Zavrieť

Porady

"Účtovnícka etiketa"

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Jedna pomerne veľká firma (2-3 šanóny dokladov mesačne) od 1.1.2010 opustila rady našich zákazníkov.
Čo budem obchádzať - konkurenčná účtovnícka firma podliezla našu cenu.

Dnes mi pani majiteľka zavolala, apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi.
Prezradila, že má problém aj s lízingami (je ich tam 8). Každý mesiac je vložený splátkový kalendár ako ID aj so zaúčtovaním, neviem, čo by som jej ešte mohla poradiť ....

Ja si myslím, keď ich od nás "pretiahla", nech si sama poradí.
Čo si myslíte vy? Poradili by ste?
Usporiadat
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...to som si myslela že som len za kraasnu... a ahahooo... občas aj za chytruu... bingooo......
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zitka, Ajuška, skúšam či som vás vymákla kade to píšete, len tu nemám smajlíkov ...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Baby, ma nejedujte. ako to píšete?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Zuzka, skús odfajknúť dolu mimotémy/mini - aj ja to teraz idem prvýkrát skúsiť
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Lenže ja som to písala do "rýchla odpoveď bez formátovania" - tam to okienko m.t. je,
ale tu ho nevidím.
Naposledy upravil liba2 : 28.04.10 at 14:29
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Tak to potom musí byť odfaječkované a iba odpoveď bez formátovania. Keď som odfajkla a dala formátovať odpoveď tak mi to tak podvraťácky nenapísalo
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

iba skúšam druhý spôsob
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Takže je to tak. Iba rýchla odpovedˇ a potom nemôžem dať smajlíka. Ale vy ich tam máááte
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
skúška
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

To musíš odfajknúť sebe mimo témy, nie náááám. A smajlíka ti nakreslím
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

dievčatá, kuknite do témy zbláznené tlačítka, na strane 10 je návod.
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Pekny den vsetkym "poradakom".
poznam z vlastnej skusenosti toto, ukoncila som spolupracu s jednou s.r.o., podla dohody aj uzavretie roka, rocne zuctovanie dane z prijmov zamestnancov, akurat vysledok zuctovania im nemal kto zuctovat do vyplat.
Ozvali sa mi viaceri zamestntanci, ze teda preco to nemaju vo vyplatach a ci to neviem "prikazat" terajsej uctovnej jednotke ?
A nech im vysvetlim, co je zamestnanecka premia. Po vzajomnej dohode som jednemu z ich vysvetlila a doporucila, co sa pytat "novej uctovnej jednotky".
Reakcia majitela s.r.o : Preco oblbujete mojich zamestnancov ?
ci ma na mna podat tresne oznamenie
takze asi by som uz neradila ... asi len velmi dobre znamemu, aj to neoficialne ...
7 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

pekná vďaka
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Emwa Pozri príspevok
Pekny den vsetkym "poradakom".
poznam z vlastnej skusenosti toto, ukoncila som spolupracu s jednou s.r.o., podla dohody aj uzavretie roka, rocne zuctovanie dane z prijmov zamestnancov, akurat vysledok zuctovania im nemal kto zuctovat do vyplat.
Ozvali sa mi viaceri zamestntanci, ze teda preco to nemaju vo vyplatach a ci to neviem "prikazat" terajsej uctovnej jednotke ?
A nech im vysvetlim, co je zamestnanecka premia. Po vzajomnej dohode som jednemu z ich vysvetlila a doporucila, co sa pytat "novej uctovnej jednotky".
Reakcia majitela s.r.o : Preco oblbujete mojich zamestnancov ?
ci ma na mna podat tresne oznamenie
takze asi by som uz neradila ... asi len velmi dobre znamemu, aj to neoficialne ...
Pre Laca:
Mne sa celkom tak vidí, že do tejto témy to presne zapadá. Emwa týmto poradila Rozalke, že si nemá žily trhať. Pani majiteľka účtovnej firmy má všetky podklady a mala by z nich vidieť a vedieť ako účtovať v tomto roku. A keď to nevie ani etiketa to nenapraví. Rozalka v dobrej viere poradí, pani majiteľka to zle pochopí a potom bude Rozalka za sprostú. Takže neradiť, radí emwa. Žiadne mimo témy.
5 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Rozalka Pozri príspevok
Jedna pomerne veľká firma (2-3 šanóny dokladov mesačne) od 1.1.2010 opustila rady našich zákazníkov.
Čo budem obchádzať - konkurenčná účtovnícka firma podliezla našu cenu.

Dnes mi pani majiteľka zavolala, apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi.
Prezradila, že má problém aj s lízingami (je ich tam 8). Každý mesiac je vložený splátkový kalendár ako ID aj so zaúčtovaním, neviem, čo by som jej ešte mohla poradiť ....

Ja si myslím, keď ich od nás "pretiahla", nech si sama poradí.
Čo si myslíte vy? Poradili by ste?
Ja by som práve kvôli účtovníckej etikete ukončila spoluprácu s milým úsmevom a bez akýchkoľvek ďalších konzultácií - ani gratis ani za úhradu. Jediné v čom by som bola ochotná pomôcť, ak by si nevedeli vysvetliť niektoré moje účtovania v minulosti...

P.s. Neviem akú etiketu má pani majiteľka ....
6 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Ja som bola ako zamestnanec uctovnej firmy v pozicii ked som preberala uctovnictvo po inej uctovnej firme v priebehu roka. Odovzdali mi vcelku dobre podklady, ale boli tam urcite nezrovnalosti, ktore som konzultovala. Islo vsak o par uctovnych pripadov, ktore boli naozaj nestandardne zauctovane. Potom som este s nimi konzultovala, ked som nasla chybu vo vykazovani DPH a nasledkom boli dodatocne danove priznania. Kedze mi nedali uctovnu smernicu, system uctovania vo firme som si
nastudovala z uctovnych dokladov a z odovzdanych vystupov v elektronickej podobe.
Tam ale prechod uctovnictva bol rieseny tak, ze predchadzajuca firma dostala este jeden mesacny pausal aj ked uz neviedla uctovnictvo. Bola to odmena za pripadne konzultacie. Komunikovala som s nimi zvycajne mailom, aby nedoslo k nedorozumeniam. Prebratie firmy prebehlo korektne.

Pokial sa jedna o tento pripad, ak vies, ze si im odovzdala kompletne doklady, inventarizaciu uctov, vytlacene zostavy , uctovnu zavierku za predchadzajuce roky a nie su tam nejake specificke zalezitosti, asi by som sa s nimi nebavila.

Co sa tyka lizingov, ja som uz videla v dvoch s.r.o. take zauctovanie, ktore som tiez nevedela pochopit. Ale to preto, lebo bolo uplne zle.

Mne sa este stal pripad s klientom, ktory ma raz za cas vytacal mudrostami, co vsetko si uctuju jeho znami do nakladov. Vrcholom bol telefonat 31.3. na obed, ked este jeho vinou nemal uzavrete uctovnictvo a stale nad niecim spekuloval. Vtedy som uz bola naozaj velmi neprijemna. Ked som odisla z uctovnej firmy, po case mi zavolal, ci by som mu nerobila uctovnictvo.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Vďaka za všetky odpovede, škoda, že "najlepšia odpoveď" som už zaklikla včera, lebo by ste si mnohé-mnohí zaslúžili takéto odhodnotenie.
Vďaka ešte raz.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nechcem do toho kibicovať, ale tu mi vychádza len jedno - biznis is biznis!! (Obchod je obchod!!) - jasne povedané . Zaplať a máš, alebo si hľadaj iného. A pokiaľ vzal iného - mňa neotravuj!
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Presne tak.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Rozalka Pozri príspevok
Jedna pomerne veľká firma (2-3 šanóny dokladov mesačne) od 1.1.2010 opustila rady našich zákazníkov.
Čo budem obchádzať - konkurenčná účtovnícka firma podliezla našu cenu.

Dnes mi pani majiteľka zavolala, apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi.
Prezradila, že má problém aj s lízingami (je ich tam 8). Každý mesiac je vložený splátkový kalendár ako ID aj so zaúčtovaním, neviem, čo by som jej ešte mohla poradiť ....

Ja si myslím, keď ich od nás "pretiahla", nech si sama poradí.
Čo si myslíte vy? Poradili by ste?
Osobe, ktorá si ctí "účtovníckou etiketou" by som rada poradila. A tiež by som sa držala etikety. To znamená, že by som k tomu potrebovala, objednávku od bývalého klienta.
Bolo by totiž odo mňa veľmi neetické ak by som s ňou, alebo niekym iným preberala klientove minulé, alebo súčasné účtovné záležitosti a on by si to neprial, prípadne by o tom ani nevedel.
To by nešlo.
Ale ak by si to pán klient prial, objednal a patrične finančne ohodnotil, tak prečo nie? Pre mňa rýchly a ľahký zárobok.
13 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať