Zavrieť

Porady

"Účtovnícka etiketa"

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Jedna pomerne veľká firma (2-3 šanóny dokladov mesačne) od 1.1.2010 opustila rady našich zákazníkov.
Čo budem obchádzať - konkurenčná účtovnícka firma podliezla našu cenu.

Dnes mi pani majiteľka zavolala, apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi.
Prezradila, že má problém aj s lízingami (je ich tam 8). Každý mesiac je vložený splátkový kalendár ako ID aj so zaúčtovaním, neviem, čo by som jej ešte mohla poradiť ....

Ja si myslím, keď ich od nás "pretiahla", nech si sama poradí.
Čo si myslíte vy? Poradili by ste?
Usporiadat
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Katija Pozri príspevok
... To znamená, že by som k tomu potrebovala, objednávku od bývalého klienta. Bolo by totiž odo mňa veľmi neetické ak by som s ňou, alebo niekym iným preberala klientove minulé, alebo súčasné účtovné záležitosti a on by si to neprial, prípadne by o tom ani nevedel...
...tak toto je u mňa 100 bodové......
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Podľa účtovníckej etikety by Rozálka mala naďalej účtovať, a pretiahnutá firma, vlastne jej majiteľ pretiahnuť novú nevedomú účtovníčku. Do výpovednej lehoty, alebo minimálne veľkonočným korbáčom.
3 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

to pretiahnúť je stráááášne krásne.... / skúšam aj já ten zázrak mimotémy/mini/
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Kazu, prepáč, zaškrtla som mimotémy tvoj príspevok. A skúšam napísať mini príspevok mimotémy.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Ajuška Pozri príspevok
...tak toto je u mňa 100 bodové......
Ďakujem ti a aj všetkým ostatným za ocenenie. http://www.porada.sk/1387429-post61.html
(Dúfam, že sa to zobrazí mimotémy.)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zobrazilo!
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Vraciam sa a s novými poznatkami:
Milej etickej účtovníčke sa nechce nahrávať karty DM (je ich viac než dosť), tak si vymyslela, či by sme nepredali softvér + databázu - samozrejme majiteľovi, veď ON to potrebuje (a jej ušetrí čas).
Nám sa do toho veľmi nechce: softvér sme si dali naprogramovať na mieru - presne podľa našich predstáv, platili sme celý vývoj.
A načo by taký SW bol majiteľovi firmy, keď má účtovníka, ktorý mu robí účtovníctvo.
Na radu, nech si nahrá do svojho softvéru všetky karty povedala, že do jej softvéru nie je možné nahrať karty, ktoré nemajú daňové odpisy zhodné s účtovnými. A to je môj problém? Neviem, prečo si neugprade-uje SW tak, aby zodpovedal súčasným predpisom.

Čo vy na to? Čo by ste robili na mojom mieste?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Rozalka Pozri príspevok
Vraciam sa a s novými poznatkami:
Milej etickej účtovníčke sa nechce nahrávať karty DM (je ich viac než dosť), tak si vymyslela, či by sme nepredali softvér + databázu - ....

Čo vy na to? Čo by ste robili na mojom mieste?
...Rozálka, ja stále neviem... to s Vami komunikuje účtovníčka?...alebo bývalý klient...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Majiteľka účto-firmy, bývalý klient ju poveril (zavolal nám).
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rozalka, u mňa by majitelka učt.firmy nepochodila ...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Rozalka Pozri príspevok
Majiteľka účto-firmy, bývalý klient ju poveril (zavolal nám).
...to poverenie by ma ceeelkom zaujímalo...... neviem sa zbaviť pocitu, že exklient netuší o čom ona s Vami točí......
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Rozalka, u mňa by majitelka učt.firmy nepochodila ...
Veď ani nepochodí .... len keby bola viacej chápavá, aby pochopila, že zbytočne búcha na dvere.

Ajuška Pozri príspevok
...to poverenie by ma ceeelkom zaujímalo...... neviem sa zbaviť pocitu, že exklient netuší o čom ona s Vami točí......
Aj ja mám taký pocit.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Vraciam sa a s novými poznatkami:
Milej etickej účtovníčke sa nechce nahrávať karty DM (je ich viac než dosť), tak si vymyslela, či by sme nepredali softvér + databázu - samozrejme majiteľovi, veď ON to potrebuje (a jej ušetrí čas).
Nám sa do toho veľmi nechce: softvér sme si dali naprogramovať na mieru - presne podľa našich predstáv, platili sme celý vývoj.
A načo by taký SW bol majiteľovi firmy, keď má účtovníka, ktorý mu robí účtovníctvo.
Na radu, nech si nahrá do svojho softvéru všetky karty povedala, že do jej softvéru nie je možné nahrať karty, ktoré nemajú daňové odpisy zhodné s účtovnými. A to je môj problém? Neviem, prečo si neugprade-uje SW tak, aby zodpovedal súčasným predpisom.

Čo vy na to? Čo by ste robili na mojom mieste?
Ponechala by som jej odpisové karty v papierovej forme , nech si to nahrá ako chce. SW by som jej nepredala,lebo v opačnom prípade by sa nedoplatila .Spravila na Vás podraz , tak v slušnosti by som to riešila ,tak ako som uviedla.A slušne by som ju poprosila, aby ma už viac nezaťažovala s tým, čo by jej nemalo robiť ako účtovníčke problém a zbohom.
Naposledy upravil Zita5 : 24.05.10 at 16:15
5 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Papierové karty dostala aj s inventúrou súvahových účtov.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Rozalka Pozri príspevok
Veď ani nepochodí .... len keby bola viacej chápavá, aby pochopila, že zbytočne búcha na dvere...
......nebuď mäkká... strč jej do ruky Váš cenník. Ak sa chce stať Vašim klientom, nech vie že ste slušná firma...... inak dovi-dopi... (ak teda nemáš príliš veľkú potrebu s ňou kávičkovať...)
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Jááj Rozalka, ty máš tuším šťastie na niekoho bez chrbtovej kosti!
To už jej neni trápne?

ja by som určite SW nepredala, ani keby čo bolo...

má inventarne karty, tak nech si to vyráta. veď je od toho platená
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nechcela som byť za špinu, som rada, že aj vy máte podobné názory, vďaka za podporu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mám daňovú kontrolu v jednej firme (JU) a kontrolorka DU žiadala odomňa výstupy - peňažný denník, kniha pohľadávok a kniha záväzkov na USB klúči ...

Všetky podklady predtým dostala v papierovej forme...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Aj ja som to musela minule za jednu firmu odovzdať, na CD-čku, v excell formáte.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať