Zavrieť

Porady

Výpoveď dohodou

mám problém: dala som zamestnávateľovi žiadosť o skončenie prac. pomeru dohodou- tu je znenie:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CGabika%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmso html1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><title>Microsoft Word - ASE8.rtf</title><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} span.MsoCommentReference {mso-style-noshow:yes; mso-ansi-font-size:8.0pt; mso-bidi-font-size:8.0pt;} p {mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Vec: Žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou<o:p></o:p>
Dňa 01.09.2003 som s Vami uzatvorila pracovnú zmluvu, na základe ktorej vo Vašej spoločnosti pracujem ako čalúnnička.
Žiadam o skončenie pracovného pomeru dohodou na vlastnú žiadosť ku dňu 30.06.2010, v zmysle § 60 Zákonníka práce bez udania dôvodu.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
-dnes mi dal odpoveď že moja žiadosť je neplatná, nakoľko formulácia nie je so zákonníkom práce a príslušným paragrafom, ako mám napísať tú výpoveď ??kde som spravila chybu??
<!--[endif]-->
chcem skončiť dohodou lebo na výpovednú lehotu 3 mes. nemám čas a nervy
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

timushka Pozri príspevok
tak potom dohodou...
Môžeš PP skončiť okamžite.
§ 69

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.
(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
0 0
timushka timushka

timushka je offline (nepripojený) timushka

Chobot Pozri príspevok
A keď ti to dá na "papieri", myslíš, že tie peniaze uvidíš?

Mzdové nároky ti nezanikajú, aj keď nie sú uvedené vo výpovedi alebo v dohode. Je to jedno, či to tam napíše alebo nie, môžeš o mzdu žiadať súdnou cestou aj tak. Jedine, keby ti sľúbil odstupné, tak to by mal v dohode uviesť.
ok, a mala by som mu poslat aspon postou na adresu ziadost o vymahanie penazi, ktore mi je dlzny???
0 0
timushka timushka

timushka je offline (nepripojený) timushka

ewita888 Pozri príspevok
Prečo súhlasíš s dohodou? Pre nevyplatenú mzdu môžes predsa ty okamžite skončiť pracovný pomer s tým, že máš nárok na náhradu mzdy za dva mesiace..
aj ked je firma neziskova, a nema mi to z coho vyplatit???
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

timushka Pozri príspevok
ok, a mala by som mu poslat aspon postou na adresu ziadost o vymahanie penazi, ktore mi je dlzny???
TO môžeš. Pošli mu výzvu na vyplatenie dlžnej mzdy. Ešte tam napíš, že ak ti to do XX.XXXX nevvyplatí, budeš si vymáhať dlžnú mzdu súdnou cestou.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

timushka Pozri príspevok
aj ked je firma neziskova, a nema mi to z coho vyplatit???
To ti povedal on, alebo máš prehľad o firemnom účtovníctve? Pokiaľ nie je v konkurze, tak je to funkčná a existujúca firma. Ak by bol v konkurze, tak dlžnú mzdu ti vyplatí soc. poisťovňa z garančného fondu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať