Zavrieť

Porady

trvalý príkaz

prosím o radu, ako sa zaúčtuje trvalý príkaz z bankového účtu na úhradu napr.: zdravotné poistenie v peňažnom denníku?
výdaj z banky, príjem na priebežne, príjem do pokladne, výdaj z priebežných( vypisuje sa aj príjmový?) a výdavok z pokladne, fondy( vypisuje sa výdavkový?)
vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Trvalý príkaz sa neúčtuje.
    Do záväzkov si zapíšem platbu na zdrav.poistenie, v členení výdaj z BÚ- výdavky celkom -výdavky soc.poistenie, pri každej úhrade odpíšeš záväzok z knihy záväzkov.
    Naposledy upravil vikinka : 04.05.10 at 11:55

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    takže v peňažnom denníku to zaúčtujem ako výdavok z banky+ fondy a len to ponížim v záväzkoch. prečo mi niekto tvrdil, že to musí ísť cez priebežné položky? pochopila som vás?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Trvalý príkaz je príkaz na úhradu z banky,nerozumiem tomu prečo sa pýtate na výdavkové doklady a príjmové,cez priebežné položky účtujeme vklad na BÚ z pokladne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    slavka124 Pozri príspevok
    takže v peňažnom denníku to zaúčtujem ako výdavok z banky+ fondy a len to ponížim v záväzkoch. prečo mi niekto tvrdil, že to musí ísť cez priebežné položky? pochopila som vás?
    cez priebežné položky účtuješ platbu kartou

    A nepočúvaj niekoho čo tvrdí, ale prečítaj si postupy účtovania v JU

    http://www.porada.sk/t38186-postupy-...12-2008-a.html

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    bolo mi povedané, že aj trvalé príkazy majú ísť cez priebežné- preto som nerozumela prečo?
    a ak sa vyberá kartou, vtedy je to cez priebežné a príjem do pokladne- vtedy sa píše výdavkový do šanona?
    ďakujem za trpezlivosť, každý mi tvrdí niečo iné, alebo ja som to zle pochopila: do čerta.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    slavka124 Pozri príspevok
    bolo mi povedané, že aj trvalé príkazy majú ísť cez priebežné- preto som nerozumela prečo?
    a ak sa vyberá kartou, vtedy je to cez priebežné a príjem do pokladne- vtedy sa píše výdavkový do šanona?
    ďakujem za trpezlivosť, každý mi tvrdí niečo iné, alebo ja som to zle pochopila: do čerta.
    Slavka, prečítaj si aspoň tie priložené postupy - bolo mi povedané DU pri kontrole nepozná. Ak ti nebude niečo jasné, pýtaj sa ...

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    veľmi pekne ďakujem, ste zlatá- pekný aj keď upršaný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.