Zavrieť

Porady

Platba za psa

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať, minimálne aspoň pre porovnanie so skúsenosťami iných obyvateľov bytoviek, ktorí majú psa.
Bývam v 11-poschodovej bytovke s výťahom.
Pred pár rokmi si predsedníčka nášho bytového družstva schválila platbu výťahu aj za psa (píšem že ona si schválila, pretože som sa zúčastnila tej schôdze, kde sa téma preberala a nik z tých zopár,čo sme tam boli, nebol za! ale je možné, že potom niekde, nejak, to nakoniec schválené bolo. ale to je už jedno.) Platba bola vo výške 1/4 osoby. neskor 1/2 osoby (ešte minulý rok). Dnes mi doniesli vyúčtovanie a už platím výťah za 1,85 osoby a navyše platím za 1,85 osoby aj osvetlenie a upratovanie! - absolutne netušim, kedy a či sa o tom hlasovalo, na nástenke vysia tak akurát výhražné listy o sledovaní obyvateľov cez kameru, aby nerobili neporiadok okolo košov!
Odhliadnuc od toho, že pes so mnou chodí do práce, pretože inak by zavíjal! takže cez prac. týždeň spolu denne využijeme ten výťah len 2x (do práce-z práce), a keď som 2 týždne z mesiaca v škole, tak výťahom nechodíme vôbec (ani jeden z nás ). V bytovke žijú rodiny s deťmi, takže deti v týchto rodinách, obzvlašť v teplých mesiacoch využívajú naopak výťah dosť intenzívne. Tým že mne dvíhajú poplatky sa im automaticky znížia. Nejde o zavratné sumy, len ma zaujíma, či aj inde a právom sa to predsedovia praktikujú rovnkao, príp. čo s tým robiť?
... každopádne nechcem útočiť na rodiny s deťmi (deti asi budem mať raz aj ja, len som momentálne čerstvo nahnevaná...
Za každú odpoveď vopred ďakujem.
Prajem pekný zvyšok dňa
Veronika
Usporiadat
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Záleží od toho aké je to plemeno. Neviem si predstaviť malého psíka ako poskakuje až na 8. poschodie.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Môžem sa k téme vyjadriť, máme vlastné skúsenosti, keďže máme dvoch psíkov. Sme dôchodcovia a v skutočnosti je to tak, že polovicu času sme na chalupe, teda výťah nepoužívame, ale keď sme doma, chodíme so psami aj 5 až 6 krát denne na prechádzku, teda výťah používame viac, ako keby sme boli sami. Na druhej strane návštev už máme pomenej ako tí mladí, nechodíme ani na nijaké časté stretávky, resp. iné akcie tak, ako za mlada. Keď sa to tak zoberie, nikdy sa to nedá presne a spravodlivo vyčísliť, je to z prípadu na prípad iné. Zoberte si napr. dvoch dôchodcov, kde jeden je bezvládny, von nechodí, ale platia za dvoch. Pri spotrebe enregií a vody je to inak, je to merateľné. O koľko viac platím na chalupe, o toľko platím menej v byte. Preto si myslím, že platenie za používanie výťahu by malo byť len a len vecou dohody medzi vlastníkmi bytov.
1 0
florekovalenka florekovalenka

florekovalenka je offline (nepripojený) florekovalenka

Ahoj, je naozaj mozne platit za psika tzv. osobomesiace ale len v pripade ze to niekto na domovej schodzi navrhne a ze sa tato polozka aj schvali, nie je to len v samotnej kompetencie predsedu, tak urcuje zakon 182/1993. Ak sa ti to nepozdava, a pokial nemas vsetky uznesenia, kedy co bolo schvalene, mas narok sa v kancelarii spravcu resp. predsedu zastavit a nahliadnut, malo by to tam byt schvalene inak sa to da napadnut. A co sa tyka kameroveho systemu, tiez spravujem jeden bytovy dom a chceme zaviest kamery, existuje tam ale legislavtiva o ochrane osobnych udajov a nejaky predpis za akeho mozu byt kamery osadene (nalepky na stenach, podpisane papiere o ochrane osobnych udajov danymi vlastnikmi) takze takze finticky ze vas kameruju a nemate okolo toho ziadnu informovanost....to tiez nie je vramci legislativneho postoja. Takze s tym psikom by stalo za zmienku si to este vybehat. Poznam to....mam psa 2kg (takze po zemi ani nechodi len na rukach) dokonca chodim schodmi nie vytahom....a som aj predsedkyna bytoveho domu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať