Zavrieť

Porady

Právo na osobnú slobodu

Zdravým všetkých ,mám nasledovný problém :
V mojej škole sa mi zdá ako keby toto právo neplatilo pretože mám 18rokov a dochádzam viac ako 100km každý deň.
Na niektorých hodinách mám dohodnuté s vyučujúcimi púšťanie domov skorej,lenže stáva sa že chýbajú a vrátnička ma nechce pustiť chce priepustku a vyučujúceho a neviem čo.
Triedny učí na dvoch školách naraz a nevyskytuje sa často na škole a taktiež je obtiažne niekoho nájsť!
Mne ide fakt o minúty a spoje mi idú približne každé 2hodiny tj. 13:15 a potom až 15:15.

Súrne potrebujem vedieť či mám právo odísť svojvoľne a hocikedy v priebehu vyučovania.

Na internete som našiel toto :
§ 183
Obmedzovanie
osobnej slobody
(1) Kto inému bez oprávnenia bráni
užívať osobnú slobodu, potrestá sa
odňatím slobody na šesť mesiacov až tri
roky.
(2) Odňatím slobody na tri roky až
osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spá-
cha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) z osobitného motívu,
c) ako verejný činiteľ,
d) na chránenej osobe, alebo
e) a spôsobí ním väčšiu škodu.
(3) Odňatím slobody na sedem rokov
až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá,
ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví
alebo smrť, alebo
b) a spôsobí ním značnú škodu.
(4) Odňatím slobody na dvanásť ro-
kov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom
odňatia slobody na doživotie sa pácha-
teľ potrestá, ak spácha čin uvedený
v odseku 1
a) a spôsobí ním smrť viacerých osôb,
b) a spôsobí ním škodu veľkého rozsa-
hu, alebo
c) ako člen nebezpečného zoskupenia.

K § 183
Bránením v užívaní osobnej slobody je zá-
sah do osobnej slobody, zaručenej Ústavou
(čl. 16 a 17), ktorým sa znemožňuje voľný po-
hyb osoby, hoci len na krátky čas, ak sa toto
obmedzovanie nedá ľahko prekonať (napr.
uzavretie v miestnosti alebo v budove, zne-
možnenie pohybu zviazaním končatín, odňa-
tie barlí invalidovi, zvieraním v náručí
a pod.).
Obmedzenie osobnej slobody má dočasný
charakter. Dĺžka doby, počas ktorej sa obme-
dzuje osobná sloboda, nie je rozhodujúca,
môže byť však zohľadnená pri výmere trestu.
Ide o trváci trestný čin, ktorý trvá počas celej
doby, pokiaľ sa osobná sloboda obmedzuje.

ZÁKLADNÉ ĽUDSKÉ PRÁVA A SLOBODY

Čl.16

(1) Nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia je zaručená. Obmedzená môže byť len v prípadoch ustanovených zákonom.
(2) Nikoho nemožno mučiť ani podrobiť krutému, neľudskému či ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestu.

Čl.17

(1) Osobná sloboda sa zaručuje.
(2) Nikoho nemožno stíhať alebo pozbaviť slobody inak, ako z dôvodov a spôsobom, ktorý ustanoví zákon. Nikoho nemožno pozbaviť slobody len pre neschopnosť dodržať zmluvný záväzok.
(3) Obvineného alebo podozrivého z trestného činu možno zadržať len v prípadoch ustanovených zákonom. Zadržaná osoba musí byť ihneď oboznámená s dôvodmi zadržania, vypočutá a najneskôr do 48 hodín prepustená na slobodu alebo odovzdaná súdu. Sudca musí zadržanú osobu do 48 hodín a pri obzvlášť závažných trestných činoch do 72 hodín od prevzatia vypočuť a rozhodnúť o väzbe alebo o jej prepustení na slobodu.
(4) Obvineného možno zatknúť iba na odôvodnený písomný príkaz sudcu. Zatknutá osoba musí byť do 24 hodín odovzdaná súdu. Sudca musí zatknutú osobu do 48 hodín a pri obzvlášť závažných trestných činoch do 72 hodín od prevzatia vypočuť a rozhodnúť o väzbe alebo o jej prepustení na slobodu.
(5) Do väzby možno vziať iba z dôvodov a na čas ustanovený zákonom a na základe rozhodnutia súdu.
(6) Zákon ustanoví, v ktorých prípadoch možno prevziať osobu do ústavnej zdravotníckej starostlivosti alebo ju v nej držať bez jej súhlasu. Takéto opatrenie sa musí do 24 hodín oznámiť súdu, ktorý o tomto umiestnení rozhodne do piatich dní.
(7) Skúmanie duševného stavu osoby obvinenej z trestného činu je možné iba na písomný príkaz súdu.

Plus sa chcem spýtať či je normálne,že od rána napr. od 07:00 do poobedia 14:20 sme zavretý v budove školy a nemôžme ísť von dokonca ani cez obednú 35min prestávku ? Nemáme žiaden čerstvý vzduch ani na obed do reštaurácie nemôžem ísť.
Cez okno sa nedá dostať von = máme tam mreže ...

Fakt neviem či je to škola alebo väzenie ... Potreboval by som aj nejaké paragrafy a tak aby som stým mohol ísť za riaditeľom.
Vopred Ďakujem !
Naposledy upravil Dav : 06.05.10 at 09:38
Usporiadat
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

Xanti : To nieje pravda jednoznacne vidim aj povinnosti ... Do skoly podstivo chodim upraveny a pokial niekto ku mne aj ja k nemu slusny prijemny mily ... Povinnosti su vyplatit si ucty do terminu .. povinnost je udrziavat ako tak cistotu a poriadok a vybavit rozne veci ... Moja povinost je dodrziavat skolsky poriadok ? Ja ho ciastocne dodrziavam ale chore veci jednoznacne nie a silne pochybujem ze NA SKOLE najdem jedneho ziaka co ho uplne dodrziava napr najcastejsie : Prezuvanie,mobilne telefony vypnute v taske,zakaz opustit skolu v case vyucovania,cenit si majetok skoly..... atd Proste sa nato kasle a mne sa snazite naznacit ze ja nic nedodrziavam a ze ja som ten zli ? Ved som nikdy neposkodil nic !Prezuvanie ? Pokial sa v zime budu prezuvat ucitelia tak budem aj ja ...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive



no máš pravdu, v zamestnaní to je úplne ale úplne iné... vieš čo by som ja dal za otvárateľné okno? môže byť aj zamrežované!!! väčšina novopostavených administratívnych budov nemá ani len otvárateľné okno a vetranie je len cez klímu to máš vidieť tie senné nádchy všetkých kolegov, jeden na prvom má chrípku nadruhý deň ju má celá budova...

už chápem tie americké filmy z 80 rokov... "šéf: povýšili sme Vás..." zamestnanec - jééé ďakujem a dostanem aj kanceláriu a s okonom?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Kecalek Pozri príspevok
Fakt mate uzasny pristup takze ziaci su nic im ani cerstvy vzduch a posedenie na slnku pocas prestavky netreba ! A pekne pustit 10min po odchode vlaku zo skoly ziadne 10min pred a potom 110min cakat.Vy to uz mate urcite zasebou no praca je nieco uplne ine a neviem sa jej dockat svojej praci sa uz teraz venujem studujem po internete aby som to mal potom jednoduchsie ved skola mi neda nic a ty co ju vystuduju to teda su ''odbornici'' ich akurat do piesku s lopatkou polozit a nie za elektroniku alebo zodpovednu pracu.... Ja si nestanovujem pravidla ale iba zdravy rozum lebo ako viem pochopit situaciu narozdiel skoly a potom nech sa necuduju aky ziaci len su no hrozny otrasny zabit ich .... Ale preco ? a preco vlastne mladez je taka aka je ... alcohol cigarety drogy a to spravanie no preco ? Jednoznacne v skole sa taketo naucia a tie super partie no krasne to je a preco skacu pod vlak ? Jasne ze kvoly skole ved to je chore niekde to ako teraz je to uz ok a toto je len taky detailny problem ale ziakom sa necudujem a ucitelom tiez nie kto ma mat nato nervy ale ludia su vseliaky ale jednoznacne za mnoho problemou moze SKOLA a potom si to ziaci vybijaju na uciteloch ucitelia na ziakoch a ziaci na rodicou a ucitelia na detoch a manzelkach ... a takto krasne sa to posuva A este dodatok ziaci ked dojdu domou u rodicou je ucitel svaty a vina je 100% v dietati a potom sa cudujeme ze tolko krat meskam 120min kvoly niekomu koho omrzel zivot a skonci 150m za supravou...
Z tvojho pohľadu máš úplnú pravdu a ja s tebou súhlasím že práca, to je niečo úplne ale úplne iné Ešte mám v čerstvej pamäti dospelosť môjho synovca. Tiež mal na všetko svoj názor a už sa nevedel dočkať kedy vypadne z tej otrasne poondiatej školy kde učia samí debilkovia. Chudák, dnes už vie prečo nám to bolo také smiešne. Chlapec je šikovný, robotu si vie vždy zohnať. Na úrade práce nebol ani deň a aj zarába na jeho vek veľmi slušne. Ale už som bola svedkom toho ako, síce nerád, ale povedal, že škola to boli zlaté časy. To bolo tesne potom ako z práce zmeškal posledný spoj z Trnavy do Senice a nikoho nezaujímalo, že bude na vlakovom nádraží sedieť do rána medzi bezdomovcami. Sestra musela vstať z postele, o polnoci ísť pre neho do Trnavy a ona išla ráno o piatej do práce. Že jeho šéfa a ani spolupracovníkov nezaujíma, že kvôli pár minútam mu ďalší spoj ide až o 3 hodiny na to si už zvykol. Ešte stále si myslíš, že to neposedenie na slnku je taká veľká krivda? Nič si z toho nerob, budú aj väčšie.
Naposledy upravil Kazu : 04.05.10 at 17:52
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Kecalek Pozri príspevok
Dana : U nas ta rada nefunguje a nikdy nezasadla som sa na nu pytal a na rodicovske chodi jeden alebo dvaja rodicia .... A to ze 18rocnych beru ako deti a rodicia su bohovia to je na zaplakanie ...
trošku som to okresala, aby som reagovala len na to moje . Tiež som bola jedným z dvoch troch rodičov, čo na rodičká chodili, pokecali sme si s učiteľkou a život išiel ďalej - syna som si poznala dosť dobre, takže som vedela, kedy mám súhlasiť s učiteľkou a vymysleť niečo ako na neho, Ale keď som vycítila, že nebude všetko tak ako sa mi servíruje zo strany školy, tiež sme to rozobrali sprava zľava. Je fakt, že o mnohom ani netušil, odkiaľ vietor fúka, ale pokaždé som mu dala možnosť vyjadriť sa k veci a reagovala som podľa aktuálneho stavu a vývoja. Buď dostal, riadnu hubovku on, alebo som sa ho zastala. A prepáč v 18 rokoch ste skutočne mnohí ešte deti. Možno sa radíš k pár výnimkám, ktoré presne vedia čo chcú a idú si za cielom, ale pozor, celý život je o kompromisoch a treba vedieť kedy ustúpiť a kedy sa vrátiť cez okno. A okrem iného, ako študenti tiež môžete iniciovať stretnutie rady aj keď viem že na mnohých školách fungujú len formálne. Vždy je to len a len vo všetkých zúčastnených stranách.
0 0
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

Jedine o co sa snazim je nieco zmenit k lepsiemu pre obe strany. Dokazem sa zastat aj ucitela aj ziaka pokial sa jedna o nazor s ktorym suhlasim ze je zdravy .... Ale zeby ste mi niekto poradili a konecne napisali ci ta skola to pravo ma ma tam drzat to nie len okolo vsetci .... podla mna nemaju ziadne pravo ma drzat a ja si mozem dovolit hned odist bez udania dovodu (to robit neplanujem) a samozrejme potom niest nasledky ale kazdopadne by som mal mat nato pravo nie ????
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Kecalek Pozri príspevok
Xanti : To nieje pravda jednoznacne vidim aj povinnosti ... Do skoly podstivo chodim upraveny a pokial niekto ku mne aj ja k nemu slusny prijemny mily ... Povinnosti su vyplatit si ucty do terminu .. povinnost je udrziavat ako tak cistotu a poriadok a vybavit rozne veci ... Moja povinost je dodrziavat skolsky poriadok ? Ja ho ciastocne dodrziavam ale chore veci jednoznacne nie a silne pochybujem ze NA SKOLE najdem jedneho ziaka co ho uplne dodrziava napr najcastejsie : Prezuvanie, ako vieš, že neprídu v jednych botách do práce a neprezujú sa do druhých, u nás na škole to bežne učitelia robili
mobilne telefony vypnute v taske, no ja neviem, ale vezmi si, chceš podnikať a byť technik, predpodkladám že PC sú Ti blízke a teraz budeš úplne sústredený na prácu , zákazník bude nad tebou stepovať lebo už včera to malo byť hotové a začne mu príšerne zvoniť mobil a on sa začne nahlas vybavovať s niekym na linke.... a ty zabudneš čo si robil lebo ťa to totálne vyvedie z mieri..... tak nejako sa cítia učitelia preto ten príkaz vypnutý mobil v taške
zakaz opustit skolu v case vyucovania, ani tu sa nečudujem, pokiaľ si na vyučovaní tak je za teba škola zodpovedná, teraz vy počas prestávky vybehnete vonku a zrazí ťa auto, škola by sa nedoplatila na odškodnom... vieš iné školy púšťajú, kým sa nestane nešťastie a potom sami zvážia. Tiež zamykali školu a nemohli sme chodiť kupovať si cigy ani nič a to obchod sme mali cez cestu, pri dverách bola recepcia nie vrátnica a nedostali sme sa nikam.... kto chcel prísť do školy tak pekne si zazvonil, kto chcel odísť tak tiež.
cenit si majetok skoly.....no neviem ak rozmlátiš stoličku na čom budeš sedieť?
atd Proste sa nato kasle a mne sa snazite naznacit ze ja nic nedodrziavam a ze ja som ten zli ? Ved som nikdy neposkodil nic !Prezuvanie ? Pokial sa v zime budu prezuvat ucitelia tak budem aj ja ...
v texte.
0 0
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

Ice Dive : Vies co by som dal za klimatizaciu v skole ? Asi aj pobozkal tu vratnicku .... Ja zboznujem klimatizaciu a neviem sa na nu dockat vo vlaku ... V lete sa vozim vlakom hore dole len aby som nebol na tom teple.... Ja totiz hrozne nemam rad teplo a klima mi vyhovuje co najchladnejsie ... No neviem co by si povedal v triede kde je 35 ziakou v totalnom teple a slnku zalepeny na tej stolicke ... O klime mozme len snivat ....
0 0
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

Xanti :Ziaci maju pouzivat predpisanu obuv teda slapky ... ina nieje tolerovana

Mobilne telefony by mali byt stisene jednoznacne ale nemali by ich vymahat po pozreti na hodiny ako dnes druhej skupine na nemcine dvom zobrala a nie za zvonenie ... Za zazvonenie dat zapis to by podla mna bolo na mieste . Co sa tyka zakazu je hlavne zdovodu nahravania a fotenia vyucujucich ... Notebooky UZ zakazane na nasej skole niesu ...

V case vyucovanie jednoznacne povazovat za utek a riadne zapisat ze chyba ale nie branit niekomu ... to znamena ze by to malo byt tak ze ak aj zrazi auto niekoho tak skola nasledky niest nebude nakolko bol riadne zaznaceny a odisiel sam nakolko je svojpravny zdravy clovek nie s IQ 20 -Idiot ktory sa sam o seba nepostara (samozrejme takych nie co su zbaveny svojpravnosti)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Kecalek Pozri príspevok
Jedine o co sa snazim je nieco zmenit k lepsiemu pre obe strany. Dokazem sa zastat aj ucitela aj ziaka pokial sa jedna o nazor s ktorym suhlasim ze je zdravy .... Ale zeby ste mi niekto poradili a konecne napisali ci ta skola to pravo ma ma tam drzat to nie len okolo vsetci .... podla mna nemaju ziadne pravo ma drzat a ja si mozem dovolit hned odist bez udania dovodu (to robit neplanujem) a samozrejme potom niest nasledky ale kazdopadne by som mal mat nato pravo nie ????
Hovorí sa sladkých 17, a ja dodávam aj 18.... Viem, že Ti patrí svet, ale postupne musíš pochopiť, že bohužiaľ v živote aj keď veľakrát máme pravdu, musíme sa prispôsobiť inému, čo si myslíme. Každý uznáva niečo iné , a to by bola krásna anarchia.

Nikto Ti neporadí, čo chceš počuť - že máš na to právo - lebo bohužiaľ nemáš. Tým, že si sa prihlásil na túto školu a tým, že tam chodíš akceptoval si /predtým rodičia asi ale Ty spolu s nimi/ aj ich pravidlá a tie sú aké sú. Ty máš právo prestať chodiť na túto školu a vybrať si inú, na ktorej také pravidlá nie sú...

Nikto nemôže odísť bez udania dôvodu alebo aj s udaním dôvodu /výnimky určuje ZP/ bez súhlasu zamestnávateľa. Zamestnávateľ napríklad určil pracovný čas od 9 do 17 a mne by vyhovovalo od 7 do 15, ale nemôžem tak svojvolne chodiť do práce, ak s tým on nesúhlasí. Mám právo len dať výpoveď....

Doprava na strednú školu, do zamestnania /jej spôsob, dĺžka a pod. / je už každého osobnou záležitosťou.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Kecalek Pozri príspevok
Xanti :Ziaci maju pouzivat predpisanu obuv teda slapky ... ina nieje tolerovana

Mobilne telefony by mali byt stisene jednoznacne ale nemali by ich vymahat po pozreti na hodiny ako dnes druhej skupine na nemcine dvom zobrala a nie za zvonenie ... Za zazvonenie dat zapis to by podla mna bolo na mieste . Co sa tyka zakazu je hlavne zdovodu nahravania a fotenia vyucujucich ... Notebooky UZ zakazane na nasej skole niesu ...

V case vyucovanie jednoznacne povazovat za utek a riadne zapisat ze chyba ale nie branit niekomu ... to znamena ze by to malo byt tak ze ak aj zrazi auto niekoho tak skola nasledky niest nebude nakolko bol riadne zaznaceny a odisiel sam nakolko je svojpravny zdravy clovek nie s IQ 20 -Idiot ktory sa sam o seba nepostara (samozrejme takych nie co su zbaveny svojpravnosti)
čiže určite by si sa nemohol zamestnať v sieti niektorého z našich nemenovaných hypermarketov... Zamestnanci nesmú mať na obchodnej ploche súkromný mobilný telefón... a nehnevaj sa, ale nemyslím, že študenti v škole sú plní očakávania, že im choré dieťa ktoré je samé doma bude volať.... Vypnúť a zahodiť telefón oslobodzuje... to neskôr pochopíš... a ak nosíš so sebou telefón všade (včítane WC) tak to je už znak závislosti.
1 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Kecalek Pozri príspevok
flinstone : Nesnazim sa oto ! Ja sa snazim len o zdravy rozum na skole a ukludnenie napatia ktore vladne ale bohuzial ho svojou povahou este zvacsujem a davam im za pravdu lebo je to aj moj nazor. Ano nech pustaju vsetkych ktory to maju opodstatnene nie hocikoho ... ano viem ked sa vypitam pytaju sa aj ty co im ide spoj kazdych 5min !Ale tych treba odbit jednoznacne je to neopodstatnene lenze ja 2x prestupujem a chodi to kazde 2 hodiny ! a cesta trva tiez 2 hodiny .

Pozry ak sa niekto vie prisposobit (tych je tu kopa na Slovensku) nech robi tam kde su netolerantny ale pritom to ani tak moc nieje mojich znamych uvolnuju skorej bezproblemou aj oni im a tak isto aj ja ved ja som v skole o 7dmej a iny spoj ani nejde a ucitelom pomozem vzdy ked viem ...

Co sa tyka zamestnania mam uz jasno a neviem sa dockat .... Mimo prace v Nemenovanej spolocnosti chcem mat vlastnu predajnu a robit v nej este technika ....

A ked sme pri staznosti podla mna by bola opodstatnena moja by bola riadna s prilohou spojou a casou a pokial by niekto 5min od skoly napisal podobnu by jednoznacne bola neopodstatnena... tak by to mohlo fungovat ... ale otom sa moze len snivat
to že bývaš na dve hodiny vlakom od školy, nieje ich problém a ak ťa uvolnia je to len dobrá vôľa... ako argument pri sťažnosti neobstojí... a už vôbec nie pri sťažnosti na vrátničku ktorá sa riadi svojou náplňou práce.
Ale ak máš veľa zbytočných peňazí, môžeš navštíviť právnika... podľa mňa nič nevybojuješ...
Jedine s prosíkom a slušným chovaním u riaditeľa školy.
0 0
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

Kazu :Tento problem sa ma netyka ... Ja budem na staniciach spavat pravidelne nakolko ked sluzba skonci v Ziline budem v Ziline a rano prvy R niekam do BA a potom domou napriklad ... S tymto som uz daaavno zmiereny ... A co sa tyka trnava -Senica poviem k tomu len tolko :
Slovensko : Vlakokilometre /Sukromny kamionovy a autobusovy prepravca si robia co chcu
Svajciarsko : Perfektna doprava Vlaky,Autobusy,mhd super system / Kamionokilometre ...

Tam linku v trase vlaku neschvalia a hlavne urcite neukradnu statu sukromnici vsetko ziskove .... XXXlines XXbus atd vedu expresi a neviem co ale ZSSK a SAD nemaju nic a su hrozne moc stratove a najviac na zasmiatie je to ze ZSSK plati dopravnu cestu ZSR to je cca9€ za KILOMETER ... A preco je cp od druhej zmeny taky aky je ? Spojenie Galanta - Piestany napriklad ? pred zmenou Os priamy pripoj k R603 po zmene ? Os vchadza a R603 odchadza a pripoj je k Sukromnickemu expresnemu predrazenemu autobusu ... odpoved ZSSK na staznost ? ZSR si moze urcovat podmienky ako spravca infrastruktury ... zeby je to preto lebo nejaky ministri maju akcie v spolocnosti SlovakLines ?!?!?!
0 0
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

evina : Super ... nemam ... no takze ked nieco surne bude ja budem vybavovat nejake povolenia .... napr nieco sa stane bratovy a nebudem moct dojst krasne !!! alebo zasielka z Ups nahlasia na urcitu hodinu a ja ju nepreberem akoze fakt 18rocny clovek uz moze mat aj ine povinnosti ako studium ! KDE JE UDELENA VYNIMKA SKOLY ZE MOZE OBMEDZOVAT OSOBNU SLOBODU KDE ??? CHCEM TO TU MAT NIEKDE Z OFFICIALNYCH ZDROJOU. Porusenie skolskeho poriadku sa moze riesit so mnou nasledovny den ked pridem a aj dovod odidenia zo skoly ... ak by som povedal ze bratovy prislo zle a musel som co najskor prist tak by to malo byt jednoznacne ospravedlnene !

Flinstone : Ja si mozem vybrat a taku pracu by som si nevybral a okrem ineho otvorene priznavam zavislost na telefone ktory mi poskytuje neobmedzeny internet/fotoaparat 8.1mpx/16gb pamat na hudbu a perfektne sluchatka a mnoho ineho ....

Nevie mi sem dat niekto dokaz ze skola si moze dovolit mi obmedzovat slobodu ? Lebo ja som to na internete nevidel ...

