nie je charita.
(asi by som sa musela tiež premáhať, aby som nepodľahla akémusi odvolávaniu sa na"účtovnícku etiketu", ale netreba sa dať.)
9 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Barbara Pozri príspevok
Jarka, pekne si mi to vydzobkala z môjho dzobáku, presne to isté som chcela aj ja napísať, že ide o ten princip !
Ďakujem pekne. Robím túto prácu 32 rokov. Robila som aj ako živnostník aj ako zamestnanec, tak si myslím, že viem o čom hovorím. Je to veľmi ťažká práca. Chce to byť stále v strehu, čo je aktuálne, čo sa mení, študovať stále nové zákony a mať zadok stále na stoličke a makať a makať a makať. Človek ktorý to chce zodpovedne robiť, tak účtuje aj keď spí... Často nestíham a často neviem čo je víkend, alebo robím aj v noci. To si myslím, že aj keď je Laco-montér podľa profilu živnostník, zvárač tak aspoŃ hlavu má čistú a môže kľudne spať, ak má dostatok zákaziek. Ale tak ako sa mi nepletieme do jeho práce, neviem prečo sa rozhodol posudzovať tu našu prácu. Prepáčte, nezvyknem takto reagovať, ale ma to najedovalo. Ja si vážim každého, kto robí tu prácu, na ktorú má príslušné vzdelanie a robí ju zodpovedne...
20 0
felama67 felama67

felama67 je offline (nepripojený) felama67

astensova Pozri príspevok
A kde bola účtovnícka etika keď ti prebrala klienta? Tak nech sa teraz s ňou nerozháňa. Tiež by som ju vypoklonkovala.
Ja by som nič neradila, zobrala si klienta, poraď si
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
ja robím iba mzdy a to v štátnej sfére, ako tak ovládam aj zákony, ale raz som to tu už spomínala, že netrúfla by som robiť to účtovníctvo, necítim sa nato, robiť to účto je veľmi veľká zodpovednosť a vyžaduje byť v strehu 24 hodín denne,to možno trošku preháňam, sledovať tie všetky zmeny, čo kedy v zákone zmenia, lebo to čo platí dnes, nemusí platiť zajtra ....
no jedno je isté, že si Vás účtovníkov veľmi vážim, a aj zato, že tu na Porade radíte a radíte a ešteraz radíte a to ochotne, odborne a čo je najdôležitejšie ZADARA, lebo čo Vy máte z toho, že niekomu pomôžete? hmm okrem dobrého pocitu, že ste niekomu pomohli asik ništ.
Takže si myslím, že všetci by mali byť radi, že sú radi, lebo čo by bez Vás počali? museli by študovať zákony, a to je námaha a načo by aj študovali keď tu položia otázku a dostanú na zlatom podnose odborné rady...
Takže ak mi dovolíte udelím Vám Zlatý řád PORADY
18 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ako potvrdenie príspevku č. 25
Poznám, aj v tejto téme sa potreboval vyjadriť.- "k veci"

http://www.porada.sk/t133740-p3-stra...ml#post1332639

Laco-monter Pozri príspevok
A predtým, keď ešte nebol internet ste ako vyplňali DP ??

A ešte predtým, za socíku ???
azla Pozri príspevok


Veď si zober ručnú pílku a pracuj.
Načo chodíš do lesa s motorovou pílou.

Ja sa nemiešam do príspevkov, kde nie som doma.
Koľko DP si vyplnil na internete?
Koľko Pokynov, Usmernení si si tam potreboval vyhľadať ?

Mne je jedno či sa drevo píli ručnou alebo motorovou ....lebo sa ma to netýka.
A vôbec som sa Ťa nechcela dotknúť , ber to ako príklad ....
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
azla Pozri príspevok
Ako potvrdenie príspevku č. 25
Poznám, aj v tejto téme sa potreboval vyjadriť.- "k veci"

http://www.porada.sk/t133740-p3-stra...ml#post1332639
Ja neviem, poznám zváračov , ktorí si idú zodrať ruky od práce a tešia sa každej robote .Sú šťastní, že si večer môžu sadnúť k TV .Ale .....niektorí moderní zvárači namiesto zváracieho aparátu používajú PC a gibidzujú .....
Naposledy upravil Zita5 : 28.04.10 at 09:58
3 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Rozalka Pozri príspevok
...apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi...
...a Ty zase apeluj na obchodnú etiketu......Tvoj klient sa rozhodol prejsť ku konkurencii (na to mal právo)... kritériá, podľa ktorých sa tak rozhodol s Tebou nekonzultoval... ...nemôžeš ho predsa oberať o ideály, že sa rozhodol správne... ...a ovplyvňovať po funuse už naozaj nepotrebuješ. Tak nech si zlízne komplet servis po novom... Je na každom z nás, či chceme mať peniaze v kešeni, alebo sme ochotný priplatiť za kvalitu......
6 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Zita5 Pozri príspevok
J...gibidzujú .....
...chcela som Ťa pochváliť za tento pekný výraz a z hrôzou som zistila, že tam svietim kdesi-čosi... že nevhodné... ...sssaaaam fakt, že som ani poriadne Tvoj príspevok nevidela... preklik musel naskočiť tým, že sme naraz zadávali príspevok... ...Tituuš, šak ma nezabiješ???
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ajuška Pozri príspevok
...chcela som Ťa pochváliť za tento pekný výraz a z hrôzou som zistila, že tam svietim kdesi-čosi... že nevhodné... ...sssaaaam fakt, že som ani poriadne Tvoj príspevok nevidela... preklik musel naskočiť tým, že sme naraz zadávali príspevok... ...Tituuš, šak ma nezabiješ???
Však už som podala hlásenie na lampáreň o patro vyššie .
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Zita5 Pozri príspevok
Však už som podala hlásenie na lampáreň o patro vyššie .
...len sa tu pekne vyfarbi ako mi ideš po krku....žaaadne tajnosci...
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja osobne, keď som pracovala ako živnostník, tak som sa trápila s takými podnikateľmi, že som musela naháňať pred DPH papiere, lebo mi ich nestihali doručiť, to isté bolo pred DP, ale najviac ma ponižovalo, keď som musela doslova prosiť o svoje peniaze, ktoré mi pravidelne meškali aj s 5 mesačným odstupom. Veru nielen množstvo práce ma zaťažovalo, ale aj to, že som sa veru musela riadne obracať, aby som dokázala platiť svoje platby aj platby v domácnosti. Najedoval ma jeden podnikateľ, keď mi povedal, že to neni veľa 1000 sk na mesiac a 3000 za DP?, že nestačilo by polovicu? Tak som s nim skončila. Našiel si takú za 500 a nakoniec ho to stálo pár miliónov pri daňovej kontrole. Uvedomil si, že sa mu to neoplatilo. Dobrý účtovník veľa ušetrí podnikateľovi a preto si myslím, že je to stále robota ktorá je nezaplatená a aj keď teraz pracujem ako zamestnanec v dvoch firmách obdivujem všetkých, ktorí to robia. No nenadarmo sa hovorí, prázdny klas hore hlavu drží a plný padá...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ajuška Pozri príspevok
...len sa tu pekne vyfarbi ako mi ideš po krku....žaaadne tajnosci...
Tak dobre , tam u nás " hore som napísala .....

Ajulka však počkaj v Nitre , Ťa dorazím a prinesiem si aj medveďa
Dúfam že teraz budeš spokojná , že nie je to len cukríkovo
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Zita5 Pozri príspevok
...
Dúfam že teraz budeš spokojná , že nie je to len cukríkovo
...to kuaaa Ti odpustím...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ajuška Pozri príspevok
...to kuaaa Ti odpustím...
Utieram monitor , aspoň sa mi uľavilo od smiechu .
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som nepočítala , že Ty ma až takto natrieš .Rozalka bude mať z nás radosť
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Naučili ma kočky z Porady , ako mám písať mimo témy .
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...kade si tam do kelu zase podliezla?? Ja teda ozaj od Vás poschytávam...)
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Však tadiaľ ako Ty
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať