Zavrieť

Porady

Splátka pôžičky do SF.

Na konci roka sme si požičali peniaze zo SF na prevádzku. Pôžičku budeme splácať takou formou, že budeme účtovať výdavky zo SF z bežného účtu a z pokladne. Poradí mi niekto prosím, aké zápisy mám urobiť do peňaž. denníka a do knihy SF? Účtujem v JÚ v programe ALFA. Pre SF máme založený samostatný účet. Príklad : čerpanie SF za január -20,-Eur príspevok na stravu zamestnancom a 80,- EUR reg. prac. sily, teda splátka pôžičky do SF bude 100,-Eur.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    culinka Pozri príspevok
    Na konci roka sme si požičali peniaze zo SF na prevádzku. Pôžičku budeme splácať takou formou, že budeme účtovať výdavky zo SF z bežného účtu a z pokladne. Poradí mi niekto prosím, aké zápisy mám urobiť do peňaž. denníka a do knihy SF? Účtujem v JÚ v programe ALFA. Pre SF máme založený samostatný účet. Príklad : čerpanie SF za január -20,-Eur príspevok na stravu zamestnancom a 80,- EUR reg. prac. sily, teda splátka pôžičky do SF bude 100,-Eur.
    Ďakujem
    Požičali ste ich zamestnancom?

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    culinka Pozri príspevok
    Nie, peniaze sa potrebovali na fungovanie prevádzky, na úhradu faktúry.
    Neviem či to bolo možné, použiť peniaze na pôžičku pre fungovanie prevádzky, keďže SF sa tvorí z úhrnu hrubých miezd zamestancov a teda aj jeho použitie opodstatňuje nárok na jeho použitie pre zamestnancov. ...možno sa mýlim i ja... rada sa nechám poučiť... (len nahlas premýšľam)

    § 7
    Použitie fondu
    Na začiatok

    (1) Zamestnávateľ v rámci realizácie svojej sociálnej politiky poskytuje zamestnancom z fondu príspevok na

    a) stravovanie zamestnancov nad rozsah ustanovený osobitnými predpismi,
    b) dopravu do zamestnania a späť,
    c) účasť na kultúrnych a športových podujatiach,
    d) rekreácie a služby, ktoré zamestnanec využíva na regeneráciu pracovnej sily,
    e) zdravotnú starostlivosť,
    f) sociálnu výpomoc a peňažné pôžičky,
    g) doplnkové dôchodkové sporenie okrem príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, ktorý je zamestnávateľ povinný platiť podľa osobitného predpisu, 7)
    h) ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.(2) Príspevok z fondu možno poskytnúť aj rodinnému príslušníkovi zamestnanca a poberateľovi starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku, invalidného dôchodku, výsluhového dôchodku alebo invalidného výsluhového dôchodku, ktorého zamestnávateľ zamestnával v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu ku dňu odchodu do starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku, invalidného dôchodku, výsluhového dôchodku alebo invalidného výsluhového dôchodku; za rodinného príslušníka sa na účely tohto zákona považuje manžel (manželka) zamestnanca a nezaopatrené deti 8) zamestnanca.

    culinka je offline (nepripojený) culinka

    culinka
    Máš pravdu, lenže majiteľ to tak urobil a ja mám teraz problém. Povedal, že v podstate sú to aj tak jeho peniaze a previedol ich z účtu SF na BÚ.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    culinka Pozri príspevok
    Máš pravdu, lenže majiteľ to tak urobil a ja mám teraz problém. Povedal, že v podstate sú to aj tak jeho peniaze a previedol ich z účtu SF na BÚ.
    frajer ne taký... najlepšie urobiť ako sa mu zachce...bolo by dobré,keby ich teraz vrátil, napr. do pokladne.

    culinka je offline (nepripojený) culinka

    culinka
    Práveže ,nechce ich naraz vrátiť, chce ich takto postupne odpisovať.
    A ja som z tých špekulácií už zúfalá.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Máte prostriedky Sf vedené na samostatnom účte v peňažnom ústave? Nie je to povinné, takže môžu byť sústredené na bežnom účte a potom už sleduješ len zostatok SF - ako fondu.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Rozalka Pozri príspevok
    Máte prostriedky Sf vedené na samostatnom účte v peňažnom ústave? Nie je to povinné, takže môžu byť sústredené na bežnom účte a potom už sleduješ len zostatok SF - ako fondu.
    ... a keď zrušíte samostatný bankový účet SF, ešte aj ušetríte - peniaze, i robotu .

    culinka je offline (nepripojený) culinka

    culinka
    Môžem účtovať aj na dvoch pokladniach, teda pokladne pre bežnú prevádzku a pokladne pre SF? Peniaze by sa vrátili akože do pokladne SF.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    culinka Pozri príspevok
    Môžem účtovať aj na dvoch pokladniach, teda pokladne pre bežnú prevádzku a pokladne pre SF? Peniaze by sa vrátili akože do pokladne SF.
    ja účtujem analyticky, čiže hlavnú pokladňu mám rozlíšenú od pokladne Sociálneho fondu a takto si môžem ustrážiť zostatok SF na účte 472 a v pokladni SF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.