P.S. : Ja som nepodpisoval ziaden suhlas a ani ziadny rodicia ani nikto ... ja som pristupil v priebehu roka a nic take sa mi do ruk nedostalo .. naposledy asi ze rychlo chod domou a doktorke do skoly dojde kontrola a ty nemas potvrdenie od doktora ze si sposobili studia (dost skoro ich to napadlo po pol roku)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Kecalek Pozri príspevok
evina : Super ... nemam ... no takze ked nieco surne bude ja budem vybavovat nejake povolenia .... napr nieco sa stane bratovy a nebudem moct dojst krasne !!! alebo zasielka z Ups nahlasia na urcitu hodinu a ja ju nepreberem akoze fakt 18rocny clovek uz moze mat aj ine povinnosti ako studium ! KDE JE UDELENA VYNIMKA SKOLY ZE MOZE OBMEDZOVAT OSOBNU SLOBODU KDE ??? CHCEM TO TU MAT NIEKDE Z OFFICIALNYCH ZDROJOU. Porusenie skolskeho poriadku sa moze riesit so mnou nasledovny den ked pridem a aj dovod odidenia zo skoly ... ak by som povedal ze bratovy prislo zle a musel som co najskor prist tak by to malo byt jednoznacne ospravedlnene !

Flinstone : Ja si mozem vybrat a taku pracu by som si nevybral a okrem ineho otvorene priznavam zavislost na telefone ktory mi poskytuje neobmedzeny internet/fotoaparat 8.1mpx/16gb pamat na hudbu a perfektne sluchatka a mnoho ineho ....

Nevie mi sem dat niekto dokaz ze skola si moze dovolit mi obmedzovat slobodu ? Lebo ja som to na internete nevidel ...

P.S. : Ja som nepodpisoval ziaden suhlas a ani ziadny rodicia ani nikto ... ja som pristupil v priebehu roka a nic take sa mi do ruk nedostalo .. naposledy asi ze rychlo chod domou a doktorke do skoly dojde kontrola a ty nemas potvrdenie od doktora ze si sposobili studia (dost skoro ich to napadlo po pol roku)
Samozrejme, ak sa dohodneš s vedením školy môžeš si ísť veci vybaviť /tak isto, ako v zamestnaní má človejk priepustku aj na súkromné účely/. Ak by sa náhodou niečo stalo bratovi a Tebe sa naozaj podarí odísť zo školy bez povolenia, určite by to následne škola neriešila rovnako ako keby si len tak odišiel prevziať zásielku UPS. /Oni Ti ju po dohode aj tak doručia aby si si ju mohol prevziať/.
Podpisovať so školou súhlas, to je myslené tak, že tým, že ste dali prihlášku na túto školu a chodíš tam akceptoval si ich pravidlá. To nie je obmedzovanie osobnej slobody. O obmedzovaní osobnej slobody by si mohol hovoriť, ak by Ťa nechceli po vyučovaní alebo do večera pustiť domov, ale v rámci vyučovacieho procesu nejde o obmedzovanie osobnej slobody.
Iste, že 18 ročný človek má svoje práva a povinnosti, ale uznáš, že taká napríklad vydatá žena s troma deťmi ich má tiež a nemôže len tak odísť zo zamestnania bez akéhokoľvek súhlasu alebo papiera ani v prípade choroby dieťaťa. Sú mimoriadne situácie a tie sa následne aj mimoriadne posudzujú.

Z oficiálneho zdroja nikde nenájdeš, že škola má právo obmedzovať osobnú slobodu človeka, lebo škola také právo nemá. Má však právo určiť si svoje podmienky vyučovacieho procesu v rámci všeobecných predpisov, a to je to, čo Tvoja škola aj urobila.Sú dnes už školy, kde študenti musia nosiť uniformy, tiež by to mohol niekto považovať za obmedzovanie osobnej slobody -a sú to však len pravidlá školy, ktoré musí každý akceptovať, kto tam chodí, alebo nemusí akceptovať, a musí ísť na inú školu.
Právo, povinnosť, svojprávnosť, osobná sloboda neznamená určovanie si svojich individuálnych podmienok u každého jedinca ...
1 0
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

evina : Uz sa dostavame k zaveru konecne ... Pozry ja to pravo odist mam a vyhodit ma hned nemozu ! Nemaju take pravo aby ma tak drzali proti svojej voli ! Maju pravidla ktore ked porusim co uz nech si ma zapisu a riesia ak mam padny dovod tak nazaklade toho ospravedlnia ak nie dostanem zapis za 3 take dvojka schovania alebo ako to je to mi je uz jedno ale kazdopadne JA MAM PRAVO ODIST A ONI MA DRZAT NE-MO-ZU je to tak ?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

tak skús to takto vysvetliť vrátničke... nech si ťa jednoduho zapíše a nahlási riaditeľovi, že jednoducho musíš... a uvidíš ako to poriešia... možno to viac nespravíš, ak budeš chcieť dokončiť školu...
Najlepšie sa asi učí na vlastných chybách....
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Kecalek Pozri príspevok
evina : Uz sa dostavame k zaveru konecne ... Pozry ja to pravo odist mam a vyhodit ma hned nemozu ! Nemaju take pravo aby ma tak drzali proti svojej voli ! Maju pravidla ktore ked porusim co uz nech si ma zapisu a riesia ak mam padny dovod tak nazaklade toho ospravedlnia ak nie dostanem zapis za 3 take dvojka schovania alebo ako to je to mi je uz jedno ale kazdopadne JA MAM PRAVO ODIST A ONI MA DRZAT NE-MO-ZU je to tak ?
To, že odídeš na základe svojho rozhodnutia nie je Tvoje právo. Je to Tvoje rozhodnutie, Tvoja túžba po slobode a neobmedzovaní /to by sa páčilo každému, ale v živote to tak nefunguje/ a konal si tak pravdepodobne aj s uvážením následkov a tie následky sú určené taktiež v pravidlách školy a sám si ich tu trocha popísal- napríklad 3krát a dosť Trikrát odídeš a vylúčia Ťa, ale na súde sa nedovoláš práva, lebo si tak nemal právo konať. Ak budú mať určené, že raz, tak Ťa môžu vylúčiť aj po prvomkráte /čo je určite nepravdepodobné ale možné/...

Poviem Ti iný príklad, je to vlastne to isté. Dopravná značka prikazuje smer doprava a Ty nechceš byť obmedzovaný, tak sa rozhodneš ísť doľava. Dostal si sa kde si chcel /možno/ a na základe svojho "práva" , ale zrazu šup policajti, pokuta atď. ...
2 0
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

Flinstone : To sa mi nepodari chapes toto tu cely cas riesim ... ona ma nepusti dvere su zamknute okna zamrezovane ... Ak brat pojde do nemocnice a spoj o 15min nestihnem !!

Jej sa to neda vysvetlit ! Dnes som ti skusal vykrikovala po mne ako keby som snou husy pasol ze Obnodzovanie osobnej slobody smiala sa a ze nech idem na tretie poschodie za riaditelom ... Aj pojdem len dnes do spoja uz bolo len par minut hadal som sa kym mi to cas dovolil .

Zapisala si ma aj tak ... chapete jediny problem je ona to ze si ma zapise mi nevadi ostatne uz je OK len nech som za branou ...
0 0
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

evina : Prepac ale toto je uplne nieco ine absolutne nesuhlasim ... niest nasledky nech nesiem ale ako pustit ma musia hned tie dvere nemaju byt co zavrete ..... Ked prekrocim znacku je to aj ohrozenie verejnosti a je to uplne nieco ine proste to sa neda popisat vziadnom pripade to nieje to iste !!!!!!!!!!
0 0
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

evina : Preco by som sa nedovolal spravodlivosti ? Ak by ta minuta nieco znamenala a rychlo ma proste nepustila mohol by som to riesit a ziadat odskodne nie ? Ja proste to pravo odist mam a ked ona je drza odmieta mi otvorit drzi ma v budove tak to je obmedzovanie osobnej slobody hadam!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